Osm hrozných (2015)

Takže rekapitulace: Vytříbené a smysluplné dialogy? CHECK! Postavy sedící vybraným hercům na míru? CHECK! Rasismus a žádné ohledy na jakékoli menšiny? CHECK! Přehnaná brutalita a spousta krce? CHECK! Nestárnoucí Samuel L. Jackson a jeho černý lofas? CHECK! Co jsem od Tarantina čekal, to jsem od něj přesně dostal. Za mě naprostá spokojenost.

Batman: Návrat Temného rytíře, část 2. (2013)

I po druhém shlédnutí obou částí ve mně vládne pocit napětí a vzrušení, a to mám už nějaký ten komiks načtený i shlédnutý. Hudba až mrazí, krví se nešetří, akce výborná, i když, jak již bylo zmíněno, toho uhýbání kulkám bylo víc než dost...nicméně jak Joker, který přinutil Batmana poprvé zabít, tak Man of Steel, který je zde v pozici vládní loutky, vytahují ze starého, skoro až zoufalého netopýřího muže maximum. A jednoruký Green Arrow tomu nandal korunu. Za mě 100 %

Patrola (2012)

Po čase zase pořádný filmový zážitek, ze kterého číší autenticita. Ústřední dvojka skvělá, vtipné dialogy fungujou velice dobře, akce ze začátku vlivem roztřepané kamery trochu zmatená, ale posléze si najde správný styl. Konec velice silný, i když lehce očekávaný. Přesto velice silný a kvalitní film, 80%

Ex Drummer (2007)

Tak tenhle kousek mě dostal, tolik zvrhlostí, uchylek, násilí, hněvu se v jednom filmu jen tak nevidí. Zajímalo by mě, co za člověka tenhle příběh vymyslel. Co se týká filmové stránky, kamera na vysoké urovni, herecké výkony neuvěřitelně uvěřitelné, a obzvláště výborná hudba po celý film. Festivalové filmy to prostě drtí

Seznamte se, Joe Black (1998)

Nevím, co máte všichni proti Pittovi, copak Vám není jasné, že to, jak to zahrál, tak bylo jasně naplánované, že to zahraje takhle a takhle to mělo být? Jak byste vypadali vy, kdybyste přijeli do uplně cizího světa, kde i podání ruky jako pozdrav je pro Vás novinka...taky zmateně a nemotorně, stejně jako Smrtka v podobě Brada Pitta, a mi se moc líbilo, jak to zahrál,zvlášt, když tam byly jasné momenty suverenity a nadřazenosti v jeho chování, když bylo třeba, o Hopkinsovi ani nemluvim, klasicky nadstandartní výkon a Claire Forlani byla krásná jako vždy. Jistě, je to sentimentální až hrůza na konci, ale řekněte, nepotřebuje člověk (hlavně ženy) taky občas takovou dávku? Uvahy o životě, o lásce, o smyslu peněz v životě. vše tu je...není to dokonalý film, ale ani zdaleka ne špatný. 80%

Vincentův svět (2004) (seriál)

tenhle seriál si mě získal jako už dlouho žádný, o ničem a o všem zároven na tenhle seriál sedí dokonale. Jen trochu škoda toho "špatného" konce, ale to není chyba, jen můj pocit lítosti nad postavami. Ari Gold rulezz!!

Ten kluk (2007)

moc působivé britské drama o znovuzačleňování se mladého člověka, kterému se zničil život a ted to zkouší znovu, ale sám zjistí, jak těžké je utéct své minulosti, a že to vlastně ani nejde, a jediné řešení je utéct...Andrew Garfield tu je opravdu věrohodný do poslední emoce...90%

Dokonalý svět (1993)

Eastwoodova režie mi prostě sedí, a i když Costner není můj favorit, tak tady se mi moc líbil, už jen proto, že nebyl asi bílý, ani černý, ale takový správný mix obou, emotivní závěr tomu dodává na lesku. Clint má prostě cit a talent, 90%

Odpočítávání (2010)

no, tak tomu se říká sado maso v přímém přenosu. Tohle jsem opravdu nečekal, spíš psychologickou hru, která to sice je, ale ne pro slabší povahy. Film na otázku SVĚDOMÍ, stojí týrání a mučení jedno, za záchranu mnoha? Jackson šílený jako vždy, 80%

Modrý samet (1986)

"Je to zvláštní svět"...David Lynch je zvláštní režisér....Denis Hopper je zvláštní herec....Modrý samet je zvláštní film...ale moc dobrý. 90%