Captain America: Občanská válka (2016)

-Pozitiva: Akce, Tony Stark je prostě nejlepší Avenger. Spider-man vypadá super! Těším se na jeho sólovku. -Negativa: Nesmyslný scénář, Captain America je tupá postava. Nelíbil se mi ani jeden jeho film. Chyběl mi Hulk.

Teorie tygra (2016)

Hořkosladký - Přesně tímhle slovem lze definovat tento film. Inteligentní humor, skvělý scénář , postavy zahrány citlivě. Líbí se mi, že na jedné straně to úsměvná komedie, na druhé straně velice přemýšlivý film. Určitě není cíleno na diváky Kameňáků, Babovřesek či podobných tragédií české kinematografie. Není tomu co vytknout. Za mě pět hvězd.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Zklamání. Bohužel jsem měl přehnaná očekávání. Ben Affleck coby Batman nebyl největší průšvih tohodle filmu, jak si mnoho lidí myslelo. Největší trhlina byl překombinovaný scénář. Časově vůbec neodpovídal komiksové předloze. Lex mladý s psychyckými výkyvy, které spíše připomínaly adolescentního Jokera. Alfred vypadal starší sotva o 15 let než Mr. Wayne, přitom ho v podstatě vychoval. Vecpání vtipných momentů bylo zbytečné, stějně jako instrumentál, který se rozezněl, když se na plátně objevila Wonder Woman v celé kráse. Velké plus byl Henry Cavill, těžko říct kdo by Supermana zahrál lépe. Affleck si zaslouží uznání, za to jak se popral s velkými očekáváními a v podstatě obstál na výbornou. Batmanovký kostýmy byly super. Abych to shrnul do jedné věty:,, Dalo se vymáčknout daleko víc."

Suburra (2015)

Stylová italská podívaná.

Deadpool (2016)

Zubaté varle, potomek znásilněného avokáda.. Totální pecka! Předčil má očekávání! Pravděpodobně nejlepší film od Marvel Comics ( nepočítám Spider-many s Tobeym, protože ten má pro mě sentimentální hodnotu). Doufám v pokračování.

Paths of Hate (2010)

Působivé a i beze slov je to velice výřečné. Nenávist člověka pohltí a nakonec i zničí.

Úsměvem ke štěstí (2007)

Pravděpodobně nejlepší krátkometrážní film, který jsem kdy viděl. Tolik pozitivní energie. Život by byl k nevydržení bez úsměvu :-).

Češi na cestách (2015) (pořad) odpad!

5 minut a dost!! Dementní koncept s dementními lidmi. Super.

Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

Luxusní záležitost. Anglie dvacátá léta, špinavý Birmingham a rodina Shelby. Skvělé obsazení v čele s Murphym a Neilem posunula seriál na vyšší úroveň. Líbí semi, že se seriál točil kolem vojenských veteránů, kteří si z první světové války domů přivezli trauma z boje o život. Tím se totiž tento skvost liší od typických žánrovek. Po druhé sérii musím dát plný počet.

Nikdy není pozdě (2015)

Stominutový film o ničem. Bohužel to nezachrání ani skvělá Meryl Streep.