Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Supervizuální nic. Takový popis sedí nejlépe. Guy Ritchie se ubírá směrem mainstreamu (Hollywoodu), stále je tam jeho styl trochu "cítit", ale už to nestačí. Pro ty, kteří zbožňují RocknRollu, Lock, Stock and Two Smoking Barrels a Snatch, tak budou nejspíš zklamaní.Musím uznat, že "Superman" je sympaťák a akce je svižně natočená. Bohužel, mě tento film zklamal. Jen další z miliónů amerických remaků.

Cristiano Ronaldo: World at His Feet (2014)

Slušný dokument zachycující dětství, fotbalovou kariéru a dobrosrdečnost, jednoho z nejlepších fotbalistů v historii.Vadilo mi poněkud lacinější provedení oproti jiným sportovním dokumentům (proto tři). Určitě se časem dočkáme lepších počinů.

Sinister (2012)

Skvělá hudba i kamera, ale děj stagnující. Nikam jsme se v podstatě za 110 minut nedostali. Čekal jsem že spisovatelovo pátrání bude gradovat, a nic. Mistr Boogie spíš připomínal Micka Thompsona z kapely Slipknot než pohanského boha. Tečka.

Ten kluk (2007)

Andrew Garfield má talent, bez něj by tento film měl třetinový ohlas a zařadil by se mezi tuctová dramata. Film se dotýká poměrně silného tématu, aneb každý si zaslouží druhou šanci.

Concrete Stories (2014)

AFO Olomouc: Zajímavá myšlenka natočit dokument o tom, jak vznikly betonové "králikárny", které se rázem staly domovem pro milióny lidí. Záběry ničení původního města Most, východní propaganda (Davy v socialistickém Německu a socha Lenina, ukázky ze starých muzikálů SSSR) a první sídliště Francie. Povedený dokument.

Sleeping Dogs (2012)

Výborná choreografie soubojů. Slušně zvládnutý promo pro stejnojmennou hru.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Tento komentář se vztahuje na celou trilogii Hobita. Peníze jsou krásná věc, proto se tvůrci rozhodli v podstatě krátký román rozkouskovat do tří dílů. To je taky důvod, proč se ve všech filmech setkáváme s prázdnými místy a s postavami, které tam nemají co dělat.(Tauriel, Legolas), ale já bych jim to nezazlíval. Na začátku jedničky jsem zatlačil nostalgickou slzu a celkem dobře jsem se bavil. Jasně, bylo to daleko pohádkovější než Pán Prstenů, kde lítají střeva. Co se týče druhého dílu, tak už byl o něco akčnější. Za co je třeba pochválit tvůrce byl Smaug. Ten se fakt povedl. Třetí díl je jen bitva, z těch 144 minut je více než 80% jen válka. Zachraňování jeden druhého na poslední chvíli se objevilo nesčetněkrát. Legolasův "Matrix" s kusy věže? To už bylo trochu moc. Poslední díl byl nejslabší. Hodnocení trilogie: ****

Temný případ (2014) (seriál)

Přes veškerou vážnost i sofistikovanost jsem vydržel pouhé dva díly. Úvodní znělka a celkový vizuál se mi velice zamlouval, ale k čemu to, když mě to nudilo po pár minutách. W. Harrelson mi tam vyloženě vadil, nelze však říct, jestli to bylo kvůli jeho hnusné(jižanské) angličtině. Za mě tři, jelikož jsem se kousal nudou.

Need for Speed (2014)

Pustit mi to před pár lety, tak křičím radostí, ale dnes je to spíše zbytečný film. To producenti chtěli vydělat majlant na jménu legendární počítačové hry. Hlavní hrdina působí spíš dětsky bez charakteru. I Dominic Cooper měl už lepší filmy. Makety drahých aut určitě nebyly zapotřebí. Mohli použít levnější modely, ale to je jen můj názor. Co se však upřít nedá je skutečnost, že Imogen Poots je kočka a závody byly celkem dobře zvládnuty.

10 000 hodin (2014)

Dojemné, ale nezasmál jsem se. Není to komedie.