Adush93

Adéla Valentová

Česko

<< předchozí 1 2
    • 15.12.2012  04:30

Bohužel, obrovské zklamání. I když premiéru jsem si skvěle užila, čím dál tím víc mi dochází, že to bylo díky atmosféře, společnosti a tak. A na film jsem tak trošku zapomněla. Nemohu se zbavit srovnávání s mým milovaným LOTRem, není to moc košér, ale nedá se toho zbavit. Hobit nakonec nepoutal takovou pozornost, jakou by měl. Alespoň pro mě to tedy opravdu nebylo ono. Až se mi to v hlavě nějak srovná a konečně přečtu knížku (ano, nečetla jsem jí, ale napravím), pokusím se komentář zaměřit více k filmu.

• 22.6.2012  09:52

Hodně velká divnost. Jsem ráda, že jsem předem neviděla trailer a vlastně ani nevěděla, o co půjde. Dokonce jsem v prvních minutách nevěděla, že se jedná o horor. Natož pak o exploitation. Asi bych to oželela a v tom lepším případě bych to pořád odkládala. Možná proto to tak fungovalo. Jsem asi fakt divná, ale mě to přišlo naprosto perfektní, některé scény doslova dechberoucí a byly momenty, kdy jsem vážně na chvilku přestala dýchat. Kdybych film ohodnotila ještě včera, bezprostředně po skončení, dala bych rovných 5*, trošku se mi to rozleželo a nezanechalo to ve mně to, co jsem očekávala, proto o hvězdičku méně. Musím zdůraznit velkou pochvalu za hudební výběr. Dokresloval tu správnou atmosféru. "Am I not pretty enough?" A abych nezapomněla, Love hurts v traileru je fakt trefná!

• 11.2.2012  17:05

Neustálé hádání, jestli šlo o vraždu nebo sebevraždu. Stejně bez výsledku, bez odpovědi. Bývalá (první) Kurtova láska ukazuje obrazy, které Kurt nakreslil a s nezájmem mluví o tom, že píseň About a girl je o ní. Jediné sympatické rozhovory byly s Kurtovou tetou. Účel dokumentu? Zjevně ještě víc pošpinit Courtney Love. Jiný význam v tom nevidím. Obyčejní lidé natáčí dokument o neobyčejném člověku, kterému vlastně absolutně nerozumí a myslí si, že vše musí být vysvětleno racionálně. S takovým přístupem to ani nemohlo dopadnout jinak.

• 9.10.2011  11:42
    The Fades (TV seriál) (2011)

Jakoby ti britští teenageři neměli už takhle dost problémů s kamarádstvím, rodinou a holkama. Paulovi k tomu přibývá ještě jeden problém. Vidí ty, kteří uvízli mezi dvěma světy. Mezi tím naším a světem mrtvých. Tzv. Vyhaslí začnou požírat lidské maso, díky kterému se mohou dotýkat a komunikovat s lidmi. Zachrání Paul lidstvo před Vyhaslými? Po třetím díle hodnotím. Uvidíme, jestli se to zlepší, či zhorší. Zatím to vypadá velmi slibně. Jo a to byste nevěřili, je to nesmírně vtipné! Po zhlédnutí šestého dílu jdu o hvězdičku víš. Škoda jen, že se BBC definitivně rozhodla, že druhou sérii už nenatočí.

• 19.7.2011  08:08

Atmosféra a napád na zápletku je za 5*. Zpracování je ovšem příšerné. Viděla jsem už dost filmů, kde herci, hudba a stupidní scénář potopili jinak potecnionálně dobrý film. Ale u Maléfique mě to porvé opravdu mrzí. Francouzi horory umí, ale spíš ty krvavé, mysterióznost by mnohem lépe vystihli Asiaté. Třeba by to dopadlo úplně jinak. A nebo taky ne.

• 1.6.2011  22:24
    Ben X (2007)

Hodně filmů jsem už proplakala, ale u Bena X mě opravdu bolelo u srdce.

• 17.5.2011  12:17

Nesmírně osobité. Miluji zpomalené záběry, které jsou doprovázeny senzační hudbou. Na Xavierovi je znát, že prozatím není poznamenán současnou filmovou tvorbou. Nic není přehnané, vše je přirozené. Režisér nenahrává ani matce ani synovi. Nechá vás, ať se sami přikloníte k jednomu z nich. V jeden moment nenávidíte matku, která nedokáže pochopit svého syna. Pak zas vidíte syna, jak dokáže být krutý na svou matku. Typické Odi et amo.

• 25.4.2011  00:35
    Toast (TV film) (2010)

Příjemné retro. Milé, sladké, dějem nahořklé. Helena a Freddie, úžasný soudtrack, tlumené barvy, dobré jídlo. Co víc si přát!? Krásný citlivý příběh, místy trošku sentimentální, ale co už. Dlouho jsem nic podobného neviděla. Jdu si upéct něco dobrého. Yummy Yum!

• 19.3.2011  16:41
    Katka (2009)

Časosběrné dokumenty paní Třeštíkové mám ráda. Je to zkušená dokumentaristka, která se nebojí nikoho a ničeho. V některých momentech bych utíkala hodně daleko (bála bych se, že od nějakého jejího přítelíčka dostanu přes hubu). Příběh hodnotit nebudu. Napsal ho sám život a život cizí osoby je zcela nehodnotitelný. Ale provedení se už ocenit dá. Jsem ráda, že se nezacházelo do detailů a nebylo nám ukázáno vše. Je to prosté nastínění života. Spoiler! - Jen si teď tak říkám, když tu ženskou nemotivovalo její vlastní dítě, nepomůže jí už nikdy nic.

• 27.2.2011  18:57
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

U každého dílu se asi dvacetkrát usměju, desetkrát zasměju a nejméně pětkrát brečím smíchy. A to má jedna epizoda kolem 20ti minut. Myslím, že to hovoří za vše.

• 4.2.2011  22:59
    Uvnitř (2007)

Poprvé za celou dobu mého trvání na CSFD se neumím rozhodnout. Nenapadá mě žádné adekvátní hodnocení. Hudba byla naprostá špička a celkově filmařsky to bylo zvládnuto bravurně, nicméně přeci jen to bylo trochu moc. Měla jsem se jen "bavit", nebo si něco uvědomit? Měl mi ten film něco dát, uniklo mi něco? Po celou dobu sledování jsem si sama sobě říkala:,,Na co to sakra koukáš?" Nepokládala bych À l'intérieur za nejkontroverznější, nýbrž za velmi znepokojivý.

• 8.1.2011  21:43
    Starobylá tetování (TV film) (2008)

Pohled na tetování snad ze všech úhlů. Od různých technik jeho tvorby až po možné odstraňování laserem. Craig byl fakt sympaťák, procestoval různá zákoutí světa, aby nám ukázal všechny různé smysly a techniky tetování. Od historie až po současnost. Dokonce si mnohé zkusil i na vlastní kůži. Docela mě zarazil postoj k tetování v Japonsku. Něco málo tom, že tetování je tam spojováno s kriminalitou a hlavně s Yakuzou jsem věděla, ale že je to bráno tak, že vás nepustí do bazénu s kérkou, to je trochu moc.

• 2.1.2011  19:22

Četli jste knižní předlohu? Nečetli? Tak si ji přečtěte! O mnoho lepší, než film. Většina klíčových momentů je z filmu bohužel vypuštěno.

• 28.12.2010  21:26

Kouzelný příběh, u kterého snad i roboti uroní slzičku. Nicméně prvky sci-fi mi do asijských melodramat, na které jsem zvyklá, moc nesedí. Od Jae-young Kwaka jsem přeci jen zvyklá na něco jiného. I tak jsou ty 4 hvězdy silné, jelikož epilog byl tradičně nádherný. SPOILER! Až na úplně poslední scénu, která kdyby nebyla, konec by byl smutnější, ale přesto o něco kouzelnější a méně přeplácaný.

• 21.12.2010  22:27

Možná je to trochu chyba, psát komentář bezprostředně po zhlédnutí. Možná je dobré využít ten moment, kdy vám ještě několik minut poté buší srdce. Co se týče režie, hudby, herců, střihu, kamer - to vše bylo skvělé. Jen mi občas vadilo mírné tlačení na pilu a přílišné zdůrazňování psychického stavu Niny. Dále, v tomto případě se o skvělé kompozici nedá hovořit jen v oblasti hudby (U Clinta jsem si na to také již zvykli). Spojení nevinnosti a křehkosti baletu s těžkým dříčem a sexuálními touhami, doprovázenými vážnou hudbou. Bizarní kombinace, která se na konci snímku zdála býti naprosto reálná. Někdy je třeba podívat se za oponu. Někdy je třeba vědět, co znamená, "být dokonalá". A to v mnoha směrech Black Swan je.

• 16.12.2010  21:05

Miluji Trpaslíka a vše, co je s ním spojeno. Jen mi nějak nesedlo, že jsem poslední díl probrečela. Kdyby mi někdo ještě před Back to Earth řekl, že budu u Trpaslíka plakat, nevěřila bych. Nové díly jsou plné nostalgie a pokud se Vám líbil ten starý Trpaslík, tenhle Vás určitě nezklame. Nicméně, už to není ono.

• 13.11.2010  15:27
    Queen Rock Montreal 1981 (koncert) (2007)

Nemám slov. Jeden z nejlepších koncertních záznamů vůbec. Kamera zběsile neběhala za každým pohybem a střih byl na rozdíl od jiných koncertů plynulý. Takhle mají vypadat živá vystoupení. U "Mama" jsem měla na krajíčku. ♫

• 7.11.2010  19:03
    Na kus řeči se zvířaty (TV seriál) (2009)

Česká verze je takový klasický průměrný televizní pořad, kde se sem tam povede opravdu dobrý vtip a zbytek se dá pokládat v lepším případě za úsměvný. Originál BBC je o třídu víš. Nakonec je to přeci jen o zábavě, není to typický dokument, takže 4*, moji drazí živočichové.

• 27.10.2010  21:18

!!SPOILER!! Pokud jste tento film ještě neviděli, rozhodně nečtěte tento komentář. Samozřejmě, že jsem tomu od začátku moc nevěřila. A když se objevil první záchvat pacienta, bylo mi to naprosto jasné. Nicméně musím uznat, že i přesto to fungovalo. Nebála jsem se, ale měla jsem takové ty zvláštní pocity a to se mi líbilo. Nebudu film shazovat jen proto, že nebyl natočen podle skutečné události a že nám tak trošku kecaj. Jinak tvůrci filmu si dali hodně záležet. Po internetu kolovalo mnoho fiktivních novinových článků z oné události ze severní Aljašky. Velká poklona patří i Charlotte Milchard, která ztvárnila "pravou" doktorku Abigail. Asi jediné, co mě v tomto snímku strašilo, byly její oči. Plné děsu, smutku a zoufalství.

• 25.10.2010  22:11
    Wrestler (2008)

Jelikož se po Pí, Requiemu a Fontáně Aronofsky zařadil mezi mé TOP režiséry, na Wrestlera jsem se těšila, jako už dlouho na nic. Avšak, co mě nejvíce uchvátilo nebyla režie. Byl to Randy Robinson. Jeden z nejlepších filmových charakterů, co kdy byl pro film vytvořen. S tím parchantem jsem nehorázně sympatizovala. Prožívala jeho vztahy s dcerou. Nedokážu snad ani popsat, jaké pocity ve mně tato osoba vyvolala. Ale abych se ještě vrátila k té režii. Je to trošku něco jiného, než na co jsme od Aronofského zvyklí. Rychlé prostřihy používá takřka jen v ringu. Nicméně, působí to neuvěřitelně realisticky. Nechyběly ani skvělé hudební kompozice Clinta Mansella. Co k tomu dodat? To nebyl herec (Mickey Rourke), to byl prvoligový wrestler (The Ram)!

• 25.10.2010  21:46
    Experiment (2010)

Musím se přiznat, že německý originál jsem neviděla. Takže nemohu srovnávat. Atmosféra byla přirozeně gradující, hudba perfektně zapadala do chladných prostor. Nemohu opomenout výkon Adriena Brodyho. Všechny na něm prováděné excesy jsem prožívala s ním. Takový vztek na jednoho nejmenovaného dozorce jsem u filmu dlouho neměla. Líbilo se mi prolínání drsných obrazů z cely a éterických obrazů z Indie. Neuvěřitelná filmová chemie, která opravdu fungovala. Celou dobu se mi hlavou honily myšlenky typy "Kdo za tím vším stojí? Tohle přece nemůžou!" a nebo ano? Vždyť lidé jsou (jako) zvířata.

• 20.10.2010  16:08
    Machete (2010)

Věděla jsem, že se budu bavit. Ale, že až takhle? Co si budeme povídat, mezi Rodriguezovy silné stránky rozhodně nepatří děj. U Machete tomu bylo jinak. Film byl promyšlen nejen vizuálně, hudebně a herecky, ale i zápletka mi přišla více, než trefná. Natočit takové téma, které nakonec nepůsobí, jako parodie, je umění. Machete solil jednu hlášku za druhou. Jsem ráda, že Danny se konečně dočkal větší role, zasloužil si to a je vidět, že ten chlápek prostě umí. Zbytečně se tu nekecalo a když už někdo něco řekl, stálo to za to. Filmy tohoto rázu se už netočí, děkujeme, Roberte!

• 9.9.2010  23:17
    Ondine (2009)

Krásné Irsko, nádherná hudba a neuvěřitelný konec. Mám ráda, když mě režisér po celou dobu filmu takzvaně tahá za nos. A když mě nakonec čeká příjemné rozuzlení, které bych navíc absolutně nečekala, jsem nadšená. Skrz filmové plátno ucítíte pach rybiny, svěžest chladné vody a lásku, kterou nepotopí jen tak nějaká Selkie.

• 5.9.2010  21:51
    Gympl (2007)

A to hip-hop nepovažuji za hudbu a graffity za umění..

• 19.8.2010  19:02
    Tekken (2010)

Dostala jsem přesně to, co jsem očekávala. A to v tom špatném slova smyslu. Kdyby to nebylo podložené tématikou hry Tekken, možná by to tak špatné nebylo. Takový oddechový bojový film. Avšak pokud si film dovoluje nějakým způsobem souviset se sérií bojových her, není možné, aby to dopadlo takhle. Abych nezapomněla.. Vrcholem všeho byla absence mé milované Xiaoyu.

• 17.8.2010  17:19
    Ils (2006)

Kdybych hodnotila Ils jako "film", souhlasila bych se zdejšími 74%. Dala bych tedy 4*. Ale já budu Ils hodnotit, jako "horor", jehož hlavním účelem je znepokojit/vyděsit diváka. Zde je ukázkový případ, že hororový žánr nepotřebuje počítačem upravené stvůry, nadupaný soundtrack, profesionální herce, hektolitry krve, psychopatického zabijáka, duchy ba nepotřebuje ani naivní hlavní hrdinku. Jestli už někdo udělal z prdu kuličku, tak jsou to právě Xavier Palud a David Moreau. Jeden z nejlepší hororů vůbec!

• 15.8.2010  16:18

Typicky hutná atmosféra Polanského je v The ghost writer klíčová. De facto je tahounem celého filmu. Ale v tomto případě to vůbec nevadilo. Herci byli výborní, zápletka neurazila. Snímek ze začátku může působit trošku odtažitě (a deštivé počasí a interiér domu bývalého premiéra Langa tomu moc nepomáhá), ale asi po půl hodince se odtažitost naprosto vytratí a vy máte chuť pátrat s ghost writerem po dosud neodhalené pravdě. Pro mě velmi kvalitní film, jen trošku nedotažený do konce.

• 15.8.2010  15:35
    Tupíři (2010)

Přemýšlela jsem mezi 1* a 2*. Nakonec jsem si řekla, že originál byl přeci jen o hvězdičku výš. Nejsem odpůrce parodií, ale tohle se opravdu nepovedlo. Párkrát jsem se pousmála, ale k zasmání to mělo hodně daleko. Po zhlédnutí traileru jsem čekala víc. Většina těch povedenější momentů je obsažena právě v něm a ve filmu se ničeho lepšího nedočkáte. Snad jen Edwarda na segway.

• 11.8.2010  18:34
    Ninja Faktor (TV pořad) (1997)

Pátou hvězdičku dám, až hasič Yamada přemění i ty jeho poslední 3% tuku. =)

• 4.8.2010  16:27
    Osvícení (1980)

Knihu jsem četla dříve, než jsem viděla film. To je asi ten důvod, proč nedávám plný počet. Nejen, že jsem věděla, jak to celé dopadne, ale z knihy jsem měla děsivé zážitky a mrazení v zádech. To se u filmu nekonalo. Navíc až na malého Dannyho mi herecké obsazení příliš nesedlo. Jack Torrance/Nicholson vypadal psychopaticky už od začátku, takže jsem moc nepostřehla moment té oné "proměny". Ze soundtracku mě ještě teď bolí hlava a píská v uších. Ale to nemění nic na tom, že film je skvělý. Na tak dlouhou stopáž si divákovu pozornost drží dokonale. Pokud nemáte přílišné nároky (jako já) a knížku jste třeba ještě nečetli, je zcela i možné, že vás film doslova chytne a nepustí. Abych to shrnula. Nelze srovnávat s knihou. Film hodnotím samostatně, takže velmi zasloužené 4*.

<< předchozí 1 2