Nebeské dny (1978)

Kamera velmi zajímavá, ale děj mě spíš nudil než bavil.

Nebezpečná metoda (2011)

Oč by mohl být film působivějším, kdyby v něm místo angličtiny zaznívala němčina...! Zajímavé téma psychoanalýzy by si to, už jen s přihlédnutím k původu Freuda a Junga, určitě zasloužilo. Svým hereckým projevem mě zaujala především Keira Knightley. Líbila se mi kamera a zachycení dobové atmosféry. Kostýmy, v nichž Keira Knightley vystupovala, byly opravdu nádherné.

Nedotknutelní (2011)

Tento film se vymyká ostatním filmům, které jsem v poslední době viděla a ční nad nimi. A to hned z několika důvodů. 1) Měl tu výhodu/nevýhodu, že jsem se dopředu neseznámila s jeho obsahem - tudíž moment překvapení. A ten vyšel na výbornou. 2) Ta až neuvěřitelná dávka pozitivní energie, která ze snímku sršela - i když ne všechny okamžiky a scény byly úsměvné. 3) Vynikající ústřední dvojice. Černá a bílá si spolu nejprve hrají jako kočka s myší, ale jejich postupné naladění na stejnou notu je perfektní! Už dlouho mě hlavní hrdinové takhle nedostali - sežrala jsem jim absolutně všechno. 4) Po dlouhé době jde o film, který mám potřebu a chuť vidět znovu. A to se moc často nestává. Nějak se mi pro Intouchables zatím nehodí 5* hodnocení - ovšem neházela bych flintu do žita - druhé zhlédnutí je na spadnutí...! Tak jsem nakonec nějak vyměkla a tu jednu přihodila - i bez dalšího sledování. Nicméně se s tímhle filmem budeme 100% vídat častěji.

Nejvyšší nabídka (2013)

U první půlky jsem si přímo chrochtala blahem - krásná kamera a hudba, k tomu výtvarné umění, úžasný Geoffrey Rush a lákavý příběh... S přibývajícím časem kouzlo filmu mírně opadalo. Hlavní zápletka se už dala odhalit - i když nakonec to bylo ještě o píď zamotanější a i Geoffrey ztratil na chvíli trochu šťávy. Závěr pro české oko potěšující, pro pivnici U Milosrdných asi poslední role ve filmu - v srpnu 2013 ukončila svůj provoz. Jako celek výborná filmová podívaná a jeden ze snímků, které mě z letos viděných (a potažmo i letos premiérově uvedených) potěšily nejvíce.

Nekonečný víkend (2008)

85 min jsem čekala, co se ústřední dvojici stane. Kdybych počkala jen na posledních 10 min, udělala bych lépe. Pro mne velmi slabý film.

Neobyčejné životy (2009) (seriál)

Krásná exkurze do neobyčejného života Františka Peterky! Úžasný člověk! Líbil se mi i díl představující Simonu Stašovou.

Nespoutaný Django (2012)

Musím uznat, že mě Tarantino velmi pobavil a mnohokrát i rozesmál. Krve sice proteklo tolik, že by si s tím Leonardo DiCaprio mohl vymalovat celej barák, ale ta střelba mi přišla v tomhle filmu tak nějak nutná a vlastně i úplně přirozená - dýcháš, střílíš. Christoph Waltz byl stejně perfektní jako v Hanebných panchartech - lahůdka! Jamie Foxx se zachoval jako chlap a nezůstal nikomu nic dlužen. Asi se budeme s tímhle tarantiňátkem vídat častěji... Toužím po filmové krvi.

Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko (2011)

To byl zase zážitek. Na začátku filmu jsem si myslela, že nejvíc mi bude po celou dobu vadit Tom Hanks. Jak bláhová představa! Objevila se jiná hvězda - ten afektovanej smrad, co všechno ví (kromě záhady s klíčem), všechno zná a spočítá i kolik kapek vody spadne při zítřejší bouřce a jaké budou mít při své cestě k zemi mezi sebou rozestupy. Po slibném začátku bohužel snímek najel na tradiční "super" americkou linku - svět plný milých lidí, kteří chápou nelehké úděly naprosto cizích osob a bez obtíží je s nimi sdíleji, všichni se mají rádi a nic tak nebrání dobrému konci. Škoda, že mlčel jen Max von Sydow! "Stop! No more!" A za mě taky - "Never more!".

Nevinnost (2011)

Ráda bych vyzvedla výkon Ani Geislerové, protože ta mi přišla perfektní - klaun se smutnou duší, navíc jí to strašně slušelo. Dále se mi moc líbil Hynek Čermák. Trošku mě mrzelo, že více prostoru nedostal Onřej Vetchý a Luděk Munzar, oba by si ho víc určitě zasloužili, jelikož ve filmech zase tolik nehrají. Celkově šlo z mého pohledu o lepší průměr.

Nezralé maliny (1980) (TV film)

Miloš Nedbal byl naprosto úžasný!