Atlas mraků (2012)

Rozhodně se nejedná o film, kterému by stačilo jen 1 zhlédnutí. Vyžaduje víc, aby člověk našel "víc". Orientace ve filmu není jednoduchá, ale po určité době se do toho dá proniknout. I přesto mě záveřečné titulky občas překvapily, v tom, co jsem leckde přehlédla. Vizuálně to byla parádní podívaná a času stráveného před obrazovkou televize vůbec nelituji. Návaznost některých scén z jednotlivých časových linií byla někdy až fascinující! Zdařilé filmařské dílo!

Český lev 2012 (2013) (pořad)

Přebudařováno. A Ondřeji Vetchému toho lva moc přeji - jeho Jirka Luňák je perfektní!

Láska (2012)

Film milosrdný i krutý. Život dvou lidí v okamžiku, kdy se láska stává tou "nejtěžší". Zachyceny jsou všechny podoby lásky v závěru její existence. A každým dnem je pro každého z nás tato chvíle blíž... Taky miluji.

Sinister (2012)

Horory nejsou nic pro mě, ale nechala jsem se přemluvit - ZASE. Nicméně to, co jsem viděla (když neodvracím zrak směrem ke stropu, popř. nečumím do palmy), bych označila za výborný horor. Zajímavé pátrání spisovatele po vraždách celých rodin rozhodně nenudilo. Vypjaté scény mě míjely - aspoň se mi o tom potom v noci nezdá. Ale užila jsem si to, to je nutné uznat.

Centurion (2010)

Že by mi to nějak vyrazilo dech, to tedy opravdu nééé. Spíš mě zarazilo, co všechno Římani vydržej... s propíchnutou nohou tam lítaj jako by nic, s kopím v břiše ještě zvládnou propíchnout protivníka za sebou. Holt BORCI, no. Je s podivem, že impérium jim nevydrželo, s takovouhle bojovou výkonností. Nejhezčí pohled byl nakonec na Fassbendera a na tu krásnou přírodu. Olga Kurylenko mi přišla malinko vyšinutá. Průměrná záležitost.

Až vyjde měsíc (2012)

Začátek filmu mi přišel jako z jiného světa - úžasná kamera, výprava i hudba. Osvědčené herecké tváře - jak se objeví Bill Murray, těším se, co přijde - i neotřelí představitelé dětských rolí. Film se rozjel perfektním tempem a je velká škoda, že mu nevydrželo celou dobu. Dokud se "prchalo" jen ve dvou, mělo to větší kouzlo. Když se k tomu ve druhé půlce přidala celá ta okolní armáda, začalo kouzlo první půlky opadat. Ve výsledku film rozhodně nezklamal, ale ta druhá půlka minimálně zamrzela, no...

Čtyři v tom (2013) (seriál)

Díl od dílu to má větší šťávu!

Princezny (2005)

Film dlouho čekal než se na něj dostane řada, možná byl i tak trochu přehlížen. Nicméně jeho chvíle nadešla v pravý čas. Včera večer byla ta správná atmosféra a nálada pro shlédnutí podobně laděného snímku. Téma ne zrovna z nejveselejších. Podané ze všech stran - ani idealizované, ale ani příliš přikrášlené. Obě hlavní postavy byly uvěřitelné a dobře zahrané - dokázaly, že mi jich bylo líto. Působivá záležitost hodná zamyšlení.

Černá sobota (1960)

Rudla se zasloužil o jarní osev a přivedl nám novou družstevnici... Až na začátek filmu vychvalující kde, co - včetně podoby elektrického vedení - a určité slabší pasáže, se jednalo o docela dobrý film. Téma velmi aktuální, provedení na dobu vzniku docela slušné, herecké obsazení i výkony poměrně kvalitní.

Sedm psychopatů (2012)

Bylo to takové nahoru-dolů... Chvílemi to perfektně šlapalo a člověk se těšil, kterým směrem se to ten Farrellův připravovaný scénář k filmu posune, chvílemi to bylo jen bla, bla, bla - užvaněné nic. Největší drsňák ve filmu byla nakonec ta shitzáková Bonny, ta to měla pěkně na háku. Tenhle film prostě jen strašně chtěl být perfektním kouskem, až to nevyšlo a zabředl do šedi průměrnosti.