Ve stínu (2012)

Očekávání bylo sice o něco větší, ale i tak film rozhodně nezklamal. Chyběla mi možná větší syrovost a více napětí. Výběr herců mě ale velmi potěšil - úžasná byla Simona Babčáková, Sebastian Koch a ústřední manželský pár snad není nutné ani komentovat. Za zachycení dobové atmosféry by si film zasloužil i těch 5* - kulisy v interiéru i exteriér byly tak přesvědčivé!

Nůž ve vodě (1962)

Sympatie k postavám jsem i přes usilovnou snahu nenašla. To ale snímku rozhodně nic neubralo na atraktivitě. Plavba manželského páru a cizince na lodi se proměňovala stejně jako počasí a tvář vodní hladiny. Jako hraní mikáda - občas se některá z tyčinek pohnula...

Hnus (1965)

Atmosféra dost podobná jako v Nájemníkovi. Ale i přesto, že se Catherine Deneuve hodně snažila, Polanského nájemník mi přišel lepší.

Faust (2011)

Rozhodně se nejedná o jednoduchý film. Specifická kamera, prostředí i dialogy dělají své. Zatím jsou mé dojmy tedy rozporuplné. Dočasně za 3*, další zhlédnutí je žádoucí a je v plánu. Musím se do toho víc ponořit a lépe se soustředit.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Když dva dělají totéž, nemusí to být totéž... A to rozhodně nebylo. Seveřani natočili film první, tudíž se taky dostali jako první na řadu ke zhlédnutí. Američani už měli tu smůlu, že jako druzí čelili srovnávání s prvním kouskem. Neříkám, že jejich optika byla vyloženě špatná. Odlišně rozpracované dějové linky měly něco do sebe, daly příběhu zase jinou šťávu. Ovšem postrádala jsem zásadní - a to tu fascinující napínavou atmosféru a dusno, které v sobě měl severský počin. Ani herecké obsazení mi nesedělo. Pokud šlo o Lisbeth Salander v podání Noomi Rapace, nedočkavě jsem čekala na každý její krok po plátně a klidně jich mohla přidat ještě pár navíc. V případě Rooney Mara mi bylo vlastně jedno, co dělá. A Daniel Craig, i když se snaží, stále nezískal mé sympatie. U americké verze mi zkrátka přišlo, že se postavy až moc míjejí a spousta věcí a detailů byla odbyta bez většího vysvětlení, což mi přišlo spíš na škodu. Seveřani to měli zkrátka promakanější, pochmurnější a dostali mě mnohem víc. Poslední, kdo se dostane na řadu, bude knižní předloha, už se těším! Možná z toho nakonec americká verze nevyjde tak špatně... Trojité porovnání bude určitě zajímavé!

V temnotě (2011)

Nebylo to špatné, ale čekala jsem, že mě film víc chytne. Žádná z postav ve mně nevzbudila sympatie. Polanského Pianista byl pro mě daleko poutavější a i syrovější. V tomto případě jsem tomu prostě nějak nevěřila...

Podivné okouzlení (1952)

Film nebyl vůbec špatný, ale radši bych ho viděla s titulky a v originálním znění. Hugo Haas s hlasem Tomáše Töpfera totiž opravdu nebyl nic moc...

Moje borůvkové noci (2007)

Tempo chvílemi dost uvadalo. Herecké výkony fajn, příjemná hudba, od příběhu jsem čekala asi trochu víc. Kdybych zašla za Judem já, zbyl by mu tam určitě jablečný koláč, borůvkový bych na ocet prostě nechat nemohla!

Rozchod Nadera a Simin (2011)

Tak pro kterého rodiče ses rozhodla? Otázka, kterou bych nikdy nechtěla slyšet a dokonce ji ani vyslovit. Je totiž sama o sobě strašná. Vážný film, v němž atmosféra houstne každým okamžikem. Ačkoliv většina Evropanů žije v jiném kulturním a společenském prostředí, děj filmu a problémy, na které se zde naráží, jsou aktuální prakticky kdekoliv a i z tohoto důvodu je určitě zajímavé a přínosné snímek vidět.

Diktátor (2012)

Někdy to bylo z mého pohledu už trapné, ale naštěstí to vyvažovalo dost podařených scén. Sacha Baron Cohen je jako neřízená střela - nikdo si není jistý, že se nestane hlavní obětí, do které se bude strefovat... Jste HIV Aladeen nebo HIV Aladeen?