Smoke (1995)

tento film ve mně zanechal neuvěřitelně uklidňující pocit a to na docela dlouhou dobu, je to pohlazení po duši... PS: 7.10.2006 - po dlouhé době se mi film opět dostal pod ruku a musím trochu krotit své nadšení - napodruhé už to není tak silný zážitek, vnucuje se mi přívlastek "milý ale neškodný", přesto je to kvalitní věc a stojí za shlédnutí, snižuju hodnocení na 8/10

Ghost in the Shell 2: Innocence (2004)

Vizuální orgie, od půlky dál docela zajímavý příběh + docela zbytečně chladné vykreslení postav (čpící z jejich dialogů) - přesto mě konec dostal a Innocence stavím na roveň prvního dílu - 8/10

Dogville (2003)

Nejříve jsem chtěl mít Larsi von Trierovi za zlé, že už zase kopíruje své známé téma žena+lítost - vše tisíckrát zveličené, jako by jste na kuří oko nejen šlápli, ale vy*hcali se na něj, rozdrásali ho tupou žiletkou a znásilnili jej - no, nakonec z toho vylezl happy end .) Velmi výrazně oceňuji nápad se zobrazením městečka bez zdí, což mohlo evokovat cokoliv - nejspíš tu blízkost a svázanost místa jako celku (nebo snad předzvěst toho, že zdi stejně nezůstanou na svém místě) - tato novota mě nejdřív tak překvapila, že jsem měl chvíli co dělat, abych se nezaměřil jen na ni - no po půl hodině už je to úplně jedno a přijal jsem ji samozřejmost. Tím spíš se potom divák nevyrovná s beznadějí (dojíme Triere dojíme) jež se na něj od půle filmu valí z plátna/obrazovky, a s nímž si hlavní hrdinka (tradičně) nedokáže poradit. Ještě že se na konci zcela nepoddala jakémusi morálnímu "stockholmskému" syndromu a volila radikálně opačné řešení. Je to hodně velký pokus pane Triere, i ty závěrečné titulky - ale buďme rádi za to, že nevznikl třetí díl "série ženských tregédií" (prolomit vlny, tanec v temnotách...) ... PS: kdyby to někdo chtěl shrnout - film je slušný, překvapuje jak formou, tak obsahem, je silný, ale dosti demagogický a syrově očištěný od ostatních (jiných) aspektů lidského chování, nahlížení a bytí - zajímalo by mě co na to psychologové (sociologové)? PPS: Orwell by měl radost!!! 8/10

Říše slunce (1987)

Dobře odvedený kus filmařské práce a poctivý příbeh - nic míň, nic víc, po slibném začátku to chtělo něco malinko přidat. Ale líbilo se - na Christianu Baleovi bylo už v té době vidět, že bude skvělým hercem. 7/10

The Doors (1991)

Co k tomu moc? :) Ono to má své mouchy, některé scény jsou vyloženě slabší (hlavně ze začátku, jiné jsou ale naopak parádní (ten koncert s obrovským ohněm v hledišti, Morrisonovy hrátky s policií etc...)) Plné hodnocení dávám za Vala Kilmera který hraje a ZPÍVÁ (to mě ani nenapadlo že bude zpívat) a vůbec že film je strhující a teď kvůli němu stahuju alba Doors, které mi ještě chyběly... PS: Morrison v Kilmerově podání aspiruje na titul "nejpozitivnějšího hovada" světového filmu, člověk opravdu neví, jestli by mu v reálu dal pár facek nebo mu vrazil hubana. A co na to ženy??? 10/10

11. září 2001: Čas krize (2003) (TV film) odpad!

Neuvěřitelný hnus, odpad, chce se mi zvracet. Drsná propaganda Ameriky, která nenudí - ona totiž zhnusuje, přivádí k šílenství, chce se mi rozmlátit televizi a přidat se k některému fanatickému muslimskému hnutí. neskutečný odpad. Bush si zaplatil film, který z něho dělá největšího hrdinu všech dob. Fuck America, fuck this film... PS: s odstupem času se omlouvám za prudkou reakci, ale tohle je fakt s přehledem nejhorší film, který jsem měl možnost spatřit - taková Trhala fialky dynamitem je proti tomu balzám na duši... 0/10

Černá zmije - The Black Adder (1983) (série)

Dost slabý sitcom (tak na úrovni ** až ***) - slabomyslný pitoreskní úlisný obličej Rowana Atkinsona jej nezachrání - když připočtu úděsný dabing TV Nova (měl jsem si sehnat originální verzi) - vychází mi z toho velké zklamání. Ani nemám chuť se dozvědět jak pokračují další série, když na konci první všichni pomřou. Tečka. 6/10 PS: shládnul jsem Černou svini (tedy pardon zmiji) v originále a musím říct, že je opravdu malinko lepší, přesto je první série tou nejhorší ze 4 sérií Černé zmije a zároveň je v ní Atkinson největší "kolík" :), zvyšuji na 7/10 (ruce pryč od nováckého dabingu! je to killer!)