Grüner wird's nicht (2018)

Tá mladá (Philomena) svoju (dosť náročnú) rolu zahrala na jednotku, to sa musí nechať. Inak pekný filmík.

Gundermann (2018)

Gerhard Gundermann, alias Gundi (vo filme ho presvedčivo stvárnil Alexander Scheer) bol vnímaný ako kontroverzná osoba ešte predtým, ako sa prevalilo, že spolupracoval so Stazi. Ale vďaka svojej hudobnej tvorbe sa stal pre východných Nemcov legendou. Paradoxne pre Nemcov na západ od berlínskeho múru ostal takmer neznámy. Pozrite si záznam koncertu jeho piesne Linda ___________________ Životný príbeh Gundiho ma zaujal nie len preto, že som bol fanúšik alternatívnej hudby (vtedy sa jej hovorilo zakázaná). Okrem toho, že som za ňou dosť precestoval, nechával som si posielať rôzne amatérske nahrávky, samizdaty, "západné" platne a pod. Samozrejme, ústrižky z pošty putovali rovno do šuplíka Štb, takže som si užil dosť predvolaní, zopár sledovačiek, domové prehliadky, kopec vecí mi pobrali... ešte že prišiel 89-ty. Pre takých, čo neboli v lajne a príliš vystrkovali hlavu, to nebol žiadny "starý dobrý socík", ako ešte stále často počúvam. Odporúčam nielen pamätníkom tej doby.

Hardcore Henry (2015)

Priekopnícky počin a súčasne pekná frajerina. Myslím, že spôsob pohľadu z "1. osoby" sa bude čoraz častejšie používať v akčákoch s kombináciou klasických záberov. Tvorcovia týmto tak trochu vytreli kocúra brakom ala "čaky chán". Z hľadiska počinu by som kúsok prirovnal k nedávno videnému "Tom Clancy's the Division: Agent Origins". Ak by tento kúsok bol natočený v 3D, bola by to ešte šľahačka na torte. A ešte upozornenie: Film nie je možné sledovať v zrýchlenom móde.

Hickok (2017)

Toto "dielo" z "divokého západu" som si pozrel po prvé preto, že mám slabosť na "kovbojky" (ale aj "indiánky") a po druhé preto, že som si chcel overiť, či TOPmoovie s komentárom nepreháňal. Bohužiaľ nie. Na tomto kúsku je pekne vidieť, že hrať nemôže každý, nie je to jednoduché, dokonca tvrdím, že je to pekná drina. V poslednom čase je to už štvrtý skvost z tohto žánru na podobnej úrovni. Tie tri ostatné boli: "Western Religion", "The Timber" a "In a Valley of Violence". Už by z toho bola aj pekná Hviezdna western rota. Ak by tento prudko živelný akčňák urobili v nejakom odľahlejšom kúte, ako je "amerika", tak sa im nevráti ani na kulisy. Tí ochotníci, čo tam recitovali ich zase o moc pumpnúť nemohli. Starého Krisa by som z hodnotenia vynechal, on si chce ešte jednoducho zahrať, baví ho to, ale lepšie ponuky sa už bohužiaľ nesypú.

Hledání opravdového boha (2017)

Niečo medzi tureckou telenovelou a nepodarenou inscenáciou. Jedna hviezda za exteriéry.

Holka ve žluté mikině (2020)

Ten štýl rozprávania a gradovanie deja... no super. Kto by to na Ugandu povedal? Mám rád, keď ma film prekvapí, preto dávam jednu navyše...

Hranice ovládání (2009)

Tak na tomto keby som bol v kine, presne viem, čo by sa stalo. Čakal by som, že sa film aspoň v druhej polovici bohovsky rozbehne a vysvetlí 2 a 2. A keby ani to nie, tak by som čakal na koniec a na vysvetlenie. A keby nie, tak aspoň pointu, čo by stála za to. A keďže nič, tak by ma trafil šľak. A keby som to náhodou prežil, zaškrtím aspoň biletárku... Takto som si to len pozrel na pc. Po prvej desatine som pridal rýchlosť na 1,5, potom na 2 a dosť často som prepínal na 3. Moc to nepomohlo, aj tak to bolo dlhé, pričom dĺžka nebol hlavný problém. Ešte chvílu po skončení som sa snažil urovnať si v gebuli o čom to bolo a som rád, že sa mi to nepodarilo. Ak by sa mi to podarilo, znamenalo by to, že som prišiel na to, na čo ostatní nie a teda, že sa vyvyšujem a môžem sa ísť rovno pozrieť na ten cintorín. Tá jedna hviezdička je za to, že ma "rejža" pekne dostal (ako aj kopec ďalších). Ako povedal ten zaškrtený s 95 ročnou majstrovou strunou E: Fakjú!

Charter (2020)

Myslím, že cenu za najlepšiu herečku si  Ane Dahl Torpová z European Film Awards 2020 odniesla právom...

Chrustaljove, vůz! (1998)

Na tomto snímku je výnimočné to, že vás takmer po celú dobu dokáže udržať v stave, keď neviete, či sa máte smiať, alebo plakať.  A to je na tom to pekné a obludné zároveň.