Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Dokumentární
  • Krimi

plakát

Ztracený transport (2022) odpad!

V tomto filme sa nedalo veriť takmer ničomu. Od chovania hlavných postáv filmu až po čisté uniformy ruských vojakov (na konci vojny!). Non-real fantasy. Jeden príklad za všetky: Keď komandirka prichytí dvoch ruských vojakov (na obsadenom území!), ako opierajú nemeckú dievčinu o múr, odpovedia jej: "Poctivo sme frau Hitler zaplatili". Tak toto by u ruskej soldatesky nehrozilo ani o dve generácie neskôr. A vlastne ani nehrozí, vidíme to predsa na Ukrajine.

Drahý Thomasi (2021)

Pre obdivovateľov diela Thomasa Brascha - lahôdka. Pre milovníkov filmového umenia - lahôdka. Pre konzumentov komerčnej filmovej zábavy - Scheiße! Gerade raus!

Venuseffekten (2021)

Pekne vykreslená vzťahovka, najmä v rámci jednej rodiny (tie Vianoce nemali chybu). Je vidieť, že prah tolerancie voči "inakosti" je u severských národov niekde inde, ako v zbytku Európy. To bude tiež jeden z dôvodov, prečo sa tam lepšie žije.

Vulkán (2018)

Film natočený v r. 2018, dej situovaný do oblasti dnešných bojov na Ukrajine, a zrazu na vás z miestnej telky vyskočí Putin a blábolí niečo o Novorusku... až ma z tej nepríjemnej vízie striaslo.

Marat - Sade (1967)

Nadčasové. Nielen vo svetle dnešných udalostí.

White Elephant (2022)

Dobrý výber hudby. P.S.: Veľkého Brúsa nabudúce postavia niekam do kúta, ako atrapu... ale na plagáte bude uvedený s veľkými písmenami.

Film roku (2021)

Po dlhom čase zábava na úrovni. A pritom bez podsúvania "kvázi" humorných vstupov. Aj keď je to v podstate konverzačka (čím vonkoncom nechcem spochybňovať herecké umenie hlavných postáv, skôr naopak), ale s dialógmi, vypilovanými do detailov. Nechýbajú momenty prekvapenia, ani úvahy hodné zamyslenia. Super.

Svatba (2021)

"Prišli sme sem, aby sme vás oslobodili od..." Na pozadí dnešných tragických udalostí na východ od nás dostáva tento snímok nový, vysoko aktuálny apel. Bohužiaľ... P.S.: Na Slovensku zatiaľ nedozrel čas na takýto otvorený pohľad na históriu 2. sv. vojny, lebo však katolícky klérus a ich nedotknuteľný Dr. Tiso. Bravo, Poľsko!

Ennio (2021)

Vybavuje sa mi, ako som kedysi hltal westerny, najmä tzv. ístvúdovky, či už to bolo "Pre pár dolárov", "Pre pár dolárov navyše", ale aj "Dobrý, zlý a škaredý" a ďalšie. A potom prišiel do bývalého bratislavského ROH-čka (o chvíľu už bude bývalý nadobro, pretože ho práve búrajú) Leoneho širokouhlý "Vtedy na západe". Neskutočný zážitok. Práve tá hudba vás zatláčala do tých tapacírovaných sedačiek. Ale vtedy som prdlajz vedel niečo o filmovej hudbe, nieto ešte o nejakom Morriconem. Teraz už viem, že bez jeho geniálneho hudobného doprovodu by sa mi tieto filmy až tak nevryli do hlavy. Geniálny hudobný skladateľ a skvelý dokument.

Chrustaljove, vůz! (1998)

Na tomto snímku je výnimočné to, že vás takmer po celú dobu dokáže udržať v stave, keď neviete, či sa máte smiať, alebo plakať.  A to je na tom to pekné a obludné zároveň.

Ovládací panel