Marťan (2015)

Dobré, nebojím se to říci. Ridley asi ještě vážně není úplně vyřízenej, jen mi v tom filmu tak nějak hodně chyběla scéna, kdy Marc na svém marťanském bramborovém políčku hbitě sbírá mandelinku, která, jak známo, je takový bramborový terminátor a žádná brambora si před ní nemůže být jista, byť by se třeba ukryla na Marsu. Ale tak třeba se to ještě objeví v budoucnu v nějakém Director's Cutu.

Hitman: Agent 47 (2015)

Klasický výplach a co hůř, podprůměrný akční filmy a neinvenční slepenec, při jehož sledování jsem měl pocit, jako kdybych pil čaj ze čtyřikrát vyluhovaného sáčku. Vás tyhlety nicneříkající přeháňky kulek a stokrát slyšených dialogů ještě baví? Mě teda ne, takže jsem zcela správně vytušil, že mám tento film ignorovat. No, ale nakonec jsem ho přece viděl, zřejmě ne náhodou v den pokání. Ale na svou obhajobu musím říct, že z mý hlavy ten nápad nevzešel...

Mroží muž (2014)

Pět hvězd, nemohu jinak. Nízká hodnocení ostatních přičítám faktu, že jsme vnitrozemské národy a neměli jsme historicky s mroži dostatečné styky, tudíž je nechápeme a sociálně jsme je z našeho světa zcela vyloučili. A přitom jsou to tak báječná stvoření, jen co je pravda. Takže mrožům zdar a šťastnou plavbu, saláti.

Cena moci (2015)

Skvělý snímek, jenž by mohl z fleku být nasazen na Festivalu ospalého diváka. Zmatený Cage exceluje ve filmu, kde se nic nestane, nic se neřeší a který existencialisticky klopýtá od ničeho k ničemu. Sledujte nezáživný příběh politika, který chvíli zahýbá manželce s jednou paní, poté s druhou paní a do toho chlastá. Přejeme příjemnou zábavu, u vstupu do sálu si nezapomeňte vzít alespoň jednu plechovku lahodného energetického nápoje, který náš festival plně sponzoruje a který vám u tohoto dalšího Mikulášova majstrštyku předvede své kvality.

Kosti a skalp (2015)

Takový slibný námět... a tak nezajímavý výsledek. Zde forma zabila obsah tak brutálně, jak jsem očekával, že bude vypadat film samotný. Netvrdím, že ten film nemá něco do sebe, ale zfilmovat takhle tak solidní námět, nad tím bych si mohl hlavu ukroutit. Měl to asi dostat do rukou Rob Zombie nebo Alexandre Aja, protože to už byl mnohem drsnější a napínavější i Revenant, který je ve své podstatě dramatem. A škrtněte tomu v anotaci horror.

Husí kůže (2015)

Já na tyhle věci moc nejsem a obecně dávám přednost filmům, kde teče krev, ale tohle pobavilo opravdu solidně. Velice milá záležitost, který ukázala, že natočit takovou fantasmagorii a nepřimět u ní diváka obracet oči v sloup se dá. Obecně bych řekl, že co se nepovedlo v Pixelech, to se tady povedlo výborně. A Jack Black do své role sednul dokonale. Velmi silné tři hvězdy.

Zavřít a zabít (2015)

Jednohubka v pravém slova smyslu. Klasická schématická záležitost podle tolikrát používaného vzorce, ale vzhledem k tomu, že je tam pár poměrně solidních bitek, tak jedním zkouknutím člověk nic moc nezkazí. Dolph je tam spíš taková ozdoba, ale přece jen ten film tahá trochu výš z vod šedého průměru.

Boj o Hedvábnou stezku (2015)

Provar jak pes, nebojím se to říci. Nedává to příliš smysl, patosu to má skoro stejně jak ty největší americké bláboly a ty hudební scény... No jo no, zřejmě se pár tvůrců vsadilo, kdo natočí největší kravinu. Nevím, jaké jsou ty konkurenční snímky, ale troufnu si tvrdit, že tohleto tak jako tak s přehledem vyhraje. Ještě tam chybí námořní bitva v poušti a bylo by to žůžo labůžo, ale to si možná pachatelé tohoto snímku šetří na příště.

Vybíjená (2015) odpad!

Tááááák, to je opravdu solidní způsob, jak podojit stát a vyhodit prachy. --- Vy jste kdo? Nikolajev, né? Neznám, co tady chcete? Chcu točit film. Umíte to? Ne, proč? To je nějak potřeba? No nevím, někdo by se pozdějc mohl ptát... Ale to se stejně nejspíš nestane, nebudeme na tom bazírovat. Jak se to bude jmenovat? Vybíjená. To bude něco sportovního? Ne. Tak něco vtipnýho? To vůbec. Tak o čem to teda bude? Nevím, takhle jsem o tom nepřemýšlel. Nezlobte se, ale takhle bez nápadu a konceptu nemůžu dát víc než dvacet mega. To neva, škrtnu Mádla a ještě z toho něco nasuším na zimu. Dobrá, je nějaká šance, že na to i někdo půjde do kina? Vždycky to pár blbců neodhadne a zacáluje kino. Ale komerční hit, ten z toho asi nebude, no. No co, moje prachy to nejsou, tak tady jsem vám to odklepl. --- No a já už mohu jen pogratulovat pitomcům, co na to šli do kina a varovat ty, co by se na tento zadarmo drahý film chtěli podívat. Radši to z disku hoďte do virtuálního hajzlu a několikrát za tím pečlivě spláchněte.

Rozpoutané peklo (1997)

Já celkem i chápu to nízké hodnocení. Dali ho zakomplexovaní kokoti bez fantazie, co nepoznali tu rozkoš projet autem lávou a uhánět si to následně půl metrem horkého sopečného popela v hořícím autě bez gum. Ale uznávám, že to se může těžko povést těm, co nežijí ve vulkanicky činných oblastech, takže vám odpouštím.