National Theatre Live: Prima Facie (2022) (divadelní záznam)

Jakožto milovnice divadla prostě musím napsat recenzi. Opět se ukazuje, že britská potažmo anglicky mluvící divadelní scéna je naprostý top. Jodie Comer, bez formálního vzdělání v oblasti divadla, naprosto rozmetává divákům emoce. Ačkoli se děj dotýká britského práva v oblasti sexuálně motivovaného zločinu potažmo znásilnění, divák stejně nemůže odtrhnout oči. Nechápala jsem, kdy se Jodie podařilo se nadechnout, ale celý sál totálně "žral" jakékoli slovo. Závěrečný monolog byl možná trochu dlouhý, ale poselství "look to your left, look to your right" mě totálně dostalo. Plus geniální režie a geniální scéna.

Vigil (2021) (seriál)

Po strasne dlouhe dobe neco, co me donutilo prihlasit se na CSFD a ohodnotit. Byla to napinave od prvniho momentu, 4 dily jsem zhltla v noci a dalsi 2 na mobilnich datech v buse. Paradoxne mi je sympatictejsi postava Kirsten, prijde mi mnohem vic "badass" nez Amy. Zaplatbuh za VPN a BBC iplayer. A na skotskou anglictinu pomuzou anglicke titulky.

Neviditelní (2014) (seriál) odpad!

Neco tak nudneho a anti-vtipneho jsem dloooouho nevidela.

Hořící keř (2013) (TV film)

Sice 4, ale to neni film ktery bych chtela videt znovu. Je to masakr ve vsech smyslech slova. A MEGA-Kudos to Tatjana Medvecka!!!

Na dřeň (2012)

Totalni zklamani. Videla jsem trailer ve FNM pri cekani na chirurgii, ale takovaaaaaa nuda jako dlouho ne. Nebyla jsem schopna to vydrzet do konce.

Navždy spolu (2012)

Po dlouhyyyyy dobe romanticky film na ktery se da i koukat a to se mi nelibi ani Rachel McAdams a ani omylem Channing Tatum.

Skyfall (2012)

Kdyz jsem se poprve dozvedela, ze Bonda bude hrat Craig, tak si rikam, ze se nekdo zase zblaznil. A ejhle, skvele Casino Royale, uz ne tak super ale i tak fajn Quantum of Solace a opet skvely Skyfall. jen jsem si vzdycky myslela, ze James Bond je kryci jmeno. M = Emma - genialni. Tleskam Judi Dench. A novy M - muj milacek Ralph Fiennes, skvely zaporak Bardem. ...

Smash (2012) (seriál)

Zatim po trech dilech za tri, zatim jsem docela nadsena a rozhodne tym Ivy. Karen me nudi. A Debra Messing je tu super hot, stejne tak Christian Borle. Jen Brian D'Arcy James mel spis zpivat. Tak doufam, ze na to jeste dojde.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Uff, jizda jako blazen. Dlouho jsem se na to chtela podivat a porad jsem si rikala, ze to bude blbost, protoze muj hlavni duvod byla Kate Walsh (aneb ti milovnici hercu ze serialu) ale nakonec me ten film uplne dostal. Je to takovy ten pocit, kdy si clovek rika, ze tomu hrozne rozumi, ze bude ten "hero just for one day" a pak na nej dolehne, ze zitra od 8 do 5 je dalsi sichta. Ze uz jsme dospeli a nevratime to zpatky. A jak jsem si pobrecela.

Beznadějný trouba (2011)

Uff, sakra dalsi film, u kteryho jsem si zabrecela. Dylana bych kopla do rite ve vterine (kdo pojmenuje decko Reka a Ozvena? wtf) ale hezky film o tom, jak pravda sice nekdy boli, ale je lepsi ji rict a Ned svym pristupem vsem svym sestram ukaze, kde jsou jejich chyby a otevre jim oci. Ale jeho dobrota skonci spatne.... Willie Nelson a Dolly Parton jako jmena pro psy, Rashida Jones a Zooey Deschanel jako lesbicky, me gusta. A Paul Rudd je skvelej i zarostlej.