Uf - oni jsou tady (1988)

Nikdo nevíte nic o světové kinematografii!!! HRÁL JSEM TAM JAKO KOMPARS, TAK TO PŘECE NEMUŽE BEJT BLBOST!!!!! :-) Objektivně - má to svoje mouchy,...

Clerks 2: Muži za pultem (2006)

dokonalá konina, totální odpočinek, snůška absurdních ptákovin a nesmyslů. Famózní čištění hlavy,.. ideální se sklenkou vína :-) Nejedná se o žádný intelektuální zázrak,.. ale rozhodně - je to třída. Viz citát jednoho z hlavních hrdinů : Nejvíc bych chtěl být astronautem.. budu prvním,,.. kdo objeví mimozemskou civilizaci .. a první kdo jí voš... :-)

Swing Kids (1993)

Parádní - když tehle film byl u nás v kinech, bylo mi cca 16. Ten film jsem miloval - líbila se mi hudba.. a po Praze jsem chodil s kloboukem a šátkem koukajícím ze saka... kdo viděl, chápe :-) Inspirace byla prostě silná. Tohle jen tak někdo nenatočí... P.S. kdyby někdo věděl. kde sehnat DVD, tak se rád nechám poučit - já ho nesehnal :-(

Vaterland (1992)

jedná se o strhující poválečné drama, točené v Praze. Zajímavý příběh, kdy důstojník SS nakoukne do přísně utajované kapitoly druhé sv. války - holocaustu. A to zrovna v okamžiku, kdy se Hitler chystá podepsat hospodářskou dohodu s Američany. Vnitrostranická politická akční honička právě začíná. Škoda jen, že se jedná o televizní film, moc se nedá čekat, že by bylo možné se k němu dostat - nicméně - kdyby někdo věděl,.. rád koupím

Jolly Roger: Masakr v zálivu (2005) odpad!

Fakt peklo - jenom nechutná záplava krve. spíš pro uchýlené jedince , než pro fandy hororu - no.. každému dle jeho gusta.. nicméně - za mě jednoznačně do kontejneru!

Bobule (2008)

Příjemná, nevtíravá poezie, sem tam vtípek, trošku mezery v dějové linii, ale rád si jej pustím někdy zase.

Ďáblův generál (1955)

Celkem pěkně udělané - pochopitelně - optikou dneška laciné triky, trochu kostrbatý scénář,.. okaté poválečné pózy, nicméně v jádru poutavý příběh o vnitřní bitce , na jejímž konci nutně musí přijít zásadní rozhodnutí. Rád si jej někdy pustím znovu

Železný obr (1999)

Pěkný příběh, rychle se stal favoritem našeho synka :-)

De-Lovely (2004)

Vynikající, strhující.. chytlavé. propojení pěkné hudby, která hraničí s nesmrtelností a dobrými pěveckými výkony. Film nejen potěší radostí ze života, ale i dojme proměnlivostí lidských osudů. Je jasné, že můj úpohled na věc je zkreselný, protože muzikál 30 a 40. let mám opravdu rád, ale jsem přesvědčen ý, že i ostatním tenhle film má rozhodně co nabídnout

Hanebný pancharti (2009)

Za mě osobně nic moc. Vím, že Tarantino byl vždycky zaměřen jinak,.. tam střeva,..tu mozky.... do toho vtípek ,. ale hlavně krev. Tentokrát je to jinak. Já tam ten vtípek téměř nikde nepostřehl (vyjma cca 5 absurdních scén ve 150 minutovém filmu), zato zbytečně rozvedeného násilí je tam víc než dost. Řekl bych, že režisérova "záliba", kterou sdílel s jistým markýzem se s jeho věkem graduje. To, co by stačilo naznačit, aby film zůstal v mezích normy, tak je řekl bych rozváděné až až. - skalpování, řezání do čel... Z kina jsem šel s žaludkem dost na vodě a to si nemyslím, že bych patřil k vyloženým citlivým krasoduchům :-). Ovšem - dávám dvě hvězdičky ne snad za dialogy nebo nedej bože za provedení, ale za ten nápad, ze kterého by se dala udělat skutečně napínavá špionážní druhoválečná podívaná. Kdybych to měl nějak shrnout - Commando se Schwarzeneggerem bylo z hlediska masakrů v zásadě pohádka o krtečkovi :-), přičemž commando bylo od začátku s jasně viditelnými prvy "přivřeného oka" s podtextem - "my tohle ale nemyslíme vážně".. Tarantino to tentokrát vážně myslel.. a to je důvod se zamyslet. Jisteže - dá se namítnout - tak proč jsi na Tarantinovo dílko chodil??? No - asi proto, že jsem prostě byl zvědavý,.. Nicméně už vím, že režisérův příští výpotek s klidem vynechám.