husokachna

práce a následně koláče

1 3 4 5 6 7 8 9 11 15 20
    • 6.8.2019  08:18
    Slunovrat (2019)

Já tak nějak nevím, jestli to chci vůbec hodnotit. Slunovrat je výborný, možná až dokonalý v jednotlivostech, jako celek pro mě ale ne vždy fungoval. Ale od začátku. Prvních asi 10 minut je dokonalých, depresivní a přitom úplně běžná psychohrůza mě donutila zvažovat, jestli tohohle chci opravdu absolvovat skoro dvě a půl hodiny. Ale pak se na (ne)štěstí odletí do Švédska, konkrétně Fjörden Gjörden, to je pěkná pjörden, nedaleko Biblegern a odbočí se jinam. A pořád je to docela pecka a člověk čeká, co přijde a ono to přijde a je to síla a hustý, ale než to přijde a mezitím co to přichází :-), to není úplně ono. Povídání a vysvětlovačky, které jsou na sílu, protahované, nebo naopak zkratkovité řešení nastalých situací, dějové odbočky, které mi přišly zbytečné. A to mi nevadí pětiminutové záběry na tanec, právě naopak. Ale spousta děje a chování hlavních hrdinů mi přijde strašně prkenné a na sílu. Plus co mi vadí asi nejvíc, je nevyužití připravených linek a motivů - MÍRNÝ SPOILER AHEAD: trauma hlavní hrdinky si vyvěrá na povrch, kdy se to hodí a něco, co se zdá být potenciálním hybatelem celé hororové atmosféry je pouze taková motivace v pozadí. Ale uznávám, že tohle všechno je možná jen součást hry s divákem, možná je to všechno Asterův záměr a já pouze nevidím ten bigger picture. A možná, že si v budoucnu dám slibovanou +30 minut režisérskou verzi a docením to, co v tuhle chvíli docenit nedokážu. Ale v tuto chvíli jsem: a) viděl film, který jsem ne zcela pochopil a proto ho částečně považuji za filmařskou onanii a musím se ruku v ruce s Casey Affleckem ptát - pointa, kde je pointa?....a nebo za b) jsem viděl něco, co Aster potřeboval natočit, zrálo to v něm, bobtnalo a pak se to s přechodem na plátno trochu rozpadlo. Každopádně se jedná o zásadní záležitost :-), akorát bych to nikomu nedoporučil a je mi trapně, že tomu nedokážu dát odpad nebo pět a musím dát žebrácké tři hvězdy, protože chvílema je to geniální a natočený je to parádně.

• 31.7.2019  11:35

Ještě tak v půlce jsem si říkal, ano, je to zajímavý, je to hutný a ve snímání obrazů nekompromisní, ale možná jsem to měl vidět dřív, přijde mi to outdated. Ale pak přišla neuvěřitelně silná a depresivní druhá půlka, ve svých zkratkách úplně jiná než ta první a opodstatnila vše, co bylo předtím. A ve chvíli, kdy Jacek vypráví o své sestře, mě bolelo srdce a bylo mi strašně smutno a uvědomil jsem si, že ač se ve filmu nemluví, říká toho strašně moc a až se z toho dokážu vzpamatovat, dám si ho rád znovu. Čtyři, ale skoro pět a v budoucnu asi pět :-).

• 26.6.2019  08:03
    Free Solo (2018)

Jak už jsem to psal, tyhle dokumenty to mají jednoduchý. Alex a jeho výkony je téma, který se musí točit samo. V kině se vám zamotá hlava, když visíte s Alexem ve spáře a vnímáte tu hloubku pod ním a s tím i ohrožení jeho života. To se dokumentaristům podařilo zachytit parádně. Dále technické aspekty a náročnost natáčení si zaslouží vysoké hodnocení. Horší už je to s dokumentární částí, kdy ve všem kromě lezení, se klouže dost po povrchu. Nadhodí se rodina, nadhodí se jinak fungující mozek, trochu se řeší přítelkyně (která mi přijde jako pěkná semetrika a u.s. do sebe zahleděná pipinka), ale o ničem se toho nedozvíme 2x moc. Chápu, že štáb asi nechce zalézt Alexovi moc pod kůži, aby se pak nestal strůjcem jeho pádu (doslova). Ale pokud mám hodnotit dokument, tak to v mnoha ohledech selhává. Pokud mám hodnotit záznam jednoho unikátního sportovního (lidského) výkonu, tak není moc co vytknout.

• 18.6.2019  08:24

Cesta do hlubin indiánovy/křesťanovy duše. V popisu je asi řečeno vše, já zůstávám indiferentní. Jistě je to dobrej film, ale s ohledem na rok a místo vzniku je pro mě teď v roce 2019 už maličko outdated a působí trošku odtažitě. Ono se tam taky nic moc nestane, film se soustředí na to, aby popsal střed dvou absolutně odlišných kultur. Za mě OK, pokud máte rádi filmy s touto tématikou, nebo prostě jen chcete vidět milující se mladé pěkné indiánky, neuděláte krok vedle.

• 31.5.2019  08:55

Je to dementní od začátku do konce. Jednání postav, jejich motivace, to co dělají, proč to dělají a jak to má fungovat - nic z toho nedává žádnej smysl a aby toho nebylo málo, tak hlavní hrdinové pronášejí s totálně vážnou tváří věci typu - NE, MY BYCHOM BYLI JEHO MAZLÍČCI. Nefunguje tam vůbec nic, občasnej pokus o humor (černoch voják jako nositel zábavy) zní jako kus masa, když pleskne o zem. .....a přesto jsem se bavil, teda až do určité chvíle. Hodinu a půl se totiž pořád něco děje, furt se někdo někam přesouvá, helikoptérou, letadlem a tak, hraje k tomu hudba, jsou tam různý základny (a to já mám nepokrytě rád) a občas do toho vlítne nějaký parádní monstrumo. Zhang Ziyi je pořád neskutečně nádherná a hlavní "záporák" (nechci spoilerovat) mě tak akorát vytáčel svou debilitou. Takže jakkoliv to bylo debilní, já se bavil. Pak ale přijde předposlední dějství (ponorka) a to už je svou demencí tak out of this world, že už jsem se skoro i začínal smát, spíš jsem se ale ošíval. A hlavně, v tu chvíli, kdy postavy nejsou jenom vláčeni dějem, ale mají ho tvořit, se nejvíc ukazuje, jak je ten film špatnej, jak nedrží pohromadě a jak jsou hrdinové špatně napsaní. A tady už jsem začínal být naštvanej. Naštěstí přijde závěrečný držkobití a já na tyhle monstr fighty slyším, takže mi to spravilo chuť a já můžu (s trochou studu) dát těsnej nadprůměr. PS: GODZILLA DRŽÍ OSTATNÍ TITÁNY ZKRÁTKA - to néééééé :-D.

• 28.5.2019  12:40
    Barry (TV seriál) (2018)

To je tak krásně neuchopitelný, nepředvídatelný a divný, že si tomu dovolím napálit plnej knödl už po šesté epizodě. Uvidíme, jestli drajv vydrží a nebudu snižovat, ale zatím nadhodnotím za odvahu a za Bill Hadera, kterýho jsem měl rád už dřív, ale teď ho prostě miluju. Akorát to teda často není vůbec komedie, tak bacha. Když už tam ale nějakej fórek je, je parádní, suchej, chytrej a sedí. Plus ten parádní satirickej podtón, kterej si střílí z herců, mileniálů a dnešní ameriky.

• 21.5.2019  10:10

Bez varování, bez předělu, bez reklam, ze zálohy na mě vybafla tahle pecka našeho mládí a než jsem stihl přepnout, byl jsem zaháčkován a musel si trochu zrevidovat vzpomínky. Sice patřím k těm, kteří si spíš oblíbili ne moc vtipnou, ale v určitých chvílích až dada a šílenou parodii Bulšit (která mimo jiné parodovala i tento film), ale Zkrocení zlých důvodů mě nemohlo minout. Přece jen, v té době ještě nebyly všechny ty Prcičky okoukaný a nedívat se na ty pěkný mladý us. lidi, když byl člověk škaredej mladej cz uhroun, to prostě nešlo. A pohledem starého cynika? Já to prostě nechápu. Je to parodie, je to přiznaná modernizace Shakesperea, co to vlastně je? Chvílema mluví puboši normálně moderně, chvílema šíleně strojeně, šroubovaně, někdy na to narážejí (prosím tě, nemluv už tak), jindy je to součást standardní konverzace. Někdy to má být civilní, realistický, jindy je to přepálený až běda (když za tebe někdo postaví auto, samozřejmě do něj záměrně nacouveš). Jsou tam běloši, co si myslí, že jsou černoši a černošskému učiteli říkají "máš pravdu bratře" (vyloženě scéna do parodie). Nevím no, rád bych tomu věřil, že je to chytřejší než si myslím, ale to by mi to muselo dát nějaký klíč a nesmělo to mít tak strašně hloupý dialogy, šroubovaný jak DNA (-tohle bych chtěla dělat - co hrát v kapele? - ne montovat rádia...). No nic, začínám mít pocit, že jsem tomu věnoval víc času než scénáristka, tak už jen řeknu, že Heath Ledger byl k sežrání, holky ne moc pěkný, některý scény jsou fajn a ten pohloupanej devadesátkovej feeling je i teď boží. Už jsem neměl dlouho tak výraznej guilty pleasure pocit, jako když jsem koukal na tohle.

• 20.5.2019  11:21
    Rebelka (2012)

Příjemnej průměr, kterej zajišťuje hlavně fajn volba prostředí a zasazení do Highlandů. Pěkně se na to kouká a tak i ten příběh, kterej nestojí za moc, nijak zvlášť neotravuje. Za víkend viděno 3x, děkuji rebelko Valérie :-).

• 15.5.2019  09:07
    Kouzelníci (2013)

Ne, že by tam byly špatný vtipy, nebo respektive vtipy, které mě se nelíbí, ony tam nejsou vlastně skoro žádný vtipy, nebo jsou tak neuvěřitelně špatně tajmovaný, že vyzní do prázdná. Zasmál jsem se jednou a občas si jakžtakž užíval přepálenýho Jima Carreyho, ale i tady platí, že jsem tohle viděl od něj mockrát a líp. Shrnu to jedním vtipem z filmu. Steve Carell zve ženskou do své postele, že je to největší postel (doslova obrovská) na světě. Když sbalí jinou ženskou, ta s ním jde k němu, zajdou do ložnice, divák čeká venku, kouká na dveře a slyší It's huge!!! (je to obrovský), střih a ženská se rozplývá nad obrovskou postelí. Přijde vám to vtipný, tak si Burta možná užijete. Mě to přijde jako nejstarší vtip na světě a proto jsem chvilku po začátku začal vyhlížet konec. PS: a málem bych zapomněl, to nejdůležitější, co mi zní v hlavě od páté minuty filmu - Olivia Wilde je nádherná.

• 13.5.2019  13:49

Wau, šedesátiletý filmový senior a napínal mě k prasknutí. Odhlídnu-li od hereckých výkonů, kdy každý jeden je lahůdka sám o sobě a stačil by, a zkusím popsat, co se mě na Today for the last time nejvíc dostalo. A to fakt, jak precizně se (nevím jestli díky scénáři nebo díky režii), podařil zachytit ten pozvolný a mnohdy bezstarostný pokles na dno, který s sebou chlast přináší. Nejlíp to jde vidět na postavě ing. Dandy, který s úsměvem pomalu přichází o postavení a téměř o rodinu, aby vše po cestě bagatelizoval a navenek nepřipouštěl problém. Žádné monumentální scény, prozření, antické drama. Jen nenápadné tušení rodiny, malé krůčky směrem dolů, kdy člověku nedochází, že se něco děje, dokud není pozdě. Tahle stránka "zrodu alkoholika" na mě z plátna úplně dýchala a já marně hledám důvod, proč tomu dát čtyři hvězdičky.

• 10.5.2019  12:47
    Pouť - Drákula (S02E01) (epizoda) (2019)

Tak netřeba lámat hůl. Extra dobrý to sice není, ale je to natolik otevřený, že se z toho může vyklubat cokoliv. Kvituju jiný dějový zasazení, pouť se mi už přejedla. Peťu Kolečkovic přestávám mít ale pomalu rád, protože rozhovor s Holubovou na začátku by se mohl vyučovat jako etalon špatnýho psaní.

• 29.4.2019  23:27

Wau, tak to je pecka. Teprve duben a už si můžu odškrtnout zklamání roku. Jak mě IW bavila a je pro mě etalonem zábavného comicsového filmu a CW mě zase vtáhla a drásala, tak tohle je prostě jenom dojezd na volnoběh. Bez spoilerů se asi nedá psát, co všechno mi na tom vadilo, ale rámcově - lazy writing jak svině (situace nastolená předchozím dílem se řeší tím opravdu jediným a nejtrapnějším způsobem), humor skřípe, emotivní scény nefungují (pro mě pouze ve chvílích, kdy do toho vtáhnou děti a to beru od určité doby jako podpásovku), akce moc není, člověk se začíná ošívat a všímá si nelogičností, kterých je tam pár nebo milion, záleží na tom, jak se na to podíváte. Konec mi neposkytl žádnou katarzi a na rozdíl od hodinového loučení se Středozemí jsem tady neuronil ani slzičku. Zato Avengers brečeli, jak kdyby si nevyjednali procenta ze zisku. A ano, ukočírovat tohle "monstrum", to muselo dát práci, ale za to si můžou klucí marvelácký sami, oni to monstrum stvořili a já jim tleskat nebudu, že ho teď jakžtakž uložili ke spánku. Za ten bambilion peněz, co do toho rvou, bych čekal něco lepšího. Nehledě na to, že IW šlapala daleko daleko líp. PS: Poprvé jsme odešli bez potitulkových scén a nikdo z party se nesnažil to zvrátit. Co se týče kina, šumělo dá se říct ne zcela přesvědčeně, takže já fakt nevím, co viděl zbytek světa. Já viděl umírat krále a že by to bylo stoprocentně důstojné, to se říct nedá.

• 26.4.2019  08:30
    Slimák (2006)

Nic novýho pod sluncem, pár fajn nápadu a lehkých gore záležitostí, příjemní hrdinové, kteří to táhnou nahoru a to je asi tak všechno. Ale bavil jsem se, je to taková ptákovina na odreagování a nepřemýšlení, a kdybych mohl hodnotit v rámci žánru a béčka, tak půjdu klidně s hodnocením výš. Bez většího přemýšlení krásný poctivý béčkový tři hvězdy.

• 17.4.2019  12:23
    King Skate (2018)

Při srovnání s This ain't California, které se prostě nabízí samo a nejde se mu vyhnout, King Skate prohrává o pár délek. Ač super, KS postrádá to osobní zapálení, nosný příběh a pocit všeobjímajícího přátelství, které dodali skateující Němci. Je to super sestřih historických záběrů (copak všichni skejťáci tolik natáčí?, ty záběry jsou fakt super), s vysvětlujícími komentáři a povídáním jeskynních skejťáků, je to fajn, zajímavý, hodně to poví, hraje k tomu dobrá muzika (i když někdy strašně nesmyslně a skoro pořád strašně nahlas v porovnání s mluveným slovem) a to je asi tak všechno. Dávám tomu silný tři, ale pokud chcete něco víc než jen pohled na to jak vypadal skateboarding ve východním bloku před 30 - 40 lety, pusťte si radši This ain't California (který KS podle mě v mnoha ohledech kopíruje).

• 9.4.2019  09:16
    Zkáza Dejvického divadla (TV seriál) (2019)

Já si to dovolím trochu nadhodnotit, protože je to tak jiný, tak svoje a (asi) dejvický, že díky za to. Bizarní nápady, sofistikovaný humor se míchá s prvoplánovým, smršť sebeironie a nekorektního humoru. A i když to občas skřípe, jako skřípala třeba i Čtvrtá hvězda, tak mě to bavilo moc. (nejvíc dvojčata Plesl a Neužil, která v posledním díle nádherně srostla v jedno...)

• 8.4.2019  09:59

Hailee Steinfeld se seč jí síly stačí snaží, aby Nadine nebyla taková kráva, jakou celou dobu je, ale ne vždy se to daří. Je tak těžké oblíbit si postavu (a s ní i celý film), která nenávidí všechny a všechno tak nějak bezdůvodně. Ale budiž, pokusíme si domyslet motivaci hlavní pubošky a co nám potom zbude. Docela fajn, nekonfliktní, ale zároveň ničím extra zajímavý film o dospívání s opět úžasným Woodym, který si film krade pro sebe, kdykoliv se objeví (bohužel pro diváka tak pět minut dohromady). Neurazilo mě to, na konci jsem řekl, tak ok, jdeme spát a šli jsme spát.

• 2.4.2019  08:29

Když můžeš mít jenom jednoho herce na světě, ber Madse. Mikkelsena Madse, co se s chutí postaví přírodě matce. Chvilka poezie za námi, jdeme na věc. Standardní survival drama, který výše obásněný Mads pasuje nad průměr. Realismus je heslo dne a díky tomu i všechny drama násobící zvraty jsou z ranku běžných událostí, které člověka můžou počkat, když se něco posere na ledových pláních, což je divácky ne tak atraktivní, ale příjemně osvěžující. Jediná výtka tak může být, že se tam v podstatě nic nestane a je to totální standard, který žánru nepřináší nic převratně nového. Ale ještě jednou, je tam Mads a Mads, i když jde pošesté po rovině sněhem, tak je u toho úžasnej. Takový pěkný kulatý čtyři hvězdičky, protože mám survivaly rád.

• 1.4.2019  10:10

Nějak úplně nesdílím všeobecné nadšení. Pár logických lapsů, které umožňují dosmýkat celý příběh do konce, bych odpustil a nemám s nimi víceméně problém. Chvílema to umí být nervy drásající, ale celkově je to prostě jen dobrej nadprůměrnej napínák z jedné místnosti. A odečítám tomu body, že to na mě vytáhlo nefér žolíka a to děti. Od jisté chvíle mi tohle zvedá adrenalin, aniž by se film musel nějak přehnaně snažit. Tři nejsilnější hvězdy, jak jen můžou být. PS: je opravdu super vidět, že jde natočit dobrej film za babku a přeju tomu každou utrženou korunu.

• 29.3.2019  07:56
    My (2019)

Ufff. Šel jsem s podhodnoceným očekáváním a otevřenou myslí. A otevřenou mysl jsem si zachoval až do konce a to byla moje smůla a měl jsem se radši uzavřít :-). Začnu pozitivně. Smál jsem se. Docela dost. Často spíš na místech, kde nebyl žádný humor, ale proč ne. Nenasral jsem se, snad hlavně díky sympatickým hereckým výkonům obou dospělých představitelů (děcka mi přišla jako takový šum). A jednotlivý scény jsou sem tam pěkně natočený. Kolem a kolem to asi není jednohvězdičkovej film. ALE. Ono je to tak blbý, že to ani víc nejde. Nic tam pořádně nedává smysl, je to slátanina horem dolem a celkově to chce být vším a není to vůbec ničím. Horror? Ale kde že. Paranoia - leda hovno. Komedie - po hříchu málo. Alegorie, metafora, sociální komentář - you wish Jordane. Na to, aby to byla mnohovrstevná alegorie čehokoliv, jsou základní pravidla neuvěřitelně hloupý, nedomyšlený, nedávají žádnej smysl. Peele pohazuje odkazy a vnadidla na něco víc, ale indicií k rozklíčování je zoufale málo, spíš to působí přístupem - hele mrsknu tam to a tohle a tamto, to bude chytrý, nebo to tak aspoň bude působit. Nedomyšlený, uspěchaný, bez tempa, se závěrečnou pointou, která tomu nasadí nesmyslů korunu. (odbočka - celou dobu jsem si vzpomínal na běhajícího černošského údržbáře, který měl vyděsit v Uteč - efektní, strašidelná, ale totálně nesmyslná scéna, která je pak vysvětlená SPOILER k Uteč - že dědeček rád běhal - nedává to vůbec žádnej smysl a My je jako tato scéna, natažená na dvě hodiny; vypadá to dobře, zajímavě, ale je to jenom na efekt a vůbec to do ničeho nezapadá). Když jsem si následně četl, co mi My mělo podle u.s. kritiků říct a dát, tak jsem se zasmál ještě jednou. Ano, ono to tam je, a asi taky dalších milion věcí, protože Peele bez Keye to natočil tak dementně, že si tam můžete najít, co chcete. Navíc v honbě za metaforou, všichni opomínají děje a scény, které v rámci filmu tu danou metaforu zabíjejí. Prostě slátanina na entou a zajímalo by mě, jestli Jordan ví, jak moc je to blbý a jebe diváky do ucha, nebo si opravdu myslí, že je to überchytrý. A nevím, co z toho je horší varianta. Za mě zatím vzhledem k potenciálu a zajímavě rozdaným kartám fail roku. PS: většina strašidelných scén z traileru mi připadá, že je tam jenom proto, aby se mohla dát do traileru. PPS: "If you wanna get crazy, we can get crazy" je hláška roku a doufám, že dostane nějakou MTV cenu.

• 27.3.2019  08:10
    Favoritka (2018)

Když nevíš, co říct, neříkej nic. Tím bych mohl skončit. Ale když se ten Yorgos tak snaží, posnažím se taky. V podstatě triviální zápletka/příběh, viděná Yoriho pokřiveným neúprosným pohledem. Předpokládám, že to, co jsem viděl, je to, co režisér natočil chtěl. Že to není nějaký studiový kompromis. Potom se ale ptám, co byl záměr. Natočit historický film jinak? Použít historické pozadí jako alegorii něčeho? Moct se kouknout Emmě Stone na ňadérka? Ani v jednom ohledu jsem nepadl na zadek a musím říct, že Podivný Lanthimerios sice natočil svůj nejpřístupnější film, ale zároveň film nejstandardnější (použil bych nejnudnější, ale to bych si musel nafackovat). Přes to všechno je to parádní atmosférická podívaná, super audiovizuální zážitek, zábavná a vtipná pecka a poslední minuty mě přikovali do sedačky a dobře mi nebylo.

• 14.3.2019  08:45
    MOST! (TV seriál) (2019)

Všichni milují MOST! Už asi navž dycky! A já pomalu začínám nesnášet Kolečka. Kolečko je výbornej hláškopisec, umí napsat cool postavy a dobře vypointovaný krátký scénky. Ale celek to je mnohdy zlo. Stejně jako i u jeho předposledního počinu z poutě, i z Mostu trčí chlupy na všechny strany, je to neučesaný, tempo kolísá, zápletky vyšumí do prázdna a celkově mě to prostě sice hladilo, ale často proti srsti. Naštěstí je tady Prušinovský a Hofmann, aby to zachránili. Ten první svým řemeslným umem, smyslem pro načasování a (asi) i scénáristickým přispěním. Ten druhej drivem s jakým hraje Luďana, hovado s dobrým srdcem, primitiva, kterej není až tak úplně blbej, jen se přizpůsobil prostředí, ve kterém žije (naposledy jsem měl pocit, že postavě tak strašně rozumím u Tom Hardyho ve Warriorovi). Přes všechny fauly, který to na diváka provede, si vážím toho, že se pustili do tohoto tématu a byť je to asi na dlouhou debatu, myslím si, že tohle je opravdu cesta, jak víc integrovat cikány - ukázat jim, že jsou součástí společnosti, že o nich může být seriál, že se lidi s nima i jim můžou zasmát; a nám ukázat, že jsou to prostě jenom stejní dementi jako jsme my - někteří lepší, jiní horší, prostě jenom lidi, co chtějí taky nějak přežít. Celkově super čtyři hvězdičky, v mnoha ohledech se to blíží přelomové věci a v mnoha ohledech je to geniální. Ale celkově tomu prostě chybí trošku učesanosti, dramaturgie a kvalita celku (Kolečko) :-). Pro mě stále zůstává nejlepší český seriál moderní doby Okresní přebor (a v žádném případě nechci srovnávat, a v mnoha ohledech vypovídá o Češích daleko líp, lehčeji a přesněji) a myslím, že kdyby se jim tak nepovedl první díl (a nenacpali tam Poštu pro tebe - na tyhle parodický scénky my slyšíme), tak by Most! zdaleka nebyl takovej fenomén.

• 13.3.2019  09:18
    The Orville (TV seriál) (2017)

Začnu negativně. Jestli tohle je lepší než Star Trek, tak jsem rád, že jsem Star Trek nikdy pořádně nesledoval, protože něco tak hloupýho bych asi nedal. Seth opět ukazuje, že je geniální v jednotlivostech, ale celek se mu rozpadá pod rukama. Nevadí mi, že jeden díl je sci-fi (jako právě z onoho ST), druhej je vztahové drama, další romance atd. Nevadí mi ani (spíš naopak) ta žánrová neukotvenost - vtípky jako z parodie v totálně vážném ději. Co mi ale hodně vadí je scénáristická lenost a neschopnost, kdy polovina zápletek a děje, existuje pouze proto, že posádka jinak snad ve všem geniálních jedinců, je banda neprofesionálních dementů, nesvéprávných emocemi zmítaných hovad, co kolem sebe šlape jako slon v porcelánu. A vedle toho chce Seth, abychom věřili tomu, že jsou to hrdinové, kteří vše vyřeší díky svému umu a profesionalitě. Ne, vždycky všechno poserou a pak někdo řekne - mohli bychom přegratonovat pulsní mechablokátory a zaměřit duální fázové receptory, čímž způsobíme, že na planetě začnou pršet hovna a tím všechny zachráníme. Přes tuhle litanii, jsem to dokoukal zatím celý, protože co Seth umí, to je napsat postavy (a být sympaťák). Takže to prostě člověk chce dokoukat, i když mu to občas leze na nervy, protože ta parta degenů je prostě v mnoha ohledech fajn. Dobrej průměr řekl bych a nepřemýšlet záhodno.

• 13.3.2019  09:03
    Pátrání (2018)

U Searching je základ nezačít přehnaně přemýšlet a přistupovat k němu jako ke spotřebnímu zboží pro krátkou potěchu. Jako kriminálka bez větších ambicí pak obstojí úplně parádně, napětí vytvoří, dokáže vtáhnout, pobaví, odsýpá a to je tak všechno. Chvílema se ukáže nepatrný přesah v podobě zobrazení společnosti "doby internetové", kdy je v nepříjemně mrazivá (viz. byla to má nejlepší kamarádka), žádnou sociální kritiku ale nečekejte. Když to budu brát jako poctivý trochubéčko, je to super. Ale nic víc, nic míň, nečekejte žánrové orgie, inovace, nic takovýho. John Cho je fajn a konec mě trochu zklamal, ale OK, dejme tomu, já vám to kluci filmařský uznám. A vy diváci, prosím vás, hlavně u toho nepřemýšlejte víc než je záhodno! Slabý čtyři a je pouze spravedlivé, že hodnocení s postupem času klesá.

• 11.3.2019  09:43

Ale tak proč ne... Existuje spousta jiných animáků, renomovanějších a úspěšnějších studií, které mi lezly na nervy daleko víc než EU příšerky. Je to prostě jen totálně průměrný snad úplně ve všem, od scénáře po animaci (ta je možná trochu podprůměrná). Ale dětem se to líbilo, mě to neuráželo, takže bych tomu narval slabší tři a do domácího dětského portfolia to nezařazoval. PS: matrace, co masíruje až do stupně 11, mi udělala radost....doufám jen, že to byl záměrný odkaz.

• 7.3.2019  11:49
    The Eric Andre Show (TV pořad) (2012)

To se snad ani nedá hvězdičkovat a doporučil bych to jako síto na kamarády. Jestli se vám to líbí a chcete zjistit, jestli si budete s člověkem rozumět, pusťte mu to. Něco vyhraněnějšího se snad ani najít nedá. Totální dada šílenost, zvrácenost, která má tak geniální momenty, že budete kroutit hlavou (Sub Zero Hadouuuuken :-D). A nebo to po dvou minutách znechucení vypnete. Jediný, co mi vadí, že Eric to prezentuje, že hosté nevědí do čeho jdou. A to se mi tak úplně nezdá, u některých interview OK, ale něco mi přijde nascriptovaný.

• 7.3.2019  11:46
    Conan (TV pořad) (2010)

Možná trochu přepálím z těma pěti hvězdama. I Conan má svoje slabý místa, všechny vtipy nedopadnou na úrodnou půdu a některý rozhovory jsou slabší a trochu křeč. Ale Conan je buďto zdaleka nejupřímnější tv host nebo z nich všech nejlepší herec. Parádní ironicky sebezhazující humor, který je nejvíc patrný v jeho scénkách "mimo studio", perfektní fórky, poslední zbytky nekorektnosti, které v US. televizi zbyly. Jeho Uber z Kevinem Hartem, scénky s Jordanem i celým štábem, Conan texaským rangerem, videa z jeho cest do zahraničí, to jsou věci, který si pustím rád znovu a znovu, právě díky Conanovi a jeho výbornýmu komediálnímu timingu.

• 7.3.2019  11:38
    The Ellen Show (TV seriál) (2001)

Očividně jsem jeden z té menšiny, komu Ellen přijde tuctová, nezajímavá a mě ještě celkově divná, jak kdyby za tím úsměvem skrývala zlo nezměřitelného rozsahu.

• 4.3.2019  09:07
    Roma (2018)

Začnu tím, že to asi v budoucnu vytáhnu na pět hvězd. Alfons je PAN filmař a to co předvádí na plátně tentokrát, je opět něčím výjimečné. Jednotlivé scény (a že jsou často dechberoucí, i když zachycují realitu všedního dne) ve mě zrajou a nechávají zapomenout na pocit, který jsem měl v první polovině filmu - že je to sice parádně natočený, ale že je to vlastně docela o hovně. Vrtají mi hlavou dvě věci - kde sakra Netflix bere na takový filmy (navíc brutálně nedivácký) a proč častěji neuklízeli ty hovna po tom psovi. Těch hoven je tam fakt hodně, navíc na dlažbě, kde je to ještě o kus nechutnější. Ale pecka film a byl bych rád, kdyby Alfonso točil víc a častěj.

• 28.2.2019  11:38
    Future Man (TV seriál) (2017)

Téměř v jednu chvíli jsem dokoukal dva seriály, které si nemůžou být nepodobnější a stejně jsou v jednom ohledu velice podobné. Most! a Future Man bych normálně asi do jedné věty nedal, ale u obou se mi úplně stejně nedaří zformulovat komentář, rozhodnout se, jak moc jsem byl vlastně spokojen. Tím společným jmenovatelem je asi určitá neučesanost, nedotaženost, genialita rozplizlá v průměru (která je tak vlastní v Kolečkově scénáristické tvorbě, stejně jako dílům z Rogenovy "stáje"). Ale držme se Josh/Joosh/Futtermana, Future Mana. Zápletka a namíchání karet - bomba a splněný geekovský sen. První díly šlapou, hrají si s pop kulturou, historií, časovými paradoxy, jsou správně "rogenovsky" ujeté a nebojí se ničeho. Zároveň to ale hází motivy a zápletky jedno přes druhý, v podstatě nic to nedotáhne, jen se to tak hrne kupředu, aby to v posledních dílech série totálně ztratilo nit a nějak to tak doklepalo do konce. Jak kdyby byli autoři sami překvapení, že dostali zelenou a každej díl psali přímo na place. Druhá série pak použije faul a berličku a v podstatě se první sérií vůbec nezabývá, uhne o kus jinam a může si tak budovat svoje, bez ohledu na to, co první série natropila. A konec je přesně v tom duchu, hele, třetí série bude zase o něčem jiném. Zároveň ukročí druhá série i žánrově a z mého pohledu i kvalitativně (směrem dolů). Nicméně Future Man má v rukávu jeden trumf rozměrů královny Latifah. A tím je ústřední trojlístek, kterej je natolik sympatickej a parádně namíchanej, že Vás udrží i přes ty nejslabší díly. A tak se profandíte tímhle v mnoha ohledech průměrném seriálu (s geniálními záblesky) až nakonec a i když možná chvílema budete brblat, stejně se budete třepat - sakra, ať už je ta třetí série. Slabší čtyři průměrné patetické penisy. PS-poilerek: ten vakuovanej kockot na konci - wau!

• 25.2.2019  08:28
    Evoluce (2001)

Oddychová cypovina, kterou nad průměr tahá sympaťák Duchovny. Na deštivý sobotní odpoledne, kdy má člověk po opici a pořád neví, jestli chce usnout a nebo se jenom tak válet, je to jeden z nej filmů. A za to mu dávám čtyři slabší ibalginy.

1 3 4 5 6 7 8 9 11 15 20