Napříč vesmírem (2007)

Původně tady u Across the universe zářilo mých 5 hvězdiček. Dal jsem si opáčko, jako výrazně starší a pokud člověk odhlídne od nadčasových Beatles, tak to opravdu není moc dobrej film. Škoda, že se to rozplizává a snaží se to vyždímat, co nejvíc hitovek a nějak je co nejvíc nalepit na děj. Je to zbytečný, řekl bych a zbytečně to zabijí potenciálně dobrej film. Takže i přes mého oblíbeného Sturgesse a oblíbené Beatles musím jít na průměrné tři hvězdičky a nebýt Beatles, nebyly by ani ty.

Neuvěřitelný život rockera Coxe (2007)

Chvílema až trapně doslovný ve stylu Ferrelových věcí (jsem Deweyho dvanáctiletá přítelkyně), což by mě asi nakonec bavilo víc, ale nevím, jestli by to utáhlo celej film....a proto po většinu stopáže jen klasická parodie na hudební životopisy. Když byste vzali Walk the line a vyhnali ho do absurdna, dostanete Deweyho Coxe. Takže jestli jste fanoušky hudebních životopisů a cíleně trapně doslovných parodií, tak si to dejte....jinak je to víceméně ztráta času. Dva a půl rozpůleného bratra, tedy čistý průměr. PS: Ale Walk Hard je hitovka.

Neviditelný cíl (2007) odpad!

Demence hlavních hrdinů je do nebe volající. Demence hlavních záporáků je ještě o stupínek výš. Honkongský akční film mám docela rád, ale tohle? Při sebemenší zámince usiluje o život ústřední trojice kopa lidí s mačetami (kde sakra vzali ty mačety???) a záporná sedmice (nebo kolik jich je) střílí po všem co se pohne a co se nepohne vyhodí pro jistotu do vzduchu. No a ten závěr? To už jsem se ani nemohl smát, bylo to spíš smutný. Lepší scénář by napsal můj retardovaný soused. Chtěl jsem dát dvě hvězdičky za ucházející akční scény, ale vysoké hodnocení většiny ostatních mě donutilo sáhnout po odpadu. Ten film si to zaslouží.

Orel kontra žralok (2007)

S tímhle zvířecím duelem mám podobný problém jako s Taikovým Jojem/Jojoem. Na to, aby mě dění na plátně opravdu emočně zasáhlo (a munici na to oba filmy mají), odvádí Taika mou pozornost bizarními situacemi a postavičkami, které jsou na hranici uvěřitelnosti. A u Orla kontra žraloka stačilo málo. Jít do traumat téhle divné rodiny dřív a hlouběji, víc si připravit a podložit posun hlavních postav a míň se soustředit na absurdní humor. Jemaina miluju dlouhodobě, ale těžko mu pak věřím hluboké emoce, když se většinu času chová jako idiot (myšleno medicínsky), který by měl být v ideálním případě nesvéprávný. Z těchto důvodů i potenciálně tak silný, vtipný a očišťující momenty, jako je napadení vozíčkáře, vyzní jenom na půl. Škoda, potenciál to má velký. Nakonec je to ale jenom nadprůměrná dramedie o tom, že i divný a dementní a zlí lidi mají nárok na lásku. Tři nahnilý jablka, který jsou skoro čtyři....ale fakt těsně.

Soukromá válka pana Wilsona (2007)

Školení z mezinárodní politiky, špionáže, intrikářství a chlastu aneb jak s bílým nosem či skleničkou v ruce vyhrát studenou válku a porazit neporazitelné. Film sám o sobě je kvalitně odvedenou řemeslnou prací po stránce režisérské i scénáristické. Neameričan se může chvílemi ztrácet v nepřeberném množství informací a politických deformací. Velkými klady, které film vytahují z průměru jsou neodolatelný Tom Hanks (která žena by panu Charlesi Wilsonovi v jeho podání odolala, to teda nevím) a nepřekvapivě výborný Philip Seymor Hoffman. Velmi subjektivním mínusem je pro mě Julia Roberts, ale to pouze proto, že ji prostě nemám rád.

Sunshine (2007)

Bomba! Asi tak.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Jako koukám na to u jídla, jde to přežít, ale tak jednou, dvakrát za díl mi v mozku vyskočí neodbytná myšlenka (i přesto, že vím, že za to může scénář): PROČ TOMU VYPIČENCOVI OTRAVNÝMU NĚKDO NEROZBIJE DRŽKU UŽ ?!?

Vzývající ticho (2007) (TV film)

Dokumenty o horách a horolezcích to mají "lehký". Příběhy, které se v horách odehrávají jsou vždy na hraně či za hranou a pro případ nouze jsou tu vždy postaveny ty nejúchvatnější kulisy, který nám příroda může nabídnout. Beckoning silence je v tomhle ještě o kousek zajímavější, že má Joe Simpsona (kdo viděl Touching the void, ví co je to za kulišáka...) a může vyprávět tragický příběh, který se sice odehrál v horách, ale co by kusem ledu dohodil od železnice, hotelů a celkově civilizace. Už jen pro ten příběh a informace, který tohle doku drama nese, nelze hodnotit špatně. Hraná historická linka je tak akorát na televizní film, v případě "novodobého" příběhu Joe Simpsona jsem se trochu ztrácel v tom, co se zrovna děje, o co se zrovna snaží a jak se mu to daří. Navíc film jen tak mimochodem popisuje obrovský zlom v Joeově životě a rád bych o něm slyšel víc. Nicméně jak píšu výše, vidět se to musí, už jen pro ten zajímavý příběh, který vypráví.

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007)

To bylo tak krásný! Každej záběr by se dal zarámovat a pověsit na zeď. A ejhle, teď koukám, že on to zase Roger ten kulišák. Paráda co se týče kamery, hudby, vyprávění, hereckých výkonů. Jen ta melancholie a zadumanost, se kterou jsou nám poslední dny a měsíce Jesseho Jamese předkládány, dělají medvědí službu životopisné stránce filmu. Nějak se mi pak nechce věřit, že to s tím Jessem všechno tak bylo (a že asi hodně věcí ano). A pokud se máme koukat na filozofické rozjímání typu Tenká červená linie, zase tam trochu ruší Jamesovic parta a její skutečné osudy. Takže než se do toho zamotám napíšu, že pokud máte náladu na pomalu plynoucí zadumaný western s nádhernou hudbou a neuvěřitelnou kamerou, jděte do toho. Chcete akci a přestřelky a plivání tabáku, jděte.....jinam. PS: kdybych to viděl v klidu, na jeden zátah v kině, odcházím převálcovanej a dávám plnej počet.