Firefly (2002) (seriál)

Povinnost pro všechny fandy sci-fi westernů.

MINDHUNTER: Lovci myšlenek (2017) (seriál)

Bomba. Kromě prakticky bezchybného provedení samotného seriálu je zábavné vygooglit si srovnání rozhovorů herců s rozhovory skutečných agentů s vrahem.

Mistr Meče (2016)

Film, který fascinujícím způsobem kombinuje sračkózní momenty jako od Trošky s tím lepším z kinematografie nejvýchodnějších kamarádů našeho pana prezidenta. Chvílemi nejhorší soap opera, chvílemi Tygři s draky. Triky místy jako ze Saxány 2, chvilkami prosvítá epická nádhera. Měl jsem nabity 2*, ale za závěrečný dotažený souboj přidávám na plné 3*.

Avengers: Infinity War (2018)

Tvůrci vměstnali dohromady hromadu postav, aniž by se jim dílo rozsypalo pod rukama - to je super. Ačkoliv, hodně jim pomáhá, že se jedná o devatenácté pokračování Seriálu Marvel. Velké uznání za zábavné padouchy (podpadouši mne bavili snad víc než Thanos) a téměř až drzý konec - zde je ale nutno brát v úvahu, že jsme viděli jen polovinu díla, představte si, že by Avengers 1 skončili po Lokiho úniku z Helicarrieru. Zamrzí zkratkovitost, místy trapné vtípky a lehká demence některých postav - Star Lord či "mistr klamu" Loki se rozhodně nechovají tak, jak by člověk (na základě předchozích filmů) očekával. Některé věci jsou nevysvětlené (teleporty se asi daly využít krvavěji) a ve výsledku jsem měl při odchodu z kina pocit, že jsem opět viděl především výborně natočenou blbinu. Takže kinovýlet lze jistě doporučit, ale mezi nejlepšími filmy všech dob nám chlapci a děvčata z Marvelu dlouhodobě nezůstanou...

Prohnilá země (2014)

Herci jsou fajn. A to je asi jediné zásadní pozitivum. Je to dlouhé a převážně nudné, kamera rušivě digitální. Přestřelky mohly být super, bohužel připomínají spíše Walkera, Texas Rangera než Johna Wicka.

Prokletý ostrov (2010)

Film výrazně sráží těžce béčková pointa - po prvních 30minutách jsem si říkal: snad to neskončí tím nejpředvídatelnějším možným způsobem... A ono ano.

Hugo a jeho velký objev (2011)

O.K., je to krásně natočené. Což ale nic nemění na faktu, že jsem se u filmu chvílemi dosti nudil. Pro mne film z ranku precizní sebestředné filmařské onanie.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Znáte ten vtip s dědečkem ve stíhačce? To jsem čekal... To jsem čekal... To jsme nečekal ! Tak nějak jsem se cítil při sledování nového Star Wars přírůstku. Celkem očekávatelný děj je oživený několika zvraty, které sice z podstaty věci nemohou dosáhnout překvápka v podobě "NO, I am your fotr", ale vesměs potěší, a hlavně do děje logicky zapadají. Po nezajímavém rozjezdu (nejlepší pilot rebelů se pozná tak, že letí rovně a nikdo ho přitom není schopen trefit) je tak návrat do známého universa až překvapivě fajn a staré prvky se s novými mísí celkem milým způsobem. Co se týče toho, že jediové se od těch statických pánů ze staré trilogie přesouvají spíše ke gamesce "force unleashed" - nemám s tím problém, je to tak epičtější :-). A "samurajská" scéna v závěru filmu je výborná.

Poslední nás zachrání (2015)

Hororová??? Komedie??? Meta??? Bohužel, promrhaný potenciál. Jako horor to nefunguje, protože se to tváří meta. Jako metafilm to také nefunguje, protože tam, kde se tvůrci měli utrhnout ze řetězu, drží se při zdi. A vtipné to bohužel také moc není.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Z kina odcházela spokojená celá má rodina. Takže asi ideální rodinný film pro 21. století? Originalitou nezahýří, ale pobaví nadprůměrně.