Wawer

okres Brno
Student

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 29.7.2019  18:20

Po fenomenální rozjezdu bohužel následuje hodinové čekání na konec

• 15.7.2019  21:02
    Černobyl (TV seriál) (2019)

S přimhouřenýma očima za 5*, protože je dobře, že takový seriál na takové úrovni vznikl a tak lze i trochu přejít nemalé množství nepřesností, kterých se v rámci tvůrčí licence autoři dopustili

• 27.4.2019  22:11

Koukat na Endgame je jako koukat na pokračování Shreka nebo na další a další série Ztracených. Jde o film nesmírně zdařílý, velkolepý, dojemný i vtipný, jenže dost možná, stejně jako mě, vás napadne kacířská otázka: proboha proč? Celé to cestování časem, které se tu tvaří jako fyzikálně obhajitelné, přičemž tu padne spousta fyzikalních a matematických pojmů a orámuje se to slovy, že tak to fugnovalo v Návratu do budoucnosti, celé to působi jako nějaká nadstavba. Přestože to tak nebylo asi myšleno, Endgame vypadá sequelovitě a přestože spousta momentu je srdcervoucích, spousta scén potěší skalní i méně skalní fandy, nelze se ubránit dojmu, že Endgame je tak nějak navíc, protože to, co jsme chtěli vidět po skončení Infinity War, to se dostaví už v první čtvrhodině Endgame a potom už je jen o snaze zvrátit něco, co už je zahrané a ač je to zabavné a vesměs to funguje působí zbylé 2,5 hodiny poněkud křečovitě. Endgame je největší film roku a není těžké ho vychválit, spousta fandu z něho bude šílet blahem, jenže pro ty jedince, co nejsou z univerza úplně udělaní to až takové pošušňáníčko nebude a druhý den přijde pocit, že to byla vlastně taková natažená překombinovaná potitulová scéna, ve které chtěli dat kousek prostoru každému. Za mě lepší 3*

• 22.4.2019  10:07

Dramaturgicky o chlup lepší než předchozí díl, nicméně pokračuje větší a větší odklon od cestopisného charakteru, který byl nejlépe zhmotněn na cestě Afrikou, jenž je podle mě filmařsky nejzdařilejší. Proto je to především příběh o bandě magorů jedoucí ve vracích přes půl zeměkoule, ale pokud nemáte slušný přehled v zeměpise, nevíte, kdese zrovna nachází a pokud jste pozorně nesledovali jejich reportáže z cest, tak dost možná například ani nepostřehnete, že během této cesty byli v Nepálu. Mně to přijde jako škoda, nicméně to beru tak, že v tomto ohledu vděčnějším formátem bude seriál.

• 21.3.2019  08:16
    Pokoj (2003)

Room je prostě špatný film, není v tom převratný ani nijak zvlášť zábavný, rozumím tomu, že někdo se do toho zahryzne a když po několikáté uslyší "I did noooot", začne ho to bavit, stejně tak si dokážu představit, že je to dobrý na party, kdy se pije například vždycky když se řekne Oh, objeví se Tommyho Mercedes nebo někdo práskne dveřma. Nicméně mám pocit, že můj život je příliš krátký na to, abych masochisticky experimentovali s tímto počinem ve snaze dostat se do fáze, kdy mě bude bavit.

• 9.2.2019  00:13

FInále je fenomenální a já naprosto chápu, proč je 5* tak časté hodnocení. Bohemian Rhapsody má silný příběh, je v rychlém tempu odvyprávěná i přesně zahraná a to, jakým způsobem vygraduje, je prostě nezapomenutelné. Jenže při bližším pohledu se ukáže, že je film dosti krotký a povrchní, a momentů, kdy jde trochu více pod povrch je jak šafránu. Ve skutečnosti jde především o sled dobře seskládaných hudebních čísel a příběh tu plní spíš roli pojiva. A to je nesmírna škoda, protože mohlo jít o filmovou událost, na kterou se nebude vzpomínat "jen" jako na věrně natočenou bigrafii, ale i jako na film procítěný, kde budete za postavy chtít dýchat.

• 14.1.2019  22:30
    Post Coitum (2004)

Kdyby aspoň ta erotika byla nasnímaná hezky, jenže ono ani to ne. Příběh je horší než v Private Teacher XXX, vizuál je na zblití a jediný, kdo něco hraje (tak trochu i proto, že, jako jediný, má co hrát) je Ondřej Pavelka. Jestli Jakubisko učí na FAMU, tak to pak pan bůh opatruj českou kinematografii

• 26.12.2018  12:23

Zatímco předchozí díly se navzdory své béčkovitosti snažily tvářit jako vážně míněné podívané, tady už jsem ten pocit neměl a asi právě proto jsem si Fate of the Forious užil víc. Výsledný dojem je tak podobný prvnímu dílu Kapitána Ameriky - je to zábava sledovat , byť jde o naprostou kokotinu s teatrálně digitálními tríky a céčkovou zápletkou.

• 12.11.2018  20:33
    Záskok (divadelní záznam) (1997)

Masterpiece. Na sto honů je cítit, že si hru napsal Zdeněk Svěrák na tělo

• 29.10.2018  16:41

Po slibném začátku zabředává Johnny hlouběji a hlouběji do marastu z něhož není cesty ven. Nemá dobrý příběh ani záporáka, není vtipný a není ani akční. Za těch pár zdařilých gagů a satirických narážek vřele dík, na příště ale prosím tak leda krátkometrážně.

• 24.10.2018  16:20
    Afrika aneb Češi mezi lidožravci (divadelní záznam) (2004)

Copak hřbitov, ale jmelíííí.

• 23.10.2018  18:35

FIlm od černocha o černoších plyne pomalu a semtam zaujme trefnou poznámkou nebo, překvapivě, totáním "nicneděním". Jenže atmosféra pomalu houstne až v poslední půlhodině vyeskaluje do obludných rozměrů. Spike Lee natočil nenápadný klenot, film, který je žal bohu (nebo díky bohu?), velice nadčasový a z dnešního pohledu dosti nekorektní. Neváhá se "opřít do vlastních" a poměrně zeširoka popsat jak marast místní komunity, tak i to, co k němu vede resp. nevede.

• 19.10.2018  18:55

Vskutku netradiční film o komplikovaných vztazich v milostném trojúhelníku.

• 17.10.2018  21:32
    Vyjednavač (1998)

Z na první pohled žánrovýho béčka od průměrného režiséra se postupně vyklube poměrně rafinovaný film, který svou rafinovanosti až vzdáleně připomíná slavnější L.A Confidential. Vše korunují přesné herecké výkony SLJ a Kevinem Spaceym počínaje typicky slizkým Davidem Morsem konče.

• 16.10.2018  18:01
    Milk (2008)

To je přesně ten film z kategorie "my chceme Oscary", který to kříčí tak hlasitě až vás to dokonale otráví. Přitom dojde i na silnější momenty a to i v docela komorních chvílích, které jsou těmi nejautentičtějšími a vedle Pennova přehrávání urženého ze řetězu působí jako zjevení.

• 12.10.2018  20:44
    Vlákna (TV film) (1984)

Dokonalý horor

• 24.9.2018  11:04

Film tak hloupý až z toho bolí oči, nepomůže mu ani to, že je řemeslně zvládnutý a dobře zahraný

• 29.8.2018  20:55

Je to film drsný, dnes (díkybohu) dosti neaktuální a především demagogický a manipulativní. Snaží se vsugerovat, že běžní lidé jsou odpovědní za excesy konkrétních lidi a za zjevné porušování zákona, místo toho, aby se snažil jít trochu do hloubky. Oceňuji, že autoři ukazují i to, co není až tak zjevné a známé široké veřejnosti, nicméně potenciál byl promrhán ve jménu očerňování místo toho, aby se šlo po příčinách, aby se řešilo, proč to tak je, kolik nás je a jaké jsou s tím spojené nároky nebo proč jíme to, co jíme. Ve výsledku je tak Earthlings jen povrchní agitkou, která utvrdí přesvědčené a ty ostatní především znechutí a v lepším případě možná donutí se zamyset jestli je normální nosít kolem krku norka a sledovat sluně stavící se na zadní. Mně to osobně nepřišlo normální ani předtím než jsem film viděl

• 20.8.2018  22:44
    United (TV film) (2011)

Tak moc se tlačí na pilu, přestože přiběh má slzopudný potenciál i pro nefandy, až to ruší. Na jednu stranu tak je to místy emoční nářez, navzdory na první pohled televiznímu zpracování, na druhou stranu je ve filmu spousta vaty, postavy jsou patetické a zaměnitelné. Výsledkem je tak trochu kýč, což je ohromná škoda, protože pod pevnějším vedením mohli být United výjimečným filmem.

• 17.8.2018  18:49
    Atentát (1964)

Doteď pořádně nevím, kdo byl kdo, tedy vyjma Čurdy. Ztvárnění je působivé, na svoji dobu odvážné a bezesporu věrnější než předloňský holywoodský počin, bohužel přemírá postav, které nejsou ani pořádně pojmenovány, vnáší do celého dění solidní chaos. Výsledný film tak působí neuspořádaně a nedotaženě, což si myslím, že je obrovská škoda.

• 6.8.2018  23:41

Na Henryho Cavilla je radost pohledět. Jeho přerod z gumy do plnokrevného záporaka je bezpochyby zdařilý, nicméně i tak se nemůžu ubranit dojmu, že šestý díl na svého předchůdce ztrácí. Je sice osobnější a do určité míry i zábavnější, nicméně mi po čase nějak vyprchal z hlavy a zbyl jen dojem, že to byla zábava, které bohužel chybí highlighty. Fallout je řemeslně špičkový akční film, jen mu chybí ten x-factor, to kvůli čemu si ho třeba pustíte i podruhý.

• 4.8.2018  00:15

Opulentní entreé, dojemný epilog a něco mezi tím. Z toho mezitím mi utkvěla v podstatě jen letecká show v hypersportu, to jak hispánka seřezala hidžábky a comeback dwayna johnsona. Zbytek je jen vata lehce pod úrovní standardu série

• 4.8.2018  00:12

Víte, kde je nejdelší ranvej na světě? Pokud ne, tady se to dozvíte! Rychle a zběsile 6 je stejně bezmozková podívaná jako její předchůdci. Je to solidní řemeslo bez větší ambicí než pobavit. Příběh je děravý a nelogický až běda, fyzikální zákony dostávají po čuni a vy se tak můžete leda ukájet tou opulentní třaskavou podívanou. Někomu to možná bude stačit, mně, i s přihlédnutím na konec minulého dílu, přijde šestka tak trochu navíc.

• 29.5.2018  17:05

Solo je tak trochu zbytečný film. Přitom se nedá říct, že by byl vyloženě nepovedný. Jen není výjimečný a to ani sám o sobě, ani z pohledu mytologie. Na Aldenovi je vidět, jako strašně moc chce. Potíž je v tom, že nestačí na to, aby film utáhl. Na začátku ještě jeho naivně arogantní póza funguje, jenže s příbývajícím časem se projevuje jeho nedostatek charismatu a místo toho, aby to byl tahounem filmu, je spíš na facku. Ostatní herci naopak nemají moc co hrát, což je i tím, že tu není přesně definovaný záporak. Nejvíc tak zanechá stopu Lando a L3, což je poněkud tragikomedické. Solo je bohužel filmem co vyšumí. Nemá žádný highlight a jediným důvodem si ho pustit znova by tak mohla být honba za hledáním Easter eggů. To samo o sobě není moc dobré

• 29.5.2018  16:46

Dobrá akce, dobrá práce s motivací hlavních hrdinů, dobrá práce s lokacemi, vynalézavé bitky. Civil War je v zásadě povedený film. Potíž je v tom, že působí dojmem, jako by byl natočený podle nějakého mustru. Jeremy Clarkson by možná řekl, že je jako německé auto, sice kvalitní, ale bez duše. Můj největší problém tak je ten, že jsem se s hlavními hrdiny neztotožnil. Ale nejen to, byli mi vyloženě ukradení. Ikdyž příběh ke konci pěkně gradoval, ani na chvíli mě nevzal za srdce. Stejně tak jsem ani na chvíli neměl pocit, že kterýkoli z protagonistů zahrál nadstandart. Civil War proto po pár dnech vyšumí a za pár let si budu možná u nějaké diskuze klást otázku, jestli jsem ho vůbec viděl.

• 21.5.2018  22:57
    Deadpool 2 (2018)

Reynolds se utrh ze řetězů a to tak moc, že se mi to přejedlo. Je to zábavné, hodně, jen se trochu zapomnělo na to, že by tu měla být zápletka co bude aspoň trochu smysluplně posouvat příběh kupředu. Více není vždy více, navíc druhý Deadpool působí dojemem, že se Reynolds zamiloval sám do sebe a ztratil tak jakékoli pudy sebezáchovy. Lepší 3*, uvidíme po další projekci

• 1.1.2018  12:51
    Podfukáři (2013)

Nadupaná podívaná, která si drží zběsilé tempo a chvílemi je na ni vyloženě radost pohledět. Je to přesně ten typ filmu, který ve vás probudí enthusiasmus a vy si říkáte, jak by to bylo supercool umět aspoň procento toho, co hlavní protagonisté. To je podle mě i důvod proč je film tak oblíbený, byť nemá hodnocení 80+. Potíž podfukářu je v příběhu samotném. Jak čas plyne zápletka se ponořuje do čím dál většího bahna. Twist střídá twist a logika jde stranou a tak první dojem po skončení je: bylo to fajn, ale díky bohu, že už to skončilo.

• 27.12.2017  23:46

Napodruhé za 5*. Všechno to do sebe najednou zapadne, jak v kontextu filmu, tak i v kontextu celé mytologie. Jasně můžete říct, že osmá epizoda je dlouhá, že Finnova romantická linka je navíc nebo i že celý příběh kolem hackera je navíc, v zasadě budu souhlasit, nicméně je potřeba si říct i to, že Poslední Jedi je promakaný do každého detailu, že skvěle pracuje s celý univerzem, že myslí, jak na skalní fandy (Yoda je "loutkovým" Yodou z původní triologie), tak i na náhodné kolemjdoucí. Dojde i na hodně překvapivé momenty, které uzemní každého i na silné scény, za něž se dá považovat v podstatě vše, kde se objevuje Luke. Last Jedi je prostě pecka, jen trochu jiným způsobem, než její předchůdci.

• 15.12.2017  09:52

Po mnoha letech jsem si tenhle skvost pustil znova, abych se přesvědčil o tom, jestli v době kdy jsem dával 2* šlo z mé strany jen o nepochopenou satiru nebo je ten film fakt pitomý. Bohužel dnes mám pocit, že B je správně. Pár vtipů pobaví, pár myšlenek je hodně nadčasových (herci jako patá kolona), Matt Damon je perfektní, myšlenka s čurákama, kundama a řitěma je nebo osamělosti Kima je překvapivě inteligentní, ale dohromady je to prostě pořad sračka. Sorry jako.

• 11.12.2017  11:53
    Becket (1964)

Herecký koncert v poněkud jednostranně a mdle podaném příběhu. Příběh Jindřícha a Thomase je příběhem sporu krále s círví. Církev je ale upozaděna a vylíčena jako otloukánek impulzivního krále. Žal bohu nejinak je tomu u samotného Becketa, o kterém se v podstatě nic moc nedozvíme. Proto 3*

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12