Leon (1994)

Příběh o osamělém vrahovi, jež našel smysl svého života, působí neskutečně opravdově. Přináší radost, údiv, bolest i úzkost ... něco tak brutálního, zároveň něžného a realistického se nevidí příliš často. Navíc to pro mě bylo kdysi první seznámení se všemi hlavními herci! (J.R., G.O., N.P.)

Oheň (1991)

Bratři jak se patří, zrádný element, náročná práce hasičů .. taková americká klasika.

Zlato (2016)

Matt zase hraje santusáka a že se v tom vyžívá .. příběh prakticky o ničem, ale zákulisní podfuk tomu dá grády.

Případ Sloane (2016)

Drama o světě lobbingu, kde hlavním tématem je přetahováná o zákonu, který se týká omezení zbraní. Herecký výkon J. Chastain je na jedničku s* !! ;-)

Narcos (2015) (seriál)

Nejlépe hodnocený seriál na této stránce? Asi na tom něco bude!!! Co si budeme nalhávat, lidi mají rádi násilí a příběhy o lidech, kteří se výrazněji zapsali do světové historie. Vzestup a pád Pabla Escobara a jeho imperia natočen tak, aby si lidi udělali obrázek o tom, že není zrovna jednoduché řídit obchod z drogami a zároveň být otcem či slušným občanem. Přidané autentické fotografie, videa + doprovodné vyprávění pasuje jak má. Asi největší plus je španělština .. opravdová slast! .. slovo "Puta" asi jen tak nezapomenu!!

Válka o planetu opic (2017)

Tak jak to začalo, tak to i končí .. stylově! Když jsem se dozvěděl, že mají točit "novou" planetu opic, tak jsem si říkal, že to určitě zmrší jako valnou většinu remaků. Ale vydali se svou cestou a jít po ní pro mě byl zážitek. Poslední díl pomalu navazuje na starou sérii a ač všichni asi ví, jak to skončí, tak přesto to byla parádní noční podívaná!

Collateral Beauty: Druhá šance (2016)

Mělo to určitě něco do sebe - každý si prošel nějakou ztrátou, takže citlivé téma, nicméně kdyby nebylo slavných jmen, tak by to byl nejspíš podprůměrňák.

Rivalové navždy - bitva o tenisky (2015) (TV film)

Kvalitně zpracovnané pozadí zrodu dvou největších sportovních obuvnických společností současnosti. Už jednou jsem si takhle říkal, když jsem se procházel v obchoďáku, že každá věc má svou historii a že by mě u některých zajímalo, jak to s jejich vznikem bylo nebo co se za tím danným výrobkem schovává. Teď třebas jistě vím, že až příště zavítám do sportu pro sálovky či botky na běhání, tak co si asi vyberu ... dává to nakupování trošku jiný rozměr ;)

Lída Baarová (2016)

Prvorepublikové filmy nejsou mým šálkem a jméno Baarová pro mě dlouho byla Španělská vesnice. Ale jak jsem se začal zajímat detailněji o tuto část naší historie, tak o to víc jsem se těšil, jak ztvárnění právě této historické sekce dopadne. Mrzí mě hodnocení, které tu momentálně je .. tipoval bych tomu alespoň 70%, ale chápu, že tam jsou věci, které se nedají jen tak překousnout, navíc laťka je tradičně u českých filmů vždy vysoko. Nicméně za sebe chválím kostýmy, námět a snahu udělat velký film.

Únos (2016)

Nápad super, provedení horší .. výběr některých postav mohl mít asi lepší casting. Policejní postupy a celková dějová struktura mi nepřišla úplně v pohodě. Noo čekal jsem víc ..