Tickling Leo (2009)

Kdyby nebylo toho tajemstvi, film by byl stejne dobry, mozna jeste lepsi. Jinak je to dobre drama, vypravene obcas s humorem, o moderni (nejen) americke rodine a jeden z lepsich filmu, co jsem posledni dobou videl. Az na velice mizernou kvalitu obrazu (accent by se mel zamyslet, takhle by originalni DVD rozhodne vypadat nemelo).

Rudá záře nad Kladnem (1955) odpad!

Pochvalit musim Pepika Beka za opravdu plamenne projevy. Postavy jsou nadherne cernobile (ony i barvy tohoto 30. ceskeho barevneho snimku jsou silne vybledle), i kdyz pominu propagandu, film je neskutecne spatny (protoze krome propagandy v nem nic jineho neni). Trochu mi to pripomina Kurosawu (jehoz filmy jsou ale o moc lepsi), na toho se clovek taky nemuze divat strizlivej.

Expres z Norimberka (1953)

Puvodne jsem chtel dat odpad, ale ve srovnani s nejhorsimi filmy 50. let neni tento tak spatny. Film se i presto vubec nepovedl: zapletka o nicem, neustale preskakovani, neuveritelne postavy, narazka na Cihost, a i pres kratkost tohoto filmu se v nem skoro nic nestane.

Alice (2009) (seriál)

Zajimave moderni zpracovani a hlavne vyborne zahrane postavy Alice, Kloboucnika a Rytire (a mozna jeste Kralovny, bohuzel na ostatni postavy se nedostalo, film by si zaslouzil dil navic). Po dlouhe dobe film, u ktereho jsem nemusel pretacet desitky minut a vydrzel se divat, davam 90%.

Zkurvená generace (1995)

Kdybych nevidel ten film pred 14 lety na vojne v Prostejove, hodnoceni by bylo urcite mnohem nizsi. Tehdy to byl ale bajecny zazitek, ktery jsme probrali u par Zubru (brrrr) a sli do kasina.

Nebezpečná rychlost (1994)

Tomu filmu bych dal i 3 hvezdy, nebyt naprosto otresnych hereckych "vykonu" Sandry Bullock.

Ostrov (2005)

Dnes jsem skoukl ostrovy dva, Shutter Island a The Island. The Island je z techto dvou nepomerne slabsi. Naprosto neuveritelne sceny (James Bond a Rambo by zavideli co prezije McGregor a krehule Johansson), hned od zacatku predvidatelny dalsi dej a asi od tretiny i konec. Jak napsala Galadriel, hvezdy se tomuto filmu daji dat pouze za hlavni hrdiny (kteri hraji velmi dobre, ale ubohost scenare bohuzel vyrovnat nedokazou), kameru, efekty (podivana je to opravdu naramna) a hudbu (ktera ke scenam perfektne sedla). Za namet bych ale hvezdu spis ubral, byla by to mozna napinava kniha, ale film to teda rozhodne dobry nani, dej je neuveritelny, zvraty predvidatelne a celkove fim za moc nestoji.

Ohnivá past (2001) odpad!

Ze zacatku vypadal film dobre, ale bohuzel ho na kolena srazi stupidni scenar, predvidatelne situace a naprosto otresne herecke "vykony".

Bitch Slap (2009)

Pokud ten film sledujete jako parodii na akci filmy, tak vas muze nadchnout i pobavit. Pokud ne (jako ze reziser asi parodii natocit nechtel), tak vubec nestoji za hodinuapul straveneho casu. Ja to bral radsi jako parodii, proto davam nadstandartnich 38%

Černej Dynamit (2009)

Skvělá parodie plná všech klišé z béčkových filmů (nejen) sedmdesátých let. Ultracool provařené hlášky, přehrávání na n-tou, nunčaky jsem taky od 80.let a pokoutně kopírovaných VHS neviděl a závěrečny souboj s Nixonem (doteď jsem nevěděl, ze i Lincoln válí kung-fu:-) nemají chybu. Dávám 87%