Vítejte v KLDR! (2008)

KLDR je strasna zeme, ale to jsem vedel i pred shlednutim tohoto dokumentu. Jak uz napsali treba Dadel nebo Maty, z dokumentu se clovek dozvi bohuzel vice nez o Severni Koreji o, podle mne, mirne retardovanych ucastnicich zajezdu. Davam krasnych 32%

Avatar (2009)

Vizuálně naprosto dokonalý film, kterému se technicky nic z toho co jsem dosud viděl nevyrovná. Bohužel děj trochu pokulhává a víte dvacet minut předem co se stane (i když je lepší než třeba Titanic). Je tu skupina klaďasů a záporáků, jeden co během filmu dospěje a procitne a nutná lovestory. Dialogy jsou přehledem všech klišé, co se ve filmu vyskytly a jsou tu jen proto, aby si divák uvědomil, jak je dobro dobré a zlo zlé. I přesto dávám nadprůměrných 85%.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Krásná pohádka pro dospělé, vynikající hudba (hlavně klavírní část pro čtyři ruce Viktora a Emily) a příběh, který chytne za srdce, až se chce brečet. Ale hlavně mrtvá nevěsta plná života, citů a porozumění. A přesto všechno je to velmi vtipný, i když možná barevnou kompozicí moc temný, příběh.

Interstate 60 (2002)

Road movie? Slaďák? Komedie? Drama? Sci-fi (do definice, co znám ze školy, to nějak nezapadá, ale i přesto jsem to sem musel napsat)? Ode všeho trochu, ani málo ani moc a celkově z toho vychází nadprůměrný film, který určitě časem budu chtít vidět znovu. Road movie, kde se neumírá, hledá smysl života (i když možná s moc velkou pomocí nadpřirozených sil), kritika lhaní, hamižnosti, nespravedlnosti (i když Marlow bylo trochu přehnané), přetvářky, lenosti, ukázka toho, že je správné ríkat, co si člověk myslí (ale v práci to nedělám) a nelpět na maličkostech a hlavně velice vtipná podívaná. Nezapomenutelní Gary Oldman a Cristopher Lloyd, vynikající James Marsden a skvělé, byť epizodní, role pro Kurta Russela (který mi připoměl mládí na VHS) a Amy Jo Johnson. Na 100% to není, ale 4 hvězdičky si tenhle film taky nezaslouží, takže za 5 a 89%.

Krajina č. 2 (2008)

Nevyplácí se probouzet minulost. Báječný kontrast mezi lehkomyslností hlavního "hrdiny", bezvýznamného zlodějíčka a důsledky, které jeho, byť nechtěná, krádež vyvolá.

Elitní jednotka (2007)

Tento film je naprosto politicky nekorektní ukázka ze života "zlých" policajtů a "hodných" studentů. Z tohoto filmu asi nebyli levicově naladění studenti moc nadšeni. Když je někdo bohatý, vykoupení nenalezne pomocí chudým, nanávistí vůči systému, prodejem a nákupem drog, podpou gangů a přecházením utrpení ostatních (kromě stejně bohatých studentů). Zrovna tak nemusí být policista zrovna hodný, když bojuje proti gangům, veřejnosti i policii za správnou věc. PS: toto není v žádném případě reakce na pomateného Bluntmana