Bartkowiak (2021)

Skvělej námět, ale bohužel neskutečně slabé herecké výkony a nelogické chování hlavních postav.

Nenávist, kterou jsi probudil (2018)

Je to strasná slátanina. A zase ďalší film o ukrivdených černochoch v USA. 1. Pan táta je u čiernych panterov a deti od začiatku vychováva sposobom, že byt černochom je privilégium a že sú viac ako ostatný.A je neskutočne kladná postava aj napriek tomu, že kedysi predával drogy a bol pravá ruka miestneho drogového dirigenta. 2. Hlavná postava nám zdelí, ako je im super, že žijú medzi svojimi, čítaj černochmi. Aby nám potom cestou do školy oznámila, že chcú z tohoto miesta čo najskor vypadnuť. Kam chcu odísť, to nepovie, lebo medzi svojimi už sú a biely sú rasisti. 3. Hlavná postava nám ďalej cestou do školy povie, že majú strednú školu priamo vo svojej štvrti,ale tam nechodia, lebo je tam sex, drogy a násilie. A tak musí chodiť na strednú, kde je veľa bielych, ktorý sú bohatí, snobskí a celkovo čiernym nefandia a nerozumejú. A že sa koli tomu musí od strednej tváriť schyzofrenne, lebo iná je doma a inú tvár má v škole. A za to samozrejme možu biely. 4, Každého raz za čas zastaví policajt v aute s tým, že máme pocit, že je to neoprávnene. Ale iba černosi to vidia ako rasizmus. 5. Hlavná dejová línia v podobe toho, že biely policajt zastrelí jej kamaráta pri cestnej kontrole, s ktorým sedi hlavná postava v aute. Sama hlavná postava prosí kámoša,aby posluchol všetky výzvy polície. Kámoš namiesto toho odporuje, nechce mať ruky na volante, nechce z auta vystupiť. A keď už na prosby kámošky vystupi, tak nestojí a nečaká,ale stále sa bavi s kámoškou a zrazu sa nahne do auta,aby si vzal zo sedadla hreben, ktorým sa chce učesať. Fakt vhodná doba myslieť na to, čí mám dobrý účes. Samozrejme policajt si myslí, že sahá do auta po zbrani a zastrelí ho. 6. Policajt je sám otrasený z toho, keď vidí, čo sa stalo a že šlo o omyl. Ktorému sa ale dalo predísť,keby bol ten čierny kámoš normálny. Ale všetci čierny za tým vidia úkladnú vraždu. Somarina na ntu. Radšej by som videl odpovede na to,kam chce tá rodina vypadnuť,keď žívot medzsi svojimi je tak strašne fajn a super. Prečo nechodia na strednú, na ktorú predsa chodi vetšina ich strašne fajn rovesníkov,ale musia chodiť na tu hrozne snobskú bielu školu.

Zátoka (2009)

Totalna sracka. Nejaky eko-aktivista sa snazi zachranovat delfiny v Japonsku, lebo ich tam zabijaju(tiez mi to nepride dva krat mile). Som zvedavy, co by eko-aktivisti robili, keby nam tu takto protestovali na nasich bitunkach Indovia, ze znesvecujeme kravy a podobne. Ked som pozeral na ten dokument, tak mi cely cas bezala hlavou myslienka, ktoru raz povedal jeden africky diktator: Ja tu mozem zabijat cernochov po 100 000 kazdy tyzden a nikto ani necekne. Ale nedajboze moji vojaci zastrelia Gorilu alebo ine zvieratko a mam kurva velky problem.

Půlnoční expres (1978)

Oficialny text distributora: naslo se u nej m ale mnozstvi drog bla, bla, bla a dostal za to 30 let. Tak male mnozstvo drog u tohoto pripadu su 2 kg hasisa. Ale inak film dobry...

Vyhoštění (2007)

Bože, toto získalo zlatu palmu? Veď ten film je totálna krávovina. Mohli by ste mi vysvetliť akú náboženskú a alegorickú symboliku v tom hľadáte? Téma je síce dobrá, ale veď tá ženská ani raz nepovie, že to decko chce. Muž sa jej ani raz nespýta, s kým to má. Na otázku manžela čo chce robiť ona odpovedá že si tak unavený, ako možeš byť tak unavený... Na konci filmu obviňuje manžela z nejakých vecí, ale vo filme ani raz nevidno, že by sa snažila problémy nejako riešiť, alebo mu to aspoň povedať. Ten film nemá ani hlavu ani patu. Dva body za herecké výkony. Ušetrite si dve a pol hodiny pozerania sa na príbeh, ktorý nemá ani hlavu ani patu.