Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

První hodinu Wright pečlivě shromažďuje vtipné situace a zaplňuje sklad doličných předmětů, aby ho v druhé nechal vybuchnout v nejvtipnější akční parodii posledních let.

Její zpověď (1929)

Anny Ondra, ve které stále převládá herectví němých filmů je otvírajíce naprázdno pusu zasazena mezi mnohem minimalističteji hrající muže. Pecka. A zajímalo by mě, nakolik byla situace ohledně natáčení Blackmailu inspirací pro Zpívání v dešti. Hitchcock je beze zvuku sice silnější, ale i ve zvukové verzi má několik geniálních momentů (knife...knife...knife). První půle je trochu roztahaná, ale i tak, oproti filmům z této doby (Langovo M), Blackmail neskutečně šlape. Díky hitchovi za potajmu natočenou němou verzi a geniální soundtest http://www.youtube.com/watch?gl=IE&hl=en-GB&v=zl6SMOSXa7A

Jen Bůh odpouští (2013)

Nedivácká festivalovka - chvílemi se zdá, že by Refin chtěl být Tarantino, chvílemi, že je na drogách. Dokola omýlaný hudební motiv i mimózní snové sekvence nudí, vrže to víc než leckteré divadlo a chladné je to ad absurdum. Ale to kouzlení katany zpoza ramene je bezva. Art-pulpová vyprázdněná rádobyrevenge narace. Jodorowsky by měl radost.

Jericho (2006) (seriál)

Od druhého dílu to celé připomíná Merloce Place kombinované s Vražedným pobřežím. Nick Slaughter je hrdina řešící všechny problémy, paní ze supermarketu je naštvaná, že jí lidi berou zboží, mladý chlapec je zamilovaný... takže k čemu vlastně řešit tu atomovku.

Jeskyně (2005)

Kvůli jedné věte jsem tenhle film viděla a jednu větu si z něj budu pamatovat. Což je víc, než z většiny ostatních průměrných, ale stále stejně nudných filmů. Cave, jakožto film s nálepkou sračky ale nakonec zas tak špatný není. Po nudné polovině přichází frontální útok na veškerou logiku, chlapci a děvčata obíhají skály, kryjí se mapovací pistolí a všechno je to hrozná legrace.

Jessica Jones (2015) (seriál)

Kdyby jen Jessica nebyla taková píča...

Jezero smrti (2008)

Nekorektní buransko-teenagerský exploitation z británie se veze na nové francouzské krvané vlně, zároveň je však vystaven na Boormanových survival základech. Romantické večery u jezera, dny plné potápění v křišťálově čisté vodě a k tomu jako bonus tlupa spratků na kolech a jejich zlý pes. Proč ne. Zvlášť, když se od poloviny děj nabere obrátky, o kterých se mi na začátku ani nesnilo.

Johnny Guitar (1954)

Král asexuálních feministických westernů.