Bruno (2009) odpad!

tento film je urcite jeden z najvacsich brakov co som zatial videl. proste odpad, ale - to vobec nevadi, lebo tusim ze presne o to slo :) Hlavna postava - ten co to cele vymsylel a okolo koho sa to toci, je v skutocnosti uplne bezvyznamna - vacsina humoru prameni ani nie tak z neho ako z reakcii ostatnych "obycajnych" ludi. Skor by som to teda cele prirovanal k akejsi skrytej kamere, alebo reality show, kde hlavnym cielom bolo sokovat, vedlajsim cielom pobavit. Ma to aj akysi pribeh ale - co si budeme klamat, to je uplne nepodstatne. Celkovo? Odpad - ale myslene vlastne v dobrom, je jedno za ako inteligentneho divaka sa povazujete - Bruno urcite rozosmeje aspon cimsi :)

Stmívání (2008) odpad!

so znamou sme preberali najlepsie vampirske filmy, tak som spominal vsetky lahodky od From dusk til Dawn az po Let the right come in, ale ona ma presvedcovala ze to najlepsie co pribehy o vampiroch mozu ponuknut je Twilight, dokonca sa ponukla ze zozenie dvd.... Cely film som nemohol uverit ze to myslela vazne lebo twilight je zly po vsetkych strankach. chvilu som aj premyslal ze snad to bola len chyba spracovania a kniha musi byt vyborna ked to ma (vraj) tolko fanusikov, ale ked sa nad tym zamyslam teraz tak mozno to bolo naopak - ti herci chudaci sa snazili ale co z toho ked mali tak mizerne napisane postavy? proste herecky velmi slabe (najviac "exceloval" doktor, aspon ze nie hlavna postava), triky a efekty - bolo to na sucasnej urovni, ale preco ich urobili takto??? upir ktory lezie po stromoch a vyzera to ako cinske kung fu filmy z 70tych rokov? vizualne efekty - tak nejak to vyzera ked sa mi nepodari uprava v photoshope - tu mi to potom pripadalo ze sa nevydaril co sa postprocesu tyka cely film. Ale nic to, prejdem k hlavnemu prvku - pribeh. Je fajn ked sa autor snazi byt originalny ale tu je vampir=naliceny chlapec a vsetko to co vieme o vampiroch z popkultury v tomto pribehu odignorovali. Takze je tu teen zamilovany pribeh o vztahu dievcata cloveka a chlapca upira. Aj takyto jednoduchy motiv by sa dal natocit prijemne, s humorom, sexi hercami, sviezou muzikou, fajn efektami - napriklad ako Buffy. Nie - autori to chceli inak. bez humoru, sexi postav, dobrej muziky... Znama mi ponukla dalsiu cast (ano je to tak uspesne ze to ma viac casti), zdvorilo som odmietol. Nielen ze nedoporucujem, vyslovne varujem - nepozerat! :)

Maturitní ples (2008) odpad!

velmi zle... film sa vobec nesnazi o nejaky originalny namet - proste skupina mladych a postupne ich vyvrazduje nejaky psychopat. filmov ktorym chyba originalny namet je mnoho ale - aspon sa snazia niecim zaujat, alebo - spracovat ten motiv lepsie ako mnohi pred nim. prom night sa o nic taketo nesnazi. uplne vsetko je len priemer, vratane konca (dufal som aspon v nejake slabe prekvapenie - neprislo). takze - mohol byt to byt aspon priemerny horor. avsak - aj v priemernom horore by sa mal divak bat. tu je strasidelna scena vlastne iba jedna, a to postava v zrkadle, a tento trik je vo filme zopakovany tolkokrat ze to proste strati efekt. okrem toho vsak (mne) chybalo akekolvek napatie - ako keby bol film stavany pre divakov so slabsim srdcom, tak ich troska setril - ziadne prekvapive sceny a ked ma nejaka postava zomriet tak je divak na to "pripraveny". hudba prijemna ale - tiez obvykle sa caka taka napinava hudba co podtrhne strach v scenach kde ma "vyskocit vrah". tu som tu hudbu nezachytil - znova, ako keby sa snazili aby sa divak nebal :) ked uz nic ine aspon ten vrah je vacsinou nejaky na prvy pohlad nesympaticky zlosyn! tu je to len taky normalny typek v siltovke. obvykle si pri takychto filmoch poviem no - aspon ze tam boli pekni herci. ale tu dokonca chybala aj tradicna sexi hlavna dievcenska ci zenska postava takze si to nezasluzi ani len 1 hviezdicku.