Řekni, že to tak není (2001)

Tak toto bol ozajstná hovadina. Súhlasím s andersonom. Zaujala ma jeho poznámka k dabingu SUZANNE SOMMERS. V českom dabingu ju FRIEDRICHOVÁ dabuje naozaj dobre, v tomto filme ju do slovenčiny nadabovala ale OĽGA BELEŠOVÁ a ak si dobre pamätám, tak to až tak dobré nebolo. Vysielala to Televízia JOJ.

Scooter: Secret Agent (2005) (seriál)

Do tretice, pre dnešok posledný dabing zo stredného Slovenska. Hlavné postavy dabovali DANIEL VÝROSTEK a STANISLAVA PÁZMAYIOVÁ. Kvalita filmu je ale o ničom. To je tak, keď sa točia akčné seriály pre najmenších.

Příběh Tracy Beakerové (2002) (seriál)

Zvláštny seriál, ktorý mi akosi nesadol. Príbeh nejakej dievčiny, ktorá zakotví v detskom domove. No taký typický dievčenský román - nie, že by som ich niekedy čítal. Tuším s ďalším stredoslovenským dabingom.

Schloss Einstein (1998) (seriál)

Jednotka to kedysi točila dookola. S bystrickým dabingom, ak sa nemýlim.

Čachtická paní (2009)

Ak by som mal túto nemecko-francúzsku produkciu porovnávať s Jakubiskovou rozprávkou, tak by rozhodne nedopadla najlepšie. Jakubisko príbeh síce zobrazil inak ako sa doteraz tradovalo, ale mňa osobne uspokojil s novým zaujímavým príbehom. Ako povedal jeden užívateľ v komentári, film je zľahka dokumentárny a na mňa zapôsobil akousi suchosťou a prílišnou temnosťou. Ja si totiž myslím, že na kráľovských dvoroch sa zabávali a ožierali sa a nesedeli zamknutý niekde v zákutiach zámkov. Ďalej, Delphy sa na túto postavu v tomto filme nesmierne hodila a tú suchotu sa vôbec nesnažila spríjmeniť. Viem, že si asi protirečím, ale je to tak. Nevravím, že by sa mi páčila v Jakubiskovej verzii, to určite nie. Ona ju stvárnila po svojom, temne a mlčanlivo, ale to je už iba jej problém. Až teraz som si uvedomil, že hlavnú úlohu si zahral aj mladý Bruhl z poslednej Tarantinovky. No a to je asi tak všetko. Ahá, no a ešte slovenský dabing, ten sa ako tak dal. DANIELU KUFFELOVÚ by mali obsadiť do všetkých dabingov filmov, kde hrala, alebo bude hrať Dephyová, ale je mi to vlastne jedno, ja si to aj tak asi nepozriem :-)

Rosemary má děťátko (1968)

Naozaj veľmi dobré filmové dielo, v hlavnej úlohe s Miou Farrow, ktorej táto úloha absolútne sadla. Vedľajšie postavy svoje úlohy zvládajú takisto dobre a ako hovorí POMO, napätie postupne graduje, ale vrchol akosi, no jednoducho nepríde. A hoci nie som fanúšikom hororov, tento film si ma svojou kvalitou naozaj získal, podobne ako najnovší Shutter Island, v ktorom som objavil nejaké podobnosti s týmto, o štyridsať rokov starším filmom. Možno ani neviete, ale existuje aj pôvodný slovenský dabing STV a ja som mal to šťastie ho počuť pred pár minútami. A nebola obsadzovaná často, jednu úlohu úžasne zvláda, už nebohá herečka NAĎA KOTRŠOVÁ. Ďalej hrali: ĽUDMILA MANDŽÁROVÁ, ŠTEFAN KOŽKA, STANO DANČIAK, DUŠAN TARAGEĽ, FRANTIŠEK KOVÁR, ZITA FURKOVÁ a ďalší. Réžia slovenských dialógov: ETELA BALGOVÁ - HARANTOVÁ

Prokletý ostrov (2010)

Po dlhom čase sa dnes opäť vyberám do kina. A práve na Scorseseho nový film. Kinosála a vôňa popcornu mi vôbec nechýbala. Naposledy, na Avatarovi som sa jej do sýtosti nabažil :-) - A teraz samotné hodnotenie, ktoré píšem pár hodín po slaboduchom úvode. Osobne som nečakal, že toto bude ďalší film, v ktorom sa nedočkám "hepyendu". Vlastne mohlo to skončiť aj horšie. DiCapria som doteraz veľmi nemusel, nie je to typ herca, ktorý by mi bol sympatický, v tomto filme ma ale zaujal. Po príchode na ostrov som sa cítil celkom príjemne a dokonalá hudba očarujúco nesedela s prebiehajúcim obrazom ma šokujúco posadila do sedačky. Prvá polovica filmu sa mi pačila viac, ako tá druhá, lebo bola farebnejšia, zľahka akčná. Neskôr sa dej premenil na psychologický horor. Tú správnu šťavu tomu dodal aj starý chlapík Max von Sydow, ktorý mi pripomína zákerných doktorov zo starších rakúskych seriálov. Sir Kinglsley nebol až tak zaujímavý. To, že film skončil tak nečakane, ma ani tak neprekvapilo, a ak divák dáva pozor, pochopí už niekedy v polovici, že čo sa dá čakať. Diváci v kinosále nepochopili a tak keď sa zrazu zažali svetlá a objavili sa titulky, iba krútili hlavami a bedákali, že tomu nerozumejú...

Varím, varíš, varíme a pečieme (2002) (pořad)

Nepamätám si, že by tam účinkoval ktokoľvek z tých dám, ktoré ste tu vystavili. Ja si pamätám iba FRANTIŠKA VÝROSTKA, MICHALA HUDÁKA a ak nespomeniem pani pekárku/kuchárku/cukrárku JOŽKU, ktorá piekla najsamlepšie dobroty, tak...

Extra (2010) (pořad)

Chabý pokus o návštevu Smotánky s (donedávna) otrasným štúdiom - a ešte k tomu chabá Chabroňová.