Bakalári (1974) (seriál)

Teší ma, že STV na tento seriál nezabudla a vysiela ho ešte aj dnes. Veľmi príjemné príbehy od divákov bratislavskí STVéčkari premenili na často naozaj vtipné grotesky s výbornými hercami. Ak sa niekto pokúsi označiť tento nie rodinný, ale komediálny seriál za odpad, určite daným vtipom nepochopil. A hoci som dobu, v ktorej sa tieto niektoré príbehy odohrávajú nezažil, dokážem pochopiť istú dávku trápnosti či gýčovitosti, ktorá práve tejto dobe zodpovedala. Epizóda, v ktorej hral Marián Zednikovič istého vtipkára sa mi veľmi páčila, najmä vtip, ktorý vymyslel s lanom. Ale to je na dlhé rozprávanie, to musíte vidieť. + Navyše jedinečná šanca vidieť Ľuba Gregora v posteli s baranom "zkožezodratým". :-)

Mätressen - Die geheime Macht der Frauen (2006) (TV film)

Vôbec nie až tak zlý dokumentárny seriál, ktorý zobrazuje život mileniek svetových vládcov najmä z historického hľadiska. Najviac času som venoval epizóde, ktorá hovorí o háreme. Zaujímavé je, že je to dokumentárny (ale v podstate) aj hraný seriál. Komentáre načítali napríklad FRANTIŠEK KOVÁR, MÁRIA LANDLOVÁ či VLADIMÍR KOBIELSKÝ. Režíruje: VIDO HORŇÁK

Eurotrip (2004)

Tento film som odmietol pozerať kvôli tomu, lebo som videl ukážku so scény s návštevou Slovenska a preto akýkoľvek náhľad odmietam. Neustále ma však priťahuje dabing, ktorý bol vyrobený pre Markíza. Neopočúvané mladé hlasy JÁNA MORÁVKA, DANA FISHERA či SILVII DOŠEKOVEJ sú tým pravým a neprajem si aby v budúcnosti hrali v každom dabingu. Tieto nie časté hlasy sú totiž tým, čo ma dokáže kedykoľvek potešiť.

Che Guevara (2008)

Del Toro stvárnil túto úlohu veľmi dobre a tak si udržiava svoje "normalum". Hoci sa nepokladám za fanúšika akčných, bojových či strieľačkových scén, tých to bolo neúrekom a z pohľadu laika sa mi celkom páčili.

West Side Story (1961)

Klasika je klasika. Až teraz som si uvedomil, že vo filme hrala aj hlava rodiny Addamsovcov JOHN ASTIN. A tá Mária, to bol iný kus ;-)

Step (1989)

Príbeh Mikea Washingtona sa mi páčil. Nebol veľmi preplnený tanečnými číslami, čo mi vyhovovalo, ale tá scéna na rozbúranej ulici bola naozaj skvelá. Výbornú atmosféru navyše doplňála kinosála Artfilmu. Bol to totiž veľký stan postavený uprostred parku. Takže ďalšia výborná zastávka vo filmovom skanzene.

Don Matteo (2000) (seriál)

Priznám sa, že na CSFD.cz som sa k tomuto seriálu dostal až teraz a som teda naozaj prekvapený. Nečakal som, že v hodnoteniach užívateľov klesne tak nízko. Mnohí sa čudujú, že ako Terence zablúdil k tomuto seriáliku, ale mne to vôbec neopripadá čidné. Terence Hill - dôchodca sa mi sem dokonale hodí a nevidím v tom problém. Seriál takisto výborne zapadá do stredovekého mestečka a tak sa moje hodnotenie vykláňa z filmového obloka ostatných užívateľom. V hlavnej úlohe, slovenskom znení: MICHAL DOČOLOMANSKÝ. Réžia: PETER MIKULÍK a iní.

A Challenge for Robin Hood (1967)

Nemajte mi to milí užívatelia za zlé, ale mne sa táto verzia príbehu Robina Hooda páčila. Je to starý film, bez akýchkoľvek násilných akčných scén s hrdinami plnými dôvtipu a dobrodružnosti. Málokedy vydržím pri filme o Robinovi Hoodovi, ale tento moje oči pri obrazovke udržal a neomrzel ma. Jednoznačne lepšie ako seriál od BBC alebo Tajomstvo sherwoodskeho lesa. Film s Kevinom Costnerom sa mu však vyrovnáva. V slovenskom znení: MILO KRÁĽ, JÁN GREŠŠO, JURAJ KEMKA, ANTON VACULÍK, MIRO BABJÁK a iní.

Tomu neuveríš (2010) (pořad)

Jedna hviezdička za to, že sa na Slovensku nakrúca opäť jedna relácia, ktorá mi pripomína staršie relácie TV Markíza, na ktoré sa už dávno zabudlo. Je to však iba taká zmeska programov Tesne vedľa a Oposite Sex.