Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Dobrodružný
  • Horor

Recenze (1 124)

plakát

Kráska v nesnázích (2006) 

Depresivnímu pojetí příběhu nepomáhá ani přehlídka nesympatických postav, které nemají daleko k lidskému odpadu. Gentleman ze staré školy Abrhám zase vypadá, že se k protivné krásce Geislerové zatoulal omylem. Hodně to táhne hláškující Schmitzer, kterému byla role kyselé prdele napsána na tělo.

plakát

Šakalí léta (1993) 

Hřebejk měl k dispozici hromadu mladých talentů a několik zkušených pardálů v čele s Abrhámem, takže výsledek je lehkým zklamáním. Hudební čísla pod taktovkou Ivana Hlase mají drive, ale příběh nemá pevné základy ve scénáři. Zmatlat do sebe rebela, estébáky a blábolící mladistvé nestačí.

plakát

Vrchní, prchni! (1980) 

Ani zub času nedokáže ohlodat vybroušený diamant tvůrčího dua Smoljak a Svěrák. Jejich dílo je totiž geniální ve všech směrech. Díky době vzniku a titulní písní je film místy hořký, ale celou dobu zábavný. Abrhám je ve své životní roli falešného vrchního nezapomenutelný.

plakát

Jako jed (1985) 

Nebývá zvykem, aby režisér během dvou let natočil dva skoro totožné filmy. Jako jed je trošku přímočařejší ve vyobrazení nevěry a dusna na socialistickém pracovišti než o rok starší Olmerům kousek. Svěrák znovu válí a není těžké se naladit na stejnou vlnu. Krajčovičová bohužel trošku ztratila svoje osudové kouzlo, protože na hlavě má výtvor, který nikdy neměl spatřit světlo světa.

plakát

Co je vám, doktore? (1984) 

Kdo jiný by měl dost roli nostalgicky naladěného intelektuála než právě Svěrák. Jeho bloudění v panelákové džungli je díky všudypřítomnému oparu socialistické šedi hořkosladkou podívanou. Olmer ukázal odvrácenou stranu 80. let. Rozpadající se mezilidské vztahy, města drtící přírodu a nové technologie, které v komunistickém panoptiku udělaly ještě větší bordel.

plakát

TY (2018) (seriál) 

You navazuje na odkaz Dextera. Další narušený jedinec si našel ospravedlnění pro vraždy. Znovu se hledá příčina jeho stavu v těžkém dětství. Vnitřní monology plné sarkasmu, výsměchu okolí a trefných hlášek jsou asi nejsilnější stránkou celého seriálu. Zaměření na vztahy vedené přes sociální sítě jde naproti IG generation, které počínání většiny postav vlastně ani nebude připadat směšné. Především ženské postavy jsou však zlo. Beck se zdála být jako extrém, ale oproti Love to bylo ještě zlatíčko. Uvěřitelnost děje blízko bodu nula rozhodně není pro každého a vyžaduje velkou dávku nadhledu. 1. série: 75%, 2. série: 80%, 3. série: 70%.

plakát

Batman navždy (1995) 

S příchodem Schumachera končí Burtonova temná pohádka a z Gothamu se stává moderní neonové město. Kilmer je sice lehkým oživením pro komiksovou legendu, ale znovu ho dost zastiňují výraznější herecká jména. Tentokrát filmu vládne bláznivý Carrey a také kouzelná Kidman.

plakát

Batman se vrací (1992) 

Až na druhý pokus je konečně viditelný Burtonův specifický rukopis. Jeho návrat do Gothamu je temnější a hravější. Batman se stahuje do pozadí, což je jen dobře, protože Keaton a překvapivě i jeho postava znovu nemají co nabídnout. Všemu tak jasně vévodí ujetý Penguin a sexy Catwoman.

plakát

Batman (1989) 

Kdo viděl Nolanovu vizi Gothamu dříve než její verzi z přelomu 90. let, tak bude logicky hodně zklamán. První Burtonův Batman totiž sází vše na hvězdnou auru Nicholsona, který i s málem, co ve finále předvede, v klidu zválcuje naprosto nevýrazného Keatona a tuctovou Basinger.

plakát

Řachanda (2016) 

Nejde o řachandu v tom pravém slova smyslu. Miňovského přehlídka retardovaných figurek je totiž žalostně slabá a diskuze o jeho svéprávnosti je zcela na místě. Ferencová si alespoň vyhrála s vizuální stránkou, která je na české poměry skvělá. Kulisy, kostýmy i masky jsou hlavní devízou jinak velmi hloupé pohádky.

Ovládací panel
97. nej uživatel Česko
220 bodů

Reklama

Reklama