Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Dobrodružný
  • Horor

Relikvie (2020)

Tvůrci mají nechutně zvrácený smysl pro humor. Dělají totiž ze starých a nemocných děsivé zrůdy. Na nic dalšího se však nezmohli. Jejich pokus o horor je prakticky celý k smíchu a samotný závěr je pak úlet, který potvrzuje, že cílem bylo jen šokovat. Ani to se nepovedlo.

Černý víkend (2019)

Asistovaná sebevražda bude jednou hit. Rodina se sejde, vzduch vyčistí, rány zacelí a sexuální život rozproudí. Herecká sestava je fajn, ale jejich postavy sympatické nejsou. Film je absolutně nevhodný pro lidi v depresi, protože by se v tom mohli najít a začít konat.

plakát

Návrat do Modré laguny (1991)

Happy end Modré laguny se evidentně pro pokračování nehodil a bylo nutné ho přetočit. Už začátek tedy působí dost těžkopádně a nejde zrovna ladné navázání na původní film. Znovu to však nemůžu úplně potopit, protože hudba i prostředí se k tomu naivnímu poselství zkrátka hodí.

Modrá laguna (1980)

Začne to jako dobrodružný film pro děti, ale brzy se to celé zvrhne v perverzní jízdu v exotických kulisách. Modrá laguna je občas mile naivní, ale často nechtěně hloupá. Navíc si to tam rozdávají dva příbuzní, takže o romantice nemůže být řeč. Většině diváků to překvapivě nevadí, ale proti gustu žádný dišputát.

plakát

Torrente: Blbec jménem zákona (1998)

Stejně jako Češi mají Majsnera, tak Španělé mají Bouřliváka. Oba jsou totální dementi. Rozdíl je v tom, že my se za něho stydíme, ale oni ho hrdě prezentují světu. Torrente je totiž kultovní záležitost plná amorálností, buranství a urážek všeho možného, která je absolutně nevhodná pro diváky ze současné hysterické společnosti.

Romance X (1999)

Jako správný filmový odborník jsem šel rovnou do režisérského sestřihu, takže můžu všechny ujistit, že ani ten nedává smysl. Představa, že existují podobně narušení lidé, je skutečně děsivá. Snímek nabízí velké množství onanie, bohužel především té intelektuální.

plakát

Zmizení v Clifton Hill (2019)

Díky South Parku a HIMYM všichni moc dobře víme, jak to v Kanadě vypadá, takže asi nikoho nepřekvapí, že jejich filmy za moc nestojí. Zmizení v Clifton Hill sází hlavně na slavné Niagarské vodopády. Poté už jim asi došly nápady, tak tam alespoň nechali hodinu pobíhat pár lidí, kteří se tváří tajemně.

Kingpin (1996)

Kdo hledá buranský humor a poctivou nálož fekálních scének, tak je na správné adrese. Bratři Farrellyové byly v této oblasti vždy velmi silní. Nechybí ani moji oblíbení Amišové, do kterých je radost se strefovat. Samotné bowlingové akce se bohužel rychle omrzí a většinu času nemají potřebný náboj.

plakát

Děda, postrach rodiny (2020)

Stále zůstává záhadou, proč herecká kapacita jako De Niro ztrácí čas s projekty, jejichž jediným cílem je nikoho neurazit. Ironií je pak zjištění, že zrovna tento jalový snímek musel jít na chvíli do trezoru. Zápletka stojí na souboji dědy a vnuka o pokoj, což hovoří samo za sebe. Většina pokusů o humor působí těžkopádně. Potěšila účast nestárnoucí Seymour, která je o 20 let starší než Thurman, ale vypadá jako její sestra.

Cashback (2006)

Ellis smíchal několik naivních životních mouder, které jsou v komedii o mladých lidech možná až nepatřičné a hromadu pubertálních vtipů, které v podání dospělých zase působí nepatřičně. Zdánlivě nesourodý mix však vytváří společně s časovými hrátkami a snílkům známou nespavostí kouzelnou atmosféru. Navíc plakát doslova klame tělem.