Iron Man 2 (2010)

Nebýt dabingu, tak by se jednalo o důstojné pokračování. S dabingem jsem se trochu nudil a to ani ne tak protože by film byl nudný, ale proto, že jsem dost výrazně pociťoval, že někdo asi něco cool řekl ale s dabingem to (tak) cool není, což mi všeobecně otrávilo celou projekci. Předpokládám, že až se dostanu k titulkované verzi, tak se hodnocení změní

Iron Sky (2012)

Špatný, nelogický a zcela zbytečný film obsahující některé geniální pasáže. Škoda. Kdyby děj dával alespoň trochu smysl, mohl být film buď geniálně špatný, nebo alespoň výrazně snesitelnější. Některé scény a momenty jsou naprosto geniální a kvalitně humorné, problém je, že zbytek je až bolestně hloupý. Takřka všechny postavy se chovají naprosto dementně a je jim problém uvěřit motivaci k samotné existenci natožpak k nějaké akci. Celý snímek celkově nevypadá tak lacině aby to byla záminka k humoru, ale je evidentně dost laciný na to, aby se čas od času zvrhnul k amatérské trapnosti. Je to obrovská škoda, protože námět je velmi zajímavý. Opravdu bych si přál, aby někdo vymyslel pořádný scénář a natočil remake.

Jako kočky a psi: Pomsta prohnané Kitty (2010)

Natočit neanimovaný film primárně pro malé děti, tak aby příliš nesral dospělý doprovod, je velmi obtížné. A zde se to vcelku povedlo. Důvody proč film nedopadl tak hrozně, jak by se dalo očekávat jsou prosté. Jedná se o druhý díl, takže není nutné nic zdlouhavě vysvětlovat a ospravedlňovat. Vizuální stránka není odpudivě laciná, takže i složitější scény jsou vcelku koukatelné. Tvůrci si jsou vědomi cílovou skupinou a toho, že se jedná vlastně o strašnou pitomost, což jim dodává notné odvahy, takže se mohou náležitě vyřádit. A výsledek je vcelku zajímavý. Totální bláznivost, kde jakákoliv snaha o alespoň nadsázkovou realističnost vyvěsila bílou vlajku, a tak zbyla jen nekončící špionsko zvířecí ujetost. Bohužel celkovou odvázanost kazí drobná zaškobrtnutí v už tak jednoduchoučkém příběhu, takže zvraty, i přes to všechno, působí trochu šroubovaně. A proč film tolik neotráví ani dospělého diváka?.. protože je protkán odkazy na nejrůznějšími bondovky, thrillery apod., což v psím a kočičím podání je opravdu zábava. Zkrátka... není to film pro odrostlé, ale dá se na něj koukat a možná se i bavit.

Jak vycvičit draka (2010)

Film neuráží ani dospělého diváka, ve svěžím dobrodružném příběhu si každý najde to své. Je pravda že děj není nijak zvlašť originální, na druhou stranu Vikingové se svou severskou mytologií jsou vítanou změnou. Jak vycvičit draka je postavený především na ústředním dráčkovi (Bezzubkovi), který je geniálním, a nádherně animovaným, ztělesněním domácích mazlíčků vůbec. Všechny ústřední postavy jsou slušně propracové a z technického hlediska je film výrazný nadprůměr. Výborná je kamera a kompozice záběrů. Mnohé záběry připomínají Avatara ale zažitek je z nich lepší.

Já, padouch (2010)

Hezký, milý, průměrný animák s občas trochu přehnanou stylizací, technicky hezky zvládnutý a nabízející i něco navíc. Jen ti divní "fazoloví" mužíci byly až moc divní.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Princ z Persie ve světě Warcraftu. Tenhle sci-fi fantasy mix mě nezaujal. Je znát, že knižní předloha je stará (a působí ještě starší), takže kombinace dvou žánrů působí hodně naivně. Film je strašně dlouhý a nic se v něm prakticky neděje, proto působí ještě delší. Svět na Barsoomu (Marsu) je jediným lákadlem. Jednotlivé, proti sobě válčící frakce vládnou působivou technikou, nehumanoidní obyvatelé planety mají své osobité kouzlo a celkově je na co se koukat. O to výraznější je kontrast Carter - "barbara Conana", který do všeho vstupuje. Je až s podivem, jak hloupě některé věci působí (boj meči v prostředí střelných zbraní, gravitační skoky, hlavní hrdina v tarzanovské roušce, atd.). Z Johna Cartera by mohla být pěkná svižná trilogie, kde by byl prostor pro lepší prokreslení světa i hrdinů, v této formě je to jen dobře vypadající pohádková fantasy ve sci-fi světě.

Johnny English se vrací (2011)

Naprosto zbytečný film (stejně jako první díl) o "Bean bondovi". Přišlo mi, že daleko lépe funguje film jako špiónská záležitost, než jako komedie, respektive hlavní hrdina je spíš bambula agent, než agentský komik. Pravdou je, že od Atkinsona budeme vždy čekat Beana vše ostní bude špatně, a protože zde není Bean ale J.English je tu i neoprávněná, ale všudypřítomná pachuť zklamání.

Juno (2007)

Juno je zvláštní film, který na mě působí strašnou lehkostí. Dost oceňuji, že se hrdinové nechovají jako kreténi a celý příběh je prostě tak nějak lidsky uvěřitelný, podávaný nenásilně, bez přetvářky a přesto s humorem a nahledem.

Jurský park (1993)

Ani po 20ti letech Jurský park neztratil úplně své kouzlo, ale o nestárnoucí film se také nejedná. Triky, na svou dobu nevídané, jsou stále koukatelné, jediná škoda je, že obsazení a kostýmy jsou obrazem 90. let a schází jim nadčasovost a že některé kulisy vypadají víc papundeklově než by se hodilo. To nejsou výtky, ale spíš povzdechnutí, protože všechno ostatní by mohlo obstát dnes i za dalších 10 let... Jurský park nelze sledovat bez jisté dávky sentimentu, přesto se stále jedná o výborný rodinný film, který má stále co nabídnout.

Kazatel (2011)

V úvodu jsem se těšil, v závěru "plakal" zklamáním. Zpočátku je nám nastíněn zajímavý pochmurný svět zítřka, aby vše sklouzlo do nudné lokální šarvátky toho nejbéčkovějšího kalibru. Dokázal bych si představit svět posledních měst a neustálý všudypřítomný boj s upíry z něhož uvidíme nějaký konkrétní osud (jako kdyby byli vetřelci na zemi a bojovala s nimi hvězdná pěchota) Bohužel od první třetiny spěje všechno k tomu aby si dali dva chlápci po čuni jeden tím asi zachránil svět a druhý dostal za vyučenou. Upíři jsou nepodstatní a i církví ovládaný svět budoucnosti (alternativní reality) je jen kulisou než nějakým silným motivem.