giaruj

okres Trnava
kukač

1 3 4 5 6 7 následující >>
    • 24.4.2010  10:55
    Dvaja a pes (TV seriál) (1985)

Veľmi podarený "večerníček". Patril a patrí medzi moje najobľúbenejšie.

• 24.4.2010  10:33
    Evoluce (2001)

Na prvý dojem film, ktorý ťaží z ducharinovskej slávy Davida Duchovneho. Hrdina s chladnou hlavou v mierne silenej komédii so šablónovitým príbehom zas rieši "problém celého sveta" . Úroveň Evolúcie sa pohybuje medzi na smrť vážnym Dvaidom a šibnutým Orlandom. Triky s odstupom času už len pobavia.

• 16.4.2010  09:47
    Kinorama (TV pořad) (2010)

Program si rád pozriem. Užitočné televízne krovie. Súhlasím s tvrdením, že ide o najsuchšiu reláciu o filmoch. Kočiš sa do relácie nehodí, tento typ programu si pýta dynamického moderátora. A dynamickosť samú o sebe...

• 9.4.2010  10:30
    Veselé vtáčie rozprávky (TV seriál) (1983)

Jeden z lepších rozprávok. Július Pántik alias "dedo Jozef" rozpráva síce prispinkano ale charizmaticky. Animácia na rozhraní 3D :-D. Príbehy zaujmú a potešia.

• 9.4.2010  10:25

Nedá mi na tomto mieste zaspomínať si na filmový zážitok v našom dedinskom kine. Neviem, kto premietal, ale pomiešal kotúče. Začiatok bol v strede aj s koncom, prostriedok na konci. No, dobrá avantgarda. Kino bolo plné malých detí a film bol s českým titulkami. Možno preto o hviezdičku navyše. Keď som si film pozrel po rokoch na VHS poukladaný prišli dojmy: nuda, sklamanie. Všetky postavy stratili svoju "kreslenú" krásu.

• 5.4.2010  12:42

Príjenmná folklórna oddychovka. Tradície z detstva našich starých mám.Aspoň to tak odznelo vo filme. Dnes by sme hovorili o detstve našich praprastarých mám:-). Pekné exteriéry, ale na tú dobu v podstate repete nápadu. Rušivo pôsobia v pozadí drobné ňmurované novostavby. Pre milovníka folklóru povinnosť.

• 5.4.2010  12:39
    Škrupiniačik (TV film) (1984)

Júúj, fantastická vecička s Mirom Nogom, ktorú si rád pozriem. Prvýkrát po zhliadnutí, ešte ako dieťa, som naozaj veril na zázračnú škrupinku a jej tajomnú moc. Nevadia televízne kulisy, televízen výkony. Ako rozprávka dobré zvládnuté. Odporúčam.

• 31.3.2010  20:03
    Dům hrůzy (1959)

Horor na ktorom sa prejavil zub času. Neviem, či desil v šesťdesiatych, ale dnes... môžeme sa len pousmiať. Motívov na dobré rozpracovanie je fajn, ale aj tak príbeh zakaždým končí v slepej uličke priemernosti. Dá sa dopozerať, s očakávaním a nádejou, že sa už konečne niečo stane. Nedeje sa nič. Akurát pred očami stále pobehuje pekná herečka ktorú pod oblečením neposlúcha podprsenka:-) Záver príjemne pobaví. Ženská jačí, z jamy plnej kyseliny vylezie kostra na šnúrke. ćoho sa báť? K odpadu má ďaleko, najmä pre svoju, ehm, historickú hodnotu.

• 31.3.2010  19:13
    Emil Pampúšik (TV seriál) (1994)

Jedna hviezdička za hlas Mariána Labudu, druhá za celkový šašovský nápad. Spracovanie slabučké, hudba povrchná, príbehy rozvláčne.

• 20.3.2010  14:41
    Miro Žbirka - GALA (koncert) (2009)

Celkom pôsobivý koncert. Atmosféra príjemná, obecný dom v Prahe slávnostne žiaril. Žbirka + orchester sa veľmi nenatrápili. Koncert mohol byť o úroveň vyššie, keby na pieseň V slepých uličkách prišla Marika. Musel som odísť od televízie, keď sa Meky snažil s orchestrom na Uličkách zavtipkovať (naschvál začal spievať mimo...). Samozrejme, Atlantída nechýbala. Vo vyšších polohách dochádzal spevákovi dych. Nepochopiteľný bol solo vstup Knechtovej.

• 20.3.2010  13:47
    Rozprávky z nočnej košieľky (TV seriál) (1993)

Jemnučké, pre dievčatká. Snaha pripodobniť sa detskej kresbe, postavičky sú vyfarbené pastelkovými farbami. Pekný nápad, ale asi dochádzali farby a chuť vymaľovávať. Za všetky príbehy si pamätám autíčko Tutút.

• 20.3.2010  13:42
    Prečo (TV seriál) (1994)

Úplne sto bodový seriálik, ktorý som už videl viackrát. Ako dieťa, ako dospelý. Zakaždým stojí za to. Hudba: Vašo Patejdl, nápady: Václav Šuplata, nahovoril: Miroslav Noga. Kombinácia týchto mien zaručuje úspech u diváka. Samozrejme, nejde o seriózne vysvetlenia záhad v prírode.

• 20.3.2010  13:37
    OVCE.sk (TV seriál) (2009)

Dobrý nápad, dobré animácie. Nie priveľmi didaktizujúci(až na tie hlášky horára). Zo seriálu sa mohlo vykľuť niečo lepšie, pretože krátky animovaný film spĺňajúci kritéria večerníčka za ostatných desať rokov naďalej absentuje.

• 20.3.2010  13:34
    Myši na scénu (TV seriál) (1993)

Najčastejšie sa rieši trojuholník dvoch myšiakov a myšky. Doň chechotom vždy padne veľký fantom... pardon potkan opery. Niektoré diely sa dajú pretrpieť ale namotať na seriál vlastné dieťa neodporúčam:-)

• 20.3.2010  13:31
    Lap a Hopko detektívi (TV seriál) (1995)

Slabučké, slabučké. Biele plochy v scenári a na pozadí. Jediným oživením bolo hranie veľkého hava na klavíri, ale dvadsaťjedenkrát to vidieť chce poriadnu dávku trpezlivosti.

• 20.3.2010  13:28
    Indiánske rozprávky (TV seriál) (1982)

Pekná kreslená indiánka (príbeh). Z veľkých očí Hviezdičky som nemohol spustiť oči, túžil som byť Orlím pierkom. Úvodný prológ sa jednoducho vrýva do pamäti:-)

• 20.3.2010  10:23
    Zlatá brána (TV pořad) (1974)

Nikdy ma nedostala. Už ako malému sa mi počúvanie a nedajbože spievanie hitov ZB stašné pózerstvo, malomeštianstvo a pánčanstvo. Texty miestami absolútne hlúpe, hudba hrajúca sa na veľmi modernú. Hrozné podceňovanie deteského poslucháča.

• 20.3.2010  09:00
    Oasis: Live by the Sea (koncert) (1995)

Oasis mám rád ako štúdiovú skupinu. Záznamy koncertov naživo rozdeľujem na dve skupiny. Iné je, keď spieva Liam, keď spieva Noel. Rok po roku Liam strácal svoju pôvodnú farbu hlasu. Z tenkého ťahavého a opitého hlasu sa stal hrubý, chrapľavý opitý. Na tomto zázname Liam ešte spieva tak ako ho poznáme z nahrávok. Noelove vystúpenia boli vždy komunikatívnejšie. Mrmle si popod nos, ale publikum ho miluje. Tri piesne v akustickom podaní Noela Ghallegera (12. - 14.) patria k tomu najkrajšiemu z koncertu a sú príjemným osviežením. Vôbec nevadí, že sa v D´Yer Wanna Be A Spaceman? pomýli, prestane hrať. Skrat "zahovorí" chladnou hlavou, úsmevom a nasledujúcou Talk Tonight. Ďalšia zaujímavosť: Beatles nikdy nehrali naživo I am the walrus. Práve pre tento dôvod si ju Oasis vybrali a často na konceroch hrávali ako prídavok.

• 24.10.2009  16:26

Film, ktorý bol "prepašovaný" na Slovensko v osemdesiatych rokoch. Mnohí sme ho videli na farách s príšerným dabingom (jeden herec daboval celý film cez nejaký zaprášený mikrofón). Filmu ide skôr o efekt (pozadia sú jasné maľby), ale na moju detskú dušu pôsobí dodnes liečivo. S odstupom času stratil jednu hviezdičku.

• 17.10.2009  14:17
    Oasis: Familiar to Millions (koncert) (2000)

Oasis na začiatku tisícročia. Liamov hlas znie otrasne. Som zarytý fanúšik Oasis, ale je to tak. Z dobrých piesní je galamatiáš. Pôvodná verzia koncertu, ktorá sa nedostala na DVD je plná Liamovho bľabotu a nadávania fanúšikom. Počas Acquiesce si Ghallagarovci zvykli na koncertoch podať ruky. Vo Wembley sa tak nestalo. Liam údajne prišiel na koncert opitý. Neviem čo s ním robili keď nahrávali albumy, ale na koncerte je dosť pod tónom. Tieto fau pax boli vystrihnuté, Liamove kecy zretušované, v tých momentoch kamera sníma muzikantov či publikum. Na koncerte mala odznieť beatlesácka Helter Skeleter. Noel však nemal po tom všetkom náladu na prídavok. Skladba sa objavují na CD verzii.. Najkrajšie momenty sú s Noelom, hlasovo, sólovo, charizmaticky.: Celý štadión spieva refrén Don´t look back in anger. Na ten moment sa nezabúda, musíte spievať s ním.

• 17.10.2009  14:07

Michael Kamen vie ako na hudbu do pozadia. Orchester sa s Metallicou mieša 1:1. Niektoré "albumovky" mohli nahradiť hitovejšie veci. Tešil som sa na Unforgiven, či Creeping Death. Do set listu sa nedostala žiadna skladba z Kill´em all. Škoda, aspoň Seek and Destroy mohli spustiť. Najkrajšia skladba: One. Najlepšie sa v nej prejavili dramatické prvky Hetfildovho hlasu a filmový orchester Michaela Kamena.

1 3 4 5 6 7 následující >>