Stříbrné brusle (2020)

Dobrý výber hercov, miestami trochu chaotické, ale inak tam boli aj dosť napínavé momenty.

Královská zima (2017) (TV film)

Veľmi nepravdepodobné, že by sa niečo takéto stalo. Ale inšpirované to je určite britskou monarchiou.

Jedině Tereza (2021)

Na českých filmoch sa mi páči, že vždy majú aj český soundtrack. Valerie je sexy.

Blbý a blbější (1994)

Dobrá komédia, na ktorej sa vždy zasmejem, akurát dnes by sa už nemohol používať taky jazyk, aký tam zaznieva.

V mlze (2021)

Mňa takéto kritické dokumenty veľmi bavia. Sú reálne, otvárajú ľuďom oči a zanechávajú tu dôkazy o tom, čo sa dialo. Nedá sa nič vytknúť, bolo to dokonca aj napriek vážnosti miestami vtipné.

Královna (2006)

Z veľkej časti je to o asi najťažšom období v živote kráľovnej - týždni, kedy zomrela Diana a o jej postoji k smútku nad jej smrťou. Zatiaľ čo ona bola vychovana k tomu, aby svoje city nedávala príliš najavo, pretože si myslela, že toto od nej ľudia očakávajú, britský ľud práve naopak, chcel väčšie prejavenie smútku. Od tohto týždňa dokonca začala kráľovská rodina platiť dane. Rok 1997.Tony Blair práve zvíťazil vo voľbách. Vo veľkej miere pomohol kráľovnej prekonať nepriazeň britského ľudu a zachrániť monarchiu, ktorá bola v tom čase veľmi kritizovana a hrozilo jej zrušenie. Preto kráľovná pristúpila k mnohým krokom, ktoré by inak neurobila. Z histórie už vieme, že to bolo aj verejne vystúpenie v televízii, jej slávny prejav nad smrťou Diany a poklona pred jej rakvou. Helen Miren na mňa pôsobila ešte prísnejšie ako samotná kráľovná.

Trojúhelník smutku (2022)

Všetci sa tu rozplývaju, ale vie niekto vysvetliť tie metafory a prečo sa to volalo Trojuholník smútku?

Nevinnost (2004)

Tak nevinný film a všetci tu myslia na nejaké zvratenosti. A to je to, o čom ten film vôbec nie je, vidia to tam iba tí, ktorí už nevinnosť stratili.

Babička (1971) (TV film)

Myslím, že obidve verzie aj táto aj čiernobiela, sú skvelé a vždy si ich rada pozriem, akurát že viem, že budem plakať od začiatku do konca.