Já, robot (2004)

Drsný Will Smith versus robot, ktorý dokáže snívať sny a prežívať ľudské emócie. Roboti boli vyvinutí podľa troch zákonov robotiky, aby slúžili ľuďom a ochraňovali ich. Zrazu je však jeden z nich podozrivý z vraždy. Nikto tomu neverí, len detektív Spooner. Zažil totiž istú vec, ktorá ho primäla mať voči robotom predsudky. Pravdupovediac bola som taká zažratá do deja, do celej tej vedy okolo robotov, že som si zákony robotiky ukladala aj do pamäti ako keby to bola nejaká ozajstná veda. V konečnom dôsledku ma komerčný scifáč donútil rozmýšľať nad zmyslom života a nad tým, čo je to sloboda.

Jedinečná planeta (2004)

Žijeme na planéte, ktorá je zázrakom - toto slovo tam bolo veľmi dôležité. Je to jasný teologický termín. Všetko to totiž smerovalo k záveru, v ktorom doteraz čisto vedecké fakty od astrológov, astrobiológov, astrofyzikov a filozofov usúvsťažnili v informáciu, že musí existovať niečo, čo nám umožnilo tieto vedecké bádania uskutočniť. A to niečo je Stvoriteľ. Podotýkam, že žiadny teológovia ani nikto podobný, sa v dokumente neobjavujú. Buď je to skrytý spôsob ako dokázať existenciu Boha, alebo sú všetci vedci v dokumente vystupujúci, veriaci ľudia. Nikdy som si nespájala vedu a náboženstvo až takto, skôr sa mi tieto dve veci vylučovali. Toto vysvetlenie existencie našej planéty je diskutabilné, ale ťažko vyvrátiteľné. Je ťažké dokázať existenciu Stvoriteľa, ale je ešte ťažšie dokázať jeho neexistenciu, pretože máme historické fakty o učení Ježiša Krista, ktorý o sebe tvrdil, že je Boh v ľudskom tele a pritom to bol človek s vysokým intelektom, vyrovnaný a preto je ťažké ho považovať za blázna.Tvorcovia tento dokument urobili s jasným cieľom - dokázať, že nad všetkou tou jedinečnosťou stojí Stvoriteľ. Pretože nič jedinečnejšie ako On, by nemohlo stvoriť našu privilegovanú planétu. Všetky ich vedecké bádania o vesmíre, o zatmení slnka smerovali k zisteniu, že také úkazy, ako je existencia života a vyššej inteligencie na Zemi a dokonalé podmienky, v ktorých sa rozvíjajú, nemôžu byť len šťastnou náhodou. Naša planéta sa totiž otáča na ideálnom mieste, kde sa spája neuveriteľné množstvo faktorov, ktoré vytvárajú život. Je to len šťastie, alebo je za tým vyššia moc?Trochu ma zmiatlo tvrdenie, že prečo sú ideálne podmienky na bádanie práve na Zemi? Dokazovali to akousi dobrou viditeľnosťou cez oblak hmly a prachu. Všetko to smerovalo k tomu, že to tak ktosi zariadil -nejaká dokonalá existencia, ktorá nám umožnila rozvinúť svoj intelekt, nielen schopnosti potrebné k prežitiu - tzv. Darwinovské, ako napr. lovenie, zháňanie potravy, skok cez potok, chytenie jablka, vábenie partnera...máme čosi naviac a to je naša schopnosť objavovať princípy vesmíru. Prečo toto dokážeme, vec nepotrebnú k samotnému prežitiu? Niekto chce, aby sme objavili princíp nekonečného vesmíru, kde je naša drobná planétka ako maličká bodka uprostred čiernej diery v množstve biliárd iných galaxií, kde žiadna iná nami poznaná planéta nemá také ideálne podmienky pre život, ako naša. Je to všetko dokonale vyrátané - ak by bola naša Zem o päť percent bližšie k Slnku, neexistovalo by toľko foriem života...ak by bola príťažlivosť telies väčšia, neexistovalo by nič väčšie, ako zrnko hrášku..a niečo také dokonalé, mohlo stvoriť iba niečo ešte dokonalejšie - Stvoriteľ - najinteligentnejšia existencia vo vesmíre.

Jedině Tereza (2021)

Na českých filmoch sa mi páči, že vždy majú aj český soundtrack. Valerie je sexy.

Jízda o život (2007)

Charaktery sú dokonalé,totalne autenticky vykreslena psychologia postav,vnutorny monolog hlav. postavy...jej zmysel pre ironiu až sarkasmus je to,co vytvara humor vo filme,ktorý je inak vážnou dramou.

Jmenuji se Oliver Tate (2010)

Jeden z najlepších filmov, aké som tohto roku videla. Oliver je zaujímavý chlapec, zo začiatku mi pripadal morbídny ako Harold v jednom známom filme.

Jumper (2008)

Mne sa to celkom páčilo, bolo to také komixové a trochu chaotické, ale nie až tak, ako napríklad ospevovaný Počiatok. Porovnávam to len v rovine chaotickosti, inak si nemyslím, že by tento film bol tak dobre prešpekulovaný a zvládnutý po hereckej, scenáristickej i technickej stránke, ako Počiatok. Ale Jumper sa mi lepšie pozeral, možno aj preto, že mi pred ním nikto nepovedal, že sa musím strašne sústrediť, lebo keď mi niečo ujde, stratím sa v deji. Pozrela som si ho v pohode a bez stresu a to sa odrazilo na hodnotení. 3,5 *

Kafe a cigára (2003)

Keby ma Jim Jarmusch nepredbehol, niečo takéto by som natočila aj aj. ha-ha-ha

Kachorra (2002) (seriál)

To čo toľko odpadov? :-) Mne sa páčil účes Natalie Oreiro, ale o čom tá telenovela vlastne bola, tak celkom neviem. Lebo to malo dosť veľa častí, myslím. A nevidela som všetky. Ale niektoré scény mám ešte živo v pamäti. Ako napr. odhalenie v kúpeľni, vetu: "Chceš sa so mnou milovať?" a podobné fragmenty.

Kdyby tisíc klarinetů (1964)

Film som dopozerala len so sebazaprením. A človek by si myslel, že ma to bude baviť...ale pre mňa už trošku prekonané, tie hviezdy tam boli určite vo svojej dobe hviezdami, no sú tam akoby len preto, že sú tými hviezdami. A ľudia sa môžu šalieť nad tým, ako Kája spieva s Waldemarom. Naj písnička: Tereza.