• Pohádka
  • Western

Černá smrt (2010)

***, ovšem velice dobré ***, spíš tak 3.5 hvězdičky.

Umělec (2011)

Ten pes, ten pes!

Underworld: Probuzení (2012)

geneze Underworldu: 1ka je B+ pro nás upírofily / 2ka je B pro kačenkofily infikované 1kou / 3ka je děsná (chybí kačenka) / 4ka je B--/C pro kačenkofily zdeptané 3kou, takže docení návrat kačenky a absenci majkla (no, 99%ní absenci)

Noční hlídka (2004)

Zásadní informace v jedné větě zní: napřed si přečtěte ty knihy (Sergej Vasiljevič Lukjaněnko - Noční hlídka, Denní hlídka atd.), jinak v tom budete mít hokej.

Resident Evil: Apokalypsa (2004)

Je to větší blbost než jednička, ale pořád je tam ještě Milla Jovovich. Ještě jednou: je to větší blbost než jednička, ale pořád je tam ještě Milla Jovovich. Konec hlášení.

Resident Evil (2002)

Je to hrozná blbost, ale je tam Milla Jovovich. Ještě jednou: je to hrozná blbost, ale je tam Milla Jovovich. Konec hlášení.

Van Helsing (2004)

Zajímavý a IMHO naprosto přesný komentář: Djkoma. Van Helsing skutečně je čiročirá srandička a z této podstaty a příčiny nemůže uspokojit žádná vážnější a serióznější očekávání. Kdo je přesto má, ať na to nekouká a nediví se. Kdo vypne mozek do odpočinkového standby módu a bude se chtít pokochat (zase) sexy vypadající Kačenkou (VH nepokrytě těží z její obliby krátce po Underworldu I) a mužným drsoněm Jackmanem a všelijakou pumelenicí a spletenicí efektíků zábavných, tak ten to v pohodě přežije.

Barbar Conan (2011) odpad!

Jason Momoa skutečně novým Conanem být MOHL. Škoda, protože celý film je ukrutný, ukrutný průser... Z původní mytologie zbude jediné slovo (Acheron) (pardon, dvě: ještě Hyborie) a zbytek je ta nejbanálnější a nejstupidnější megaepic zápletka, kterou si lze vymyslet. Člověku se chce brečet. Potom... ale nač bych se snažil, film to dělá za mě (POZOR! SPOILER NÁSLEDUJE!): silná a nezávislá hrdinka, která vraždícímu stroji odmlouvá a je na něj drzá místo toho, aby k němu zbožně vzhlížela (jak káže původní mýtus), on jí to strpí a osudový souboj by on - původně vždycky "last man standing" - bez její pomoci nedal... ach jo, to fakt moderní překorektnělost vážně musí posrat, na co sáhne? - Zachránila mi život... Za to jí patří má oddanost." - BUMMM! - ženská hrdinka uzvedne Conanův meč a vesele s ním bojuje - ‎"Not bad" říká uznale Conan - OÚÚÚÚÚ! ZA CO??? - pak už je to celé jen blbější a ještě blbější až... no a pak konec. Člověk by brečel, kdyby ještě měl slzy, a smál se, kdyby se mu nechtělo brečet. Howard se neotočil v hrobě - rotuje jak turbína a dá se z něj odebírat proud. Střih chaotickej, logika některých situací blbá až na půdu, k závěru pak už zmatečný všechno a situační logika klesá pod bod mrazu. Taky se snad vyskytl pokus o vtip a rozvernost, to spraví acylpyrin. Celej film dva až tři.

X-Men: První třída (2011)

Tak tohoto filmu jsem se dopředu bál a jak moc jsem se bál, tak moc příjemně překvapen jsem byl. Svižné, lehké, odsejpá a hlavně: vtipné, bože, ono je to vtipné a chvílemi docela dost. Takhle přesně má ukázkový, nesložitý a neintelektuální, protože jednoduše zábavný a oddechový a přitom ne hloupý, ne nudný a ne sterilní blockbuster vypadat. Konzumno, ale moc dobře jedlé.