NJD

Michal Kohlert

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 8.12.2017  19:30

Zajímavej dokument o vystoupení z městský sociální bubliny a přátelský konfrontaci s takovým autentičtějším Daliborkem :)

• 6.12.2017  13:14

Dokument nabízí dosud téměř ignorovaný pohled na cestování. Doteď jsme tak nějak žili v tom, že všichni baťůžkáři jsou strašně v pohodě a jejich vliv na cílové destinace téměř nemůže být negativní. Gringo Trails místo toho ukazuje krutou realitu ničení původních kultur a jejich přirozeného prostředí, ke kterému úplně stejně přispívá host v 5* hotelu i obyčejný backpacker. Dokument se tak stává "must see" pro všechny dobrodruhy a cestovatele, kteří si myslí, jak objevují nové civilizace, a přitom se akorát stávají součástí zinscenovaného divadla rozvracejícího původní obyvatelstvo a jeho uspořádání.

• 7.10.2017  01:16

Dvě dvěci se těm Američanům musej nechat: 1) jsou situaci ve světě (a speciálně v Africe) obšas schopný solidně pos*at. 2) jsou o tom schopný natočit super filmy. Už je pak na každém divákovi, jestli si nebude nerušeně užívat super střílečky a nebo se bude i šťourat v tom, proč vlastně celá ta situace vznikla (viz speciálně Black Hawk Down).

• 6.10.2017  10:27

„We have realized we're not fools. But Europeans think we are so we are fooling them.“ Originální parodie na dokument o afrických pirátech. Hnidopich by mohl namítat, že to není vtip a filmaři to fakt mysleli vážně, ale já jsem se i tak upřímně bavil :) Problém je, že pokud nemáte hlubší znalosti o afrických reáliích, tak se asi tolik bavit nebudete. Ale pro lidi, kteří už v Africe byli a něco tam zažili, je tenhle dokument perla. I když ne úplně stoprocentně zpracovaná...

• 1.10.2017  01:28

Dobrý akční scény, ale proboha hlavně v tom nehledat nějakou logiku! Prostě nejdřív budeme litovat chlápka, kterýmu umře parťák a pak mu budem fandit, aby zabil všechny ostatní bez ohledu, jestli na tom měli nějakej podíl nebo ne. To dává smysl.

• 29.9.2017  00:29

Tydlencty nerdy romanťárny já prostě můžu. Kumail je skvělej (jak postava, tak herec) a jeho specifickej smysl pro humor dodává filmu hroznou šťávu. Mimochodem je srandovní, že ve filmu je jeho postava fanouškem Akt X, zatímco reálnej Kumail si ve stejným seriálu dokonce zahrál. Každopádně v součtu se skvělýma dialogama a milým hudebním překvapením v závěrečných titulcích jsou to hodně příjemný 4*

• 14.7.2017  16:13

Je dobré pustit si k filmu i rozhovor s Klusákem na DVTV, kde vysvětluje hodně nejasností a kontroverzí. Potom už si lze udělat kompletní obrázek, jak k tomu všemu vlastně došlo a jak zvrácenej je Daliborkův svět.

• 11.7.2017  23:33
    Wilson (2017)

První polovina filmu je vynikající, druhá už bohužel dost zaostává. Jakoby už došly nápady. Ale celkově je to furt příjemná podívaná s několika fakt vtipnými momenty a jako vždy vynikajícím Woodym.

• 7.7.2017  12:39

Má to svoje světlé okamžiky, ale 136 minut je prostě přehnaně moc. Kdyby to bylo půlhodinový video umístěný na internet, tak by z toho byl (možná) hit. Takhle polovina lidí v sále nevydržela do konce.

• 2.4.2017  01:17
    Moonlight (2016)

První dvě části top, poslední už bohužel jenom průměr. Každopádně velkej černej palec nahoru za scénář.

• 25.3.2017  00:44

Mám s tím filmem problém. Na jednu stranu hlavní bojová scéna, která trvala snad hodinu (!), a o kterou ve filmu hlavně šlo, byla naprosto bezchybná a dokonalá. Na druhou stranu Gibsonův rukopis je vyloženě otravnej - přehnanej americkej patriotismus, náboženskej fanatismus a úplně zk*rvenej závěr filmu strašně ubíraj. Ale zas si říkám, že ta bojovka byla až moc boží, abych tomu dal jenom 3*

• 19.3.2017  00:15
    Pasažéři (2016)

Sice je ve filmu (hlavně v druhý polovině) hromada WTF momentů, ale všechno to zachraňuje (nahá) Jennifer Lawrence. Za mě dobrý.

• 18.3.2017  20:15

Počkat, ono to původně není myšlený jako komedie? :D No já jsem se teda nasmál dost, zvlášť když jsem k tomu měl v rámci Festivalu otrlého diváka krutopřísný živý dabing :)

• 6.3.2017  22:13

Neuvěřitelně opravdově působící film v čele s někdy krásně, někdy drsně přirozenou Hailee a nenapodobitelným Woodym. Snímek je odproštěnej od tradičních hollywoodských klišé a (nejen) díky tomu strašně mile překvapil. Myslím, že se v něm najde nejeden mladej člověk...

• 10.2.2017  22:01
    Norský dům (2016)

Je skvělý, jak si Norové dokážou udělat srandu sami ze sebe. Tuhle vlastnost s nima máme společnou :) Film ukazuje trable nově příchozích, které se Norové sice v dobré víře, ale často dost nesmyslně, snaží předělat k obrazu svému. Ne že by na tom něco bylo, ale hlavně to prosím vás neberme 100% vážně :) Jinak zpracování samotnýho filmu je sice jednoduchý, ale úderný a účinný. Taková příjemná oddychovka v týhle debilní celospolečenský atmosféře :)

• 30.1.2017  12:03
    Spojenci (2016)

Obával jsem se tuctový válečný romantiky, ale naštěstí jsem dostal mnohem mnohem víc. Třeba skvělej příběh a atmosféru, několik zvratů a úžasnou Marion Cotillard. Hodně příjemný překvapení.

• 12.1.2017  12:08

Skvělé po audiovizuální stránce, průměrné po příběhové.

• 9.1.2017  22:43

Je super, že je pořád možný natočit oslavnej film čistě a s pokorou. Při ukázce reálných fotek a videí na konci filmu člověk pomalu má problém rozlišit, co je film a co realita.

• 19.12.2016  23:21

Na první pohled tuctovej film o horách a lásce. Ale na druhej pohled tenhle anglickej humor na rakouských horách vlastně tak nějak funguje. Felicity Jones je k sežrání (mimochodem nemůžu se ubránit přirovnání k Šárce Pančochový), Bill Nighy šarmantní jako vždy, Bill Bailey jakoby se vrátil do Black Books - no a nakonec jsou z toho trochu překvapivý 4*

• 16.12.2016  15:34

Když postavíte do hlavní role hollywoodskýho akčňáku Matěje Stropnickýho (Diego Luna), tak to sice může být zajímavý, ale zároveň nemůžete očekávat nic extra. Ne vážně, film to byl sice pěknej, ale nenabídnul vůbec nic navíc - žádná propracovaná psychologie postav, žádný nečekaný zvraty nebo třeba odhalení vysvětlující něco z předchozích dílů (kromě hlavní dějové linie samozřejmě). Prostě to byla docela fajn podívaná, která ale v porovnání se zbytkem SW hodně pokulhává.

• 6.12.2016  20:14
    Semestr (TV seriál) (2016)

Skvělá reflexe doby! Pátá hvězda především za originalitu.

• 24.11.2016  22:45
    Kosmo (TV seriál) (2016)

Nic lepšího u nás v daném žánru už hodně dlouho nevzniklo.

• 14.11.2016  00:37

Pěknej dokument. Hlavně kvůli tomu, že se kromě dělání si srandu z Konvičky (což je až moc jednoduchý) zaměřuje i na stinný stránky oněch sluníčkářů. Celej dokument tak vyznívá jako prezentace dvou názorových extrémů, který se snažej mít co největší vliv, ale přitom téměř nikoho nezajímaj :) P.S. palec nahoru za zprostředkování záběrů ze zákulisních jednání Konvičky a spol. - to o týhle partičce vypoví hodně.

• 1.11.2016  23:22
    Velvyslanec (2011)

Pro mě jeden z absolutně nejzajímavějších dokumentů, který jsem kdy viděl. Neuvěřitelně odvážně investigativním způsobem natočenej snímek popisující to nejhorší z Afriky. K čemu jsou jakýkoliv snahy o změnu, když tomuhle světu vládnou jenom peníze? Nutno uznat, že filmaři měli sakra koule a patří jim obrovskej respekt za natočení něčeho takovýho + třešničkou na dortu je satirickej (ale přesto vážnej) styl, kterým pojali charakter hlavní postavy. Ještě jednou tleskám ve stoje!

• 30.10.2016  22:15

"10 seconds is an eternity, it's like a third way to Mars!" Koukal jsem na to s kámošema, který to komentovali slovy "co je to za sr**ku?". A já se jim vlastně ani nedivím, člověk holt musí Lonely Island už znát, aby si tenhle jejich film dokázal užít. Protože jenom pokud je znáte už iks let, tak se dokážete upřímně zasmát u všech těch na první pohled nesmyslných vtipů. A hlavně si taky pak můžete uvědomit, že to celý vlastně není jenom nějaká prvoplánovitá hovadina, ale sakra promyšlenej a dobrej koncept :)

• 1.10.2016  23:25
    Slídil (2014)

Pecka! Gyllenhaal se do své role absolutně položil a na výsledku to bylo znát - jeho výkon je famózní. K tomu navíc výborná kamera (ještě aby ne) a scénář odproštěný od nudných a zbytečných dialogů = parádní dvouhodinová podívaná :)

• 22.9.2016  23:25
    Realita (2014)

Takovej ten pocit, když moc nerozumíte o čem film je, ale stejně si ho takovým zvláštním způsobem hrozně užijete. Realita je každopádně zatraceně originální film, kterej stojí za to vidět, pokud máte rádi nemainstreamový filmy.

• 22.9.2016  23:20
    Diktátor (1940)

Neuvěřitelně nadčasový dílo! Zajímalo by mě, kolik filmů natočených v dnešní době bude koukatelných i za 75 let...

• 17.9.2016  00:33

Ne, tohle nikdy nebude moje oblíbená série. Když si odmyslíme jednoduchý hollywoodský triky, které v dnešní době mohou ohromit tak max. malý děti, tak film nenabízí vlastně vůbec nic. Děj je absolutně o ničem a divákovi tak nezbývá, než se koukat na "kouzla" a být teda asi ohromen. A to překvapivě to nefunguje - dokonce ani s Woodym Harrelsonem.

• 8.9.2016  12:08
    Pán much (1990)

Hodně zajímavej příběh, jehož zpracování především ze začátku lehce pokulhávalo, ale s postupem času se rozjíždí tak, že ke konci už člověk ani nedýchá.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7