Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Dokumentární
  • Dobrodružný

plakát

The Burial Of Kojo (2018)

Ghanskej artovej film o smrti, světě mezi nebem a zemí a nebo prostě jenom lásce a vyrovnání se s osudem. Co víc chtít? Třeba kvalitní herecký výkony, autentický prostředí ghanskýho venkova nebo fantastickou hudbu? Tak to všechno tam je taky. Doporučuje 10 z 10 afrických freaků

Akumulátor 1 (1994)

Skvělá kamera F.A. Brabce, klasicky chytlavé skeče Svěráka a Smoljaka, ale jinak teda pěknej bizár :)

Africa United (2010)

Nesmírně sympatický africký road movie o cestě několika kluků (a holky!) za jejich fotbalovým snem. Člověk by hned měl chuť udělat si roadtrip po Africe - a klidně i bez trabantů :)

Už je tady zas (2015)

Velká škoda místy amatérského zpracování a slabých výkonů herců ve vedlejších rolích. Dané nešvary hodně sráží jinak skvělý námět a celkovou pointu filmu i původní knihy.

Tohle je Kongo (2017)

V rámci žánru čistých 100 %. Fantastickej dokument, ve kterém se divák poutavým způsobem postupně dozvídá o historii Konga a z ní pramenících současných konfliktů, přičemž doslova prožívá probíhající válku s několika různými protagonisty. Skvěle zachyceným způsobem se tak dozvídáme o strastech z pohledu krejčího z uprchlického tábora, ženy obchodující s drahými kameny, vůdce rebelů či vysoce postaveného vojáka v národní armádě. Tvůrci prokázali kromě filmařského talentu i neuvěřitelnou odvahu, když se s kamerami pouštěli do ostrých přestřelek v první bojové linii. Díky tomu všemu si i zcela nezaujatý člověk může za pouhých 90 minut udělat relativně celistvý obrázek o konžském konfliktu a se zatajeným dechem ho prožít s jednotlivými aktéry.

plakát

Černé zrcadlo - USS Callister (2017) (epizoda)

Čistých 100 %. Jednoznačně nejlepší díl 4. série. Nechyběl nápad, provedení, herecké výkony, dialogy. Nevzpomínám si, kdy jsem byl naposledy takhle z něčeho unešenej. Teď už by snad z toho jenom mohli udělat filmovou sérii..

plakát

Český žurnál - Spolužáci (2017) (epizoda)

Zajímavej dokument o vystoupení z městský sociální bubliny a přátelský konfrontaci s takovým autentičtějším Daliborkem :)

Gringo Trails (2013)

Dokument nabízí dosud téměř ignorovaný pohled na cestování. Doteď jsme tak nějak žili v tom, že všichni baťůžkáři jsou strašně v pohodě a jejich vliv na cílové destinace téměř nemůže být negativní. Gringo Trails místo toho ukazuje krutou realitu ničení původních kultur a jejich přirozeného prostředí, ke kterému úplně stejně přispívá host v 5* hotelu i obyčejný backpacker. Dokument se tak stává "must see" pro všechny dobrodruhy a cestovatele, kteří si myslí, jak objevují nové civilizace, a přitom se akorát stávají součástí zinscenovaného divadla rozvracejícího původní obyvatelstvo a jeho uspořádání.