Den, kdy nevyšlo slunce (2001) (TV film)

Chápu, že ne každého může tento film oslovit ( Marigold ) , ale zkuste se vžít do pocitů dívky, která zjistí, že parchant, který donutil rodnou sestru k sebevraždě, udělá to samé i jí :(  Mě se tento film tematicky hluboce dotkl, a proto se nestydím dát 4 * . P.S. Nejsem HIV pozitivní ....

Faktor strachu (2001) (pořad)

Proč bych za prachy nesnědl pár nechutností, nepředvedl /a/ svoji perfektní postavu a nevyzkoušel si pár adrenalinových sportovních výkonů, že ? Jelikož si stejně v naší republice nejsem jist co v krámech nakupuji a z čeho je to vyrobené, postavu mám jako tyčka od plotu a adrenalinovku jsem si již také jednou - a naposledy - vyzkoušel , dávám 3.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Dle mého názoru nejlepší Harry Potter. Né proto, že je první, ale proto, že je nejblíže dětem, dětskému pohledu na příběh, a i přes v dálce problikávající temnotu je světlem v dětském světě. Hezký příběh, hezky zahraný a kouzelně kouzelný.

Jmenuji se Sam (2001)

Pro herce je vždy fajn, pokud dostanou roli, kde se mohou tzv. "vyblbnout". To je případ i tohoto filmu, kde Sean Penn mohl ukázat, jak velký herec je. Že je dobrým hercem, o tom nepochybuji, ale z této role se mohlo dostat ještě více. Příběh mě přišel trochu nereálný / i na americké poměry / a dost vyděračský. Jinak ženské osazenstvo bylo dobré, takže pro mne slabší 3.

Klub sebevrahů (2001)

Žádnému člověku nevlezete do hlavy, aby jste mu přečetli, co si myslí. Každý člověk se rodí charakterově jiný, na každého má okolí různý vliv. Závidím optimisticky naladěným lidem, jejich pohledu na svět a entuziasmu s kterým se dívají na dění kolem sebe. Naopak sklon k depresím je často dědičný. Na tomto filmu se mi líbí především velká "uvěřitelnost" příběhu, neboť vězte, že pouze láska a sounáležitost s nějakou skupinou podobně "postižených" lidí je jedna z mála možností, jak se z tohoto depresivního marastu dostat.

Listopadová romance (2001)

Ač narozen v listopadu po shlédnutí tohoto filmu bych chtěl být "listopad" celý život. Není důležité jak dlouho žijete, ale JAK intenzivně, jak dokážete i ty poslední dny prožívat, a pokud je máte možnost trávit s někým, s kým si perfektně rozumíte ... Ode mě 4.

Mexická jízda (2001)

A víte, že si nepamatuji jestli jsem někdy zkoušel svádět starší ženu ? Možná jednou na dovolené v Bulharsku , ale to mě bylo 14 a navíc jsem byl pod dozorem rodičů. Takže,co ? Takže, nic. K filmu - velice povedená road movie, kde skutečně závěr "udělá" a korunuje celý tento film a pošle ho o dva levely výše. Jak říkával můj bývalý šéf - mě zaučila francouzská dona. Tyto chlapce zaučila mexická. A myslím že tak, že si to budou pamatovat do konce svého života. A tak je to správné. Zasloužené 4.

Nepřítel před branami (2001)

Víte jak muselo být těžké vyhnat věčně opilé mužiky ze zemljanek a přesvědčit je, že tato válka se jich týká? Film od mého oblíbeného režiséra, který jako vždy nezklamal a nastínil , dle mého názoru dosti věrohodně, určitou část bitvy o Stalingrad. Tuto pojal jako souboj dvou elitních odstřelovačů.

Pekelná ženská (2001)

Tak nějak ani nevím, za co jsem ty dvě hvězdičky vlastně dal ?! Určitě za dvě krásný ženský, a potom také za ukázku přátelství mezi muži, které dokáže rozbít jen žena, která většinou dokáže fantasticky s muži manipulovat. Jinak příběh je ubohoučký a slaboduchý, stejně jako hlavní mužský představitelé.

Polibek draka (2001)

Za udělení hvězdičky stojí : 1/ herecký výkon Bridget Fonda ; 2/ bojové umění v podání Jet Li ; 3/ znalost zakázané techniky "Polibek draka", který bych chtěl také umět, a který bych rád vyzkoušel na větší polovině naší vládní garnitury.