Tři oříšky pro Popelku (1973)

Je pouze několik pohádek na světě, které dokáží vrátit "dospěláka" zpátky do dětských let, a toto je jedna z nich. Nádherně natočené, výborně zahrané, pohádkové a přitom uvěřitelné - to vše se podařilo panu režisérovi a hercům dostat do tohoto skvostu, na který se budu rád dívat každé vánoce. Můj komentář č. 200.

Aein (2005)

Loučení ze svobodou pro jednoho, rozloučení z vlastí pro druhého, a u obou snaha si z posledních okamžiků původního života odnést trvalý zážitek, na který budou dokonce života s nostalgií vzpomínat. To je hlavní motto tohoto filmu. Filmu, kde jsem uvěřil, že takhle nějak by to i mohlo skutečně vypadat, kdyby k této situaci došlo. Dalším kladem jsou dobře vybraní hlavní představitelé. A že tam byl i otevřenější sex? No a co? Vždyť takový je přece život ... . Hezké - silnější 4 .

Kráska a pirát (2006) (TV film)

Lidé krutí, bezcitní, chamtivý a bezpáteřní vládli,vládnou a zřejmě i budou vládnout lidskému světu. Vyjímky existují, ale je jich jako šafránu. Nejhorší je, že šlechta se opět domohla svých, většinou krvavých majetků a opět se cítí být něčím víc, než obyčejnými lidmi. K této šlechtě se u nás vytváří další, tzv. "novodobá" šlechta, která je snad ještě horší. Aby lidé uvěřili alespoň v trocha spravedlnosti krmí nás takovýma pohádkama, jako je tento film. Nevěřím ve spravedlnost, nevěřím tudíž ani v boha - a tak rád bych věřil ... .

Dobrodruzi z velkoměsta (1991)

Krásná ukázka toho, jak práce a zodpovědnost dovede vyléčit neduhy i v současné moderní době a udělat z "poserků" pořádné chlapy. Trocha provokace - občas si říkám, že ty dva roky na vojně nebyly vždy pro mladé kluky ztrátou.

Jan Žižka (1955)

Poslední velký vojevůdce českého národa. Od porážky husitských vojsk již český národ pouze utíká, klaní se cizákům a pro mamon likviduje své vlastní řady, aniž by si uvědomoval, že umírá SÁM. Je mi smutno .... .

90 dní bez sexu (2005) (TV film)

Celý film se točí okolo - né sexu, ale okolo toho, že každý by měl najít někoho, kdo má podobné zájmy jako on a nezůstávat sám. Hodně naivní, málo propracovaný, ale neurazil - jen ten závěr s tím psem si mohli odpustit. Jako by jeden Rex nestačil - slabší 2.

Bojovníci mezi nebem a zemí (2003)

V podání hlavních hrdinů nabízí tento film to, co by si člověk přál nalézat u všech lidí. Oddanost, čestnost, dodržení daného slova a přátelství. Dlouho jsem váhal mezi 3 a 4 hvězdičkami - nakonec to jsou silnější 3. Důvodem k tomuto rozhodnutí byla nedotaženost některých soubojů, občasná nelogičnost děje a sice nádherná, ale v dějovém kontextu téměř zbytečná postava princezny.

Helena Trojská (2003) (TV film)

Nejsem žádný "adrenalinový akčňák", ale přesto mi u tohoto filmu akce chyběla. Hlavní představitelka byla krásná a opravdu živelně svůdná, ale dějová linie a jakési smotání všeho dohromady mi celý film pokazilo. Jediné velké plus vidím v tom, že film ukázal dobu jak by asi opravdu mohla vypadat - tj. spousta drobných městských států, které mezi sebou válčí, jejich králové intrikují a hledají, kde by co mohli ještě uloupit. Byla to i podle mne doba, kde muži byli skutečnými MUŽI a ženy opravdové ŽENY. Silnější 2.

Znásilnění (1988)

Pokaždé. když vidím Jodie Foster s tou její půvabnou pusinkou, tak si říkám jaká obrovská to je škoda, že nenašla toho správného chlapa, který by v ní vybudoval pozitivní vztah k mužům. Jaké ta by mohla mít krásné děti ... . Ale jinak klobouk dolů, je to PANI herečka, což dokázala i v tomto filmu, který je obžalobou především nevšímavosti lidí a brutality některých mužů, kteří by se neměli nechat vyprovokovat k něčemu takovému, co tento film popisuje.

Převtělená (2007)

Film se silným poetickým nábojem, který má bohužel občas tendenci sklouznost do mezí kam nepatří. Přesto si myslím, že se jedná o povedený film, který ukazuje na to, co v současnosti lidé kvapem ztrácí, a co budou další generace muset znovu objevovat - lásku a šťastnou rodinu, která vás dokáže ochránit i v těch nejtěžších životních situacích. "Dnes jsem se díval do mnoha párů očí, ale můj den nezačne, dokud se nepodívám do těch nejkrásnějších očí na světě - do těch Tvých ". Abychom poznali jednání druhé generace měli bychom chvíli ztrávit v jejich těle. Závěrem chci jenom napsat - Duchovny, závidím ti většinu tvých rolí.