Jeden z nejvýpravnějších dobrodružných klasických příběhů inspirovaných Homérovou Iliadou ožívá. Natočený na exotických místech, s mezinárodním obsazením a nejmodernějšími speciálními efekty, snímek vypráví o legendární bitvě, která se rozpoutala kvůli lásce a kvůli nejkrásnější ženě na světě. Helena (Sienna Guillory), ačkoliv je provdaná za spartského krále Meneláa, se bláznivě zamiluje do Parida (Matthew Marsden), pohledného trojského prince. Milenci spolu uprchnou do Tróje, kde jim Paridův otec, král Priam (John Rhys-Davies), poskytne bezpečné útočiště. Meneláův krutý bratr Agamemnon (Rufus Sewell) chce Helenu přivést zpátky a vede vycvičenou spartskou armádu až k opevněnému městu. Po desetiletém obléhání Řekové nakonec do města vstoupí léčkou pomocí známého trojského koně a začne bitva, která rozhodne o osudu obou impérií. (oficiální text distributora)

Z0oMb3E

Trója VS Helena Trójska, blockbuster VS dvojdielny televízny film, hviezdne obsadenie VS neznámi herci. A predsa rovnaké hodnotenie? Áno Helena môže bez rešpektu stáť hneď vedľa svojej síce mladšej ale známejšej verzie pohľadu na tú istú vec. Áno pri porovnávaní týchto dvoch filmov je krásny paradox komu ktorý film nadŕžal a z ktorej strany bol braný. Ak sa Trója sympatizovala k útočníkom, aká krivda im bola spôsobená, v tejto verzii o trójskej vojne je ukázaná skôr záchrana pred krivdami. Trójska Helena je krásny príklad toho, že i za málo peňazí sa dá zahrať veľa muziky. Trójska Helena ukázala, že i s nepreplatenými hercami sa dá natočiť kvalitný film. V niektorých ohľadoch dokonca lepšie. Samozrejme trikovo to nieje boh vie čo, no snaha o kompenzáciu v podobne masovosti je tu zjavná. A na počudovanie úspešná. Čo sa tíka hlavnej hrdinky, tak presne takto má hlavná postava vyzerať. Krásna, charizmatická a výrazná. Presne taká, pre ktorú sa oplatí vyraziť do vojny. Ostatní ju v tomto príklade tak isto zdarne nasledovali. Ak ste už siahli po sladkom Bradovi, siahnite aj po omnoho autentickejšom Joeovi. Určite budete milo prekvapení. ()

RajAthen

Knižní Illiadu mám rád. Mám též rád akční filmy, přesto moderní pojetí nablblého Orlandova Parida a megalomanského Agamemnona je dost vysoká daň za love story po americku a skvělý souboj osvalných reků. V tomto filmu pro jistotu nic tak velkého ani akčního není a výměnou za to získáváme o dost racionálnější pohled na věc bez patetických gest v komorním provedení. Nic proti, bohužel film ničím zvláště nepřekvapí a hlavní pár mi nebyl dvakráte sympatický, hlavním tahounem je tak Agamemnon, každý film přeci potřebuje pro své účely záporáka... ()

sskrblik

Dokonalé zmatení pro mě, když se mi objevily doma dvě cédečka s DivX filmem a nápisem Troy tak jsem si říkal, že mám v té době očekávaný titul, který ani není ještě v kinech. Nicméně jsem tam neviděl Brada Pitta :-) tak už jsem poznal, že se jedná o něco zdaleka jiného. Přiznejme si, že Trója nebyl žádný zázrak a tohle je chlup horší. ()

Cival

Cítím se jako loser, ale souhlasím s Looserem. :-) Televize za babku s ohromnými poruchami v dialozích, realizačními nedostatky (kolikrát je vidět, že nikdo nikoho nemlátí, i když se tak okázale tváří apod.) a nijakou chutí. Troja mě sice nebavila, ale pořád bych si jí dal stokrát, než podruhé Helenu. ()

netWoor

Hodně špatné úplně ve všem: strašné herecké výkony, bezduché dialogy, hloupé bojové scény jak hromadné tak i jednotlivců, dementní Achilles a přesladcí všichni ostatní (až na jednoho) a hlavně ... ignorace skutečné báje (ani nebudu vypisovat, co všechno je jinak) ... původně byl můj názor dvouhvězdičkový, ale ten mi nakonec i kvůli Heleně, o které to snad ani nebylo, zvtrdnul ... (názor :)))))))) ()

• V jednom zábere sa nachádzajú dva papagáje, kakadu a ara. Prvý z nich pochádza z Austrálie a druhý z Južnej Ameriky. V tomto období sa však do starovekého Grécka nemali ako dostať. (Miseno)
  • Televízny film sa inšpiroval Homérovým eposom Ilias, ale tvorcovia zaobchádzali s predlohou skutočne veľmi voľne. Vznikol v Grécku a na Malte, podľa scenára Ronnieho Kerna ho nakrútil televízny režisér John Kent Harrison. (ash99)