Tanec s vlky (1990)

Další z nádherných filmů zabývajících se hledáním toho svého právého já. Zabývající se hledáním klidu v duši, návratem k přírodě a ke svým kořenům. Zároveň je zde však ukázán zánik stávajícího a vítězství vlčího věku. Že plácám nesmysly ? Možná, ale já to tak cítíl. Silnější 4.

Dobrodružství kriminalistiky (1989) (seriál)

Výborný seriál pohybující se na rozhraní dokumentu a kriminálky. Nádherně propracovaný scénář, kvalitní herecké výkony a reálná dobová atmosféra, to vše udělalo z tohoto seriálu kvalitní podívanou, kterou si jednou za čas rád zopakuji. Jediné co lze vytknout je občasná nuda, ale není život i o tom? Lepší 4.

První liga (1989)

Jaké pocity ve mě tento film vyvolal ? Naše republika je také takový tým "outsiderů" a proto bychom potřebovali něco, co nás dokáže sjednotit. Bohužel nic takového nevidím !!! Žádná hrdost, žádná čest, žádná osobnost, která by dokázala spojit lid a ukázala jim, že budoucnost může být lepší !?! Politici a všichni, kteří mají možnost krást , krást budou, lumpové si budou žít jako v bavlnce a poctiví lidé bude čím dále více strádat a po česku "držet hubu", protože jsou na to zvyklí. Že se tento komentář netýká filmu ? Ne, asi opravdu ne. Ale již nebudu unavovat svýma depresivníma komentářema - věřte ve zrození v lepší době, v lepším a spravedlivějším světě. Protože to je to jediné co můžeme - věřit ! 5* jsem nedal, protože již nevěřím ani na pohádky ... .

Smrtonosná zbraň 2 (1989)

Jeden z případů, kdy pokračování úspěšného filmu je možná ještě lepší než film úvodní. Role Joe Pesciho určitě přinesla oživení, stejně jako rozvíjející se přátelství obou hlavních představitelů. Kontrast samotáře a milujícího táty se také povedl, a když se v jinak slušně akčním filmu objeví i trocha humoru / strom "gumovník /, potom nevidím důvod proč nedat 5 / i když slabších /. Dodatek k hodnocení : při pohledu na naši politickou scénu také se často ohánějící "imunitou", bych někdy také rád vystřelil a použil větu - "právě byla zrušena".

Společnost mrtvých básníků (1989)

Zoufale nádherný film, ukazující jak obtížné bývá prosadit sny dospívání s nenaplněnými cíly rodičů, kteří si zase své sny chtějí naplnit prostřednictvím svých dětí. Neustálý boj živelného mládí se zakořeněnými tradicemi, které brání svá dobitá území. V tomto filmu nešlo o poezii, šlo o přípravu mladých chlapců na život. Šlo o to aby zjistili, jak důležité je mít svůj názor, který si musí uhájit třeba i v předem ztraceném boji, jak důležité je nic nevzdávat a věřit sami sobě a svému vlastnímu názoru. Za tento film d ě k u j i a přeji všem " carpe diem".

Tango a Cash (1989)

Dva drsní a čestní policisté, mstivý padouch, poctivý ředitel věznice a krásná sestra jednoho z policistů, do které se samozřejmě zamiluje druhý z policejních es. Tak tohle bylo i na mne trochu dost, takže s vyjímkou trefných hlášek a toho, že jsem nad filmem nemusel moc přemýšlet mne z toho víc než 3 nevylezlo.

Akira (1988)

S dokoukáním tohoto filmu jsem měl opravdu problém. Vlastně si ani neuvědomuji, co mě na něm tak hrozně vadilo? Animace, nebo děj? Asi obojí - prostě anime, cyber-punk a postkatastrofický svět - néé !!

Cirkus Humberto (1988) (seriál)

Stále více si uvědomuji, jaké nádherné filmy a seriály se za "totáče" točily. Dnes je to pouze o penězích, sexu a vypráskaných lidičkách - ale to přeci není to jediné v životě. Nebo ano? Potom je mi to líto. Krásný seriál ukazující tvrdou řeholi ve světě pod šapitó, kde nic není zadarmo. Výborní herci i cirkusoví umělci. Zážitek za lepší 4.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Nebojím se říci, že se jedná o kultovní seriál, který s lehkostí, nadsázkou a leckdy i dramatickým humorem řeší i velmi obtížné situace, do kterých se dostává neohrožená posádka těžařské lodi "Červený trpaslík". I přes velmi pozdní vysílací dobu jsem vydržel čekat na jednotlivé díly a byl jsem odměněn kvalitním humorem a leckdy se mi dostalo i poučení, jak se zachovat v neřešitelných situacích.

Dobří holubi se vracejí (1988)

Je až neuvěřitelné, kde všude může člověk najít svůj domov. Krásná, moudrá komedie / co jiného lze také čekat od D.Kleina, že? /, která ukazuje, že né všichni alkoholici musí být zlými násilníky, ale že i mezi nimi lze najít moudré lidi, kteří pouze řeší svůj život špatným způsobem. Skvělý scénář, výborná herecká sestava, to vše dělá z tohoto filmu klenot, na který by se nemělo zapomínat. Slabších, ale přesto 5* .