Krvavý sport (1988)

Povinný film pro všechny, kteří mají alespoň trochu rádi bojové filmy. Líbí se mi zde reálnost a uvěřitelnost předváděných soubojů, ale také i to, že je podán jako normální člověk a né superhrdina. Když do toho přidáme ještě románek z krásnou novinářkou, pak není co řešit - slušné 4.

Nico - víc než zákon (1988)

Steven Seagal ve své nejlepší formě - teda myslím bojové. Jinak po herecké stránce slaboučké a i dějově nic moc. Takže ty dvě hvězdičky pouze za akčnost a důvěryhodnost popisu práce policie.

Znásilnění (1988)

Pokaždé. když vidím Jodie Foster s tou její půvabnou pusinkou, tak si říkám jaká obrovská to je škoda, že nenašla toho správného chlapa, který by v ní vybudoval pozitivní vztah k mužům. Jaké ta by mohla mít krásné děti ... . Ale jinak klobouk dolů, je to PANI herečka, což dokázala i v tomto filmu, který je obžalobou především nevšímavosti lidí a brutality některých mužů, kteří by se neměli nechat vyprovokovat k něčemu takovému, co tento film popisuje.

Bony a klid (1987)

Na tomto filmu je nejstrašnější to, že tito "podnikavci" = veksláci, jsou nyní nejváženější občané, protože ti v tom vždy uměli dobře chodit, což se nyní velmi cení. Bohužel musím film brát trochu jako předzvěst časů budoucích, keré né pro každého se jeví býti nejideálnější. Na svou dobu odvážný a slušný film - silnější 3.

Copak je to za vojáka... (1987)

Své dva roky základní vojenské služby jsem si odsloužil a nijak nelituji ztracených let. Poznal jsem několik dobrých i horších kamarádů, zažil jsem i mírnou šikanu, ale vše špatné k něčemu dobré. Tento film je opravdu trochu propagací bývalých vojenských režimů, ale příjemně podanou, nikoho neurážející a z hodně velké části i pravdivou. Jelikož nevidím důvod dokazovat někomu svoji loajalitu k nynějšímu zřízení - dávám hezké 4. P.S. Jenom si nějak nedovedu vysvětlit časté reprízování tohoto filmu . Že by snaha ukázat o jakou špatnou věc dříve šlo?

Četa v akci (1987) (seriál)

Jenom krátce můj názor - tento seriál je reakcí na film Četa natočený Oliverem Stonem. Měl za účel zmírnit negativní pohled na válku a US vojáky bojující ve Vietnamu. Seriál byl uveden na TV Premiéra - příšerný dabing.

Do útoku (1987)

Další z US pohádek. Proč? Každý přece v současném světě ví, že kdo má peníze - má moc - s ní vydělá nový a větší balík peněz - po několika takových stupních dosáhne téměř absolutní mocí, z čehož vyplývá, že NĚJAKÝ kamioňák se nikdy NEMŮŽE dovolat spravedlnosti. Nebo že by to platilo pouze v naší republice? Prostě pohádka, která si více než 2 nezaslouží.

Dům pro dva (1987)

V tomto filmu jsem poprvé viděl hrát herce pouze očima - byl jím Jiří Schmitzer, čímž se však nijak nechci dotknout Ondřeje Vetchého, před jehož hereckým projevem nelze než smeknout. Tragický příběh dvou bratrů, které rozdělí láska k jedné ženě, a kde východiskem se ukáže až smrt jednoho z nich.

Hříšný tanec (1987)

Tak již je to více než 20 let, co tento sladkobolný film vhání děvčatům slzy do očí, a chlap si začne říkat - "sakra, to jsem ale vůl že jsem ty taneční tak odfláknul". Romantický film s čestným a velmi svůdným Patrikem a sladkou a nevinnou Jennifer Grey, končíci happy-endem. To je taky jediný důvod proč nedávám 5.