Kam, pánové, kam jdete? (1987)

Jeden ze světlejších okamžiků TV vysílání dne 31.12.2010. Tento film jsem viděl po delší době, a musím říci, že mě velmi potěšil. Potěšil mě především tím, že ukázal nešvary, které bohužel nezmizely ani v současnosti, až na to, že dnes udělám pouze jednou to, co udělal Heřmánek - tj. zfackuju grázla. Pak už si nikde ani neškrtnu. U nás jeden sklář takhle nafackoval gen. řediteli,který pomohl vytunelovat bižuterní průmysl. Šel na minutu, ale tenhle sklář měl spoustu obdivatelů. Budeme se míti lépe, až lidé přestanou jenom obdivovat a sami začnou konat. Lze tomu však v Čechách věřit?

Musím si dojet pro kocoura (1987)

Ó, jak nevypočitatelné jsou cesty osudu. Dlouhá léta si užívám života sám, jen jednou do roka se pořádně "rozšoupnu" s lehkou děvou, kterou si zaplatím na celý týden, a najednou ... . Tak přesně tohle si musel říkat Mario Adorf v tomto filmu, když si z vykřičeného domu přivedl Barbaru de Rossi a zjistil, že mu není úplně lhostejná, a že je navíc velmi sympatická i jeho přátelům. Největší dar v životě, který může člověk dostat, jsou opravdový přátelé a pravá láska. Láska si prostě nedá poroučet, a objeví se v okamžiku když ji vůbec nečekáš - a snad právě proto je tak jedinečná a nádherná. Potom je vítaná i pomoc nevděčného kocoura.

Četa (1986)

A N O , takhle si lze představit novodobou válku /nebo agresi?/. Lidé, zmatení agitací jdou zachraňovat trpící a utlačované v jiných zemích. Většinou to jsou lidé z okraje společnosti, kteří nemají co ztratit, a jestli mají bojovat doma o přežití, nebo v cizině za žold, to po ně není tak důležité. Tam nebo tam mohou kdykoliv zahynout, ale pokud přežijí, mohou doufat v lepší život? A do tohoto pekla příjde dobrovolník ... Velmi sugestivně a realisticky natočený film, kterému jsem jeho děj téměř uvěřil, vynikající herecké výkony - proto u mne za 5.

Salvador (1986)

Obrovská poklona pro režiséra O.Stonea. Jistě to chtělo velkou porci odvahy natočit tento film, který se nevyhýbá ožehavému tématu "vměšování" USA do problémů jiných "suverénních" států. Drsné až kruté drama bez happy endu, které mě rozhodilo na dosti dlouhou dobu. Zasloužených 5 * .

Top Gun (1986)

Jediné co mi na tomto filmu vadí je, že američané jsou prostě vždy a všude Nr.1 - AMEN. Vím, že jsou k tomu vychováváni, a že pouze sebevědomí lidé dokáží v jejich společnosti přežít, ale druhou stranou sebevědomí by měla být pokora, a té se od nich člověk asi nikdy nedočká. Tento film to jasně dokazuje.

Zlaté pěsti (1986)

V Americe je zlatá i dlažba ..... je potřeba cokoli jiného dodávat ? Typický film o křivdě a naplnění spravedlnosti pomocí "svobodné" Ameriky ... .

9 a 1/2 týdne (1986)

Film protkaný smyslností, který přitahuje touhou objevit nepoznané a vyzkoušet nevyzkoušené. Krásná Kim Basinger, která vedle své krásy a jemnosti nabízí divákovi nezkaženost, za kterou se skrývá touha po objevování tajů rozkoše. Film, který je zvláštní především tím, že i přes svůj silně erotický náboj, nevyznívá vulgárně.. Asi nejhezčí role M.Rourka, kterého jinak jako herce nemusím. Zde představuje tajemno.

Bledý jezdec (1985)

Další z typických chlapáckých rolí C.Eastwooda, v kterých se cítí nejlépe - tajemný, osamělý a spravedlivý kovboj / zde kazatel /, který jede pomoci utlačovaným , tentokrát proti mocnému a bezohlednému podnikateli. V tento okamžik mě to nutí napsat - a kdo pomůže nám, a je nám vůbec pomoci ??? Za atmosféru, herecký výkon C.Eatswooda a jakousi naději při boji proti chamtivosti a bezohlednosti - 3.

Maso a krev (1985)

Chaos, brutalita, nájemní žoldáci, kteří nemají co ztratit a proto si užívají každý den, který je jim dán. Tak lze zhruba charakterisovat tento film, který mne dlouhou dobu míjel a po jehož shlédnutí jsem byl velmi příjemně překvapen. Velmi se mi líbila J.J.Leigh, která ve své roli ukázala čeho všeho je člověk schopen, aby přežil / navíc se jí to možná i líbilo ?! /. Povedený film.

Purpurová růže z Káhiry (1985)

Asi jsem divný, ale tohle byl jediný film z kterého jsem odešel v průběhu promítání. Snad to bylo podvědomou obavou o možný osud / jsem v tom !!! /, nebo moc přeslazeným medem, který z tohoto filmu celou dobu kapal - prostě mě to po všech stránkách nesedlo. Je mi líto ... slabší 2.