Lítám v tom (2009)

Nešťastná láska rozvrátila jeho život - rozbila mu jeho hodnoty a vše v co věřil a ukázala mu, že ona je tou nejsilnější emocí, kterou můžete prožít. Může dát nejvíce, ale na druhé straně může i vše sebrat - tj. jistotu, rovnováhu, sebevědomí - a udělat z člověka ztroskotance. Za tento komentář se omlouvám, ale hodnotím subjektivně a většinou z roviny, na které se právě nacházím. Dnes - na nakloněné rovině ... Kvalitní film - 4 * .

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Nikdy jsem nedokázal poznat, která si to o mě myslela .... Proto jsem ve svém životním příběhu zůstal sám .... Smutná pravda od narození smutného kluka, muže, pána nakonec i dědka .... Někdy mám dojem, že moc přemýšlet je často jen na škodu ... Hezký film - hezký příběh - hezcí protagonisté ... hezké 4 *

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Prožít pravou lásku jednou je velmi vzácné. Prožít ji dvakrát je rovno zázraku. V tomto filmu se to podařilo Johnu Carterovi a já mu velmi závidím. Rád bych i já dostal alespoň tu první šanci, ale někdo se k tomu zřejmě nenarodí. Jako kluk jsem hltal příběh Johna Cartera a následně i jeho syna Carterise, které vyšly jako komiksy v ABC a v hloubi duše tiše záviděl. Ale k filmu - zpracování je na velmi slušné úrovni, sympatičtí hlavní představitelé včetně příběhu. Filmu lze samozřejmě vytknout uměleckou hodnotu, ale tu nelze od zpracování komiksu očekávat. Ode mě slabší 4, ale 4 ! :-))

Croodsovi (2013)

Nádherně namíchaný koktejl humoru, akce a emoce, který mi dal to, co v posledních letech marně hledám - smích, uvolnění a novou energii. Proto dávám 5, i když slabších .Mé obvyklé vysvětlení - cítím z toho podprahový vliv "amerického". Jinak jsem se příjemně pobavil.

Jak si zasloužit princeznu (1994)

Tak tato pohádka mě jaksi minula při její premiéře :)). V porovnání s nynější pohádkovou produkcí mohu říci, že je velmi vydařená a alespoň trochu navazuje na éru kvalitních českých pohádkových příběhů z let předchozích. Herecké obsazení ucházející, hudba příjemná , nervoucí uši a příběh s přihlédnutím , že se jedná o pohádku, velmi kvalitní. Jen jsem jaksi nepobral, proč je princezna přemluvená - že by měla méně příjemný hlas ? Celkově velmi hezká .. proto ode mě slabší 4*.

Papírová města (2015)

Další z komentářů, který jak se zdá nebude ani k filmu, ale k pocitům, které ve mě vyvolal. Při vstupu do kina jsem zaregistroval následující fakt. V celém sále sedělo 36 lidí - 33 holek ve věku 12-15 a 3 postarší pánové / vč. mé osoby /. Děvčata si z filmu určitě odnesla poznatek, že život se musí začít žít okamžitě, že každé zaváhání tě připraví o krásný zážitek, který se již nikdy nevrátí. Z mého pohledu jsem si uvědomil, že na tom asi něco bude. Patřím mezi ty, kteří nikdy nedokázali překročit svůj vlastní stín, kteří vše dělali po důkladném rozmyslu, aby později ničeho nemuseli litovat. Obrovský OMYL !! Žít by se mělo tak, aby člověk měl ve stáří na co vzpomínat ( aniž by se za to musel samozřejmě stydět ), aby nemusel litovat toho co neudělal a dokázal se pousmát nad tím co udělal jako mladý. Hezký film, kterému rád dávám 4 hvězdičky .

Pojedeme k moři (2014)

Po delší době jsem zariskoval a shlédl nový český film. Tohoto svého počinu vůbec nelituji, neboť mi byl nabídnut skvěle vydařený filmařský debut plný lidskosti, pochopení a velmi dobrého herectví. Souhlasím s uživatelem Enšpígl, že se zde podařilo zkloubit dětsky čistý pohled na svět v konfrontaci z problematikou dospěláků. Kvalitní herecký výkon Petra Šimčáka byl jen třešničkou na tomto kvalitním dortu, který jsem rád ochutnal, a byl s ním plně spokojen. Ode mě silnější 4*.

Vinaři (2014) (seriál)

Když příjdu mezi děti a zeptám se jich - "máte rádi pohádky ? " , většinou řeknou že ANO . Stejně pohlížím i na tento seriál, který po umělecké stránce skutečně za moc nestojí, ale dává mi to, co mě v současnosti nejvíce chybí - POHODU !! Je to prostě taková pohádka pro dospělé, aby zapomněli na každodenní problémy a alespoň na chvíli se přenesli do světa, kde většina problémů je tak malicherná a směšná, že nezbývá nic jiného než se zasmát. Právě za toto jsem tomuto seriálu vděčný - takže ode mě silnější 3* .

Svatá čtveřice (2012)

Neurazilo, docela líbilo a možná bych se ani nebránil ... . A teď si můžete myslet co chcete .. :))

Clona (2014) (seriál)

Pokud bych hodnotil filmařské provedení - dobrý. Pokud budu hodnotit s pohledu reálnosti - pohádka ! Po zkušenostech s prací naší POLICIE vím, že valná většina policistů je u "sboru" pouze z finančních důvodů a problémy ostatních lidí je obtěžují / stejně jako většinu současných státních zaměstnanců a politiků /. Kde jsou ty doby, kdy práce u "četnictva" bylo posláním, stejně tak jako lékaře, učitele a nejnižšího kléru. Proto nechci hodnotit tento seriál a hejno jemu podobných pohádkových fikcí. Protože, co si budeme nalhávat, kolik skutečných viníků je za mřížemi ?