Bony a klid 2 (2014)

Byl jsem varován přáteli,byl jsem varován hodnocením zde na CSFD.Přesto jsem tu dvojku musel vidět.Teď mám pouze dilema jak film hodnotit..mám být objektivní a brát tento film jakožto samotný subjekt a nebo ho mám přímo srovnat s prvním geniálním dílem?V prvním případě bych to bral jako prostě pokus o něco jako Bony klid v roce 2014.Jenže zde si Olmer dovolil použít právě názvu Bony a klid,navíc ta kampaň která mi třikrát přišla mailem ať se podívám jak dopadli aktéři mého oblíbeného filmu po 25ti letech...No asi tak na začátek nechápu hlavní postavu.Prachař tam se svýma brejlíčkama,básnička a demencí co dělat.Narozdíl od prvního dílu kde se "jedničkový Martin z MB" dostal k vekslákům protože jej okradli a jeho otec i přátele si mysleli že je okradl on.Zde si Prachař naseká dluhy,není schopný si najít práci ani v Praze a to jakoukoliv a klidně bez jakékoliv pohnutky vykrade byt.Zde si Olmer popletl naivitu s demencí a Prachař tam vážně hraje jen debílka.To tak na úvod,bohužel je to dál ještě horší.Buď mi něco uniklo (a je to možné jelikož film byl nudný až běda),ale nepochopil jsem jakýkoliv důvod aby zde byla postava nějaké Pamely a těch dvou noname skinheadů.Člověk by čekal že se vykulaná partička podvodníčků trošku zvedne a budou třeba ředit naftu a podobně,jenže někdo prostě chtěl jít až do korupce ve vysokých postech a těchto filmů tu máme plnou P...Zbytečně nafouknuté postavy které už nemají vůbec žádné charisma.Důkazem budiž role Slepejše který má ve filmu až na větu dvě jen citoslovce oslího hýkání.Přitom by stačilo trošku zmírnit a začlenit postavy do jiných rovin,ideálně třeba do podvodných podnikatelů po revoluci.To by hned byla jiná šupa.No dále jediné dobré záběry byly ty retro ukázky z jedničky.Taky stejné vtipy se tam ukazovat nemusely,i když ty nové rádoby vtípky jsou na úrovni kýblu se špinavou vodou.Krom toho že se nepovedl scénář a režie,tak aby toho nebylo málo a kameramanovi asi dali nějaké halucinogeny jinak si tu práci s kamerou a zbytečnými efekty s bublinou nedokážu představit.To samé si asi šlehnul Soukup,nové songy co do filmu zakomponoval se zde absolutně nehodí a ty staré pecky jsou u naprosto nehodících se scén.Prostě Olmer udělal ostudu vlastnímu výtvoru.Kdyby se to nejmenovalo Bony a klid dal bych za tři.Takhle jen za herce z jedničky a za to že zakomponoval Potměšilův handicap do filmu je to za jednu.Pokud se natočí třetí díl tak se mu vyhnu obloukem.Být panem režisérem tak se radši věnuji odteď paní Chytrové:)Je to kus:)

Hellraiser II: Svázaný s peklem (1988)

Osobně pro mne lepší jak první sušší díl.Konečně je tam nějaká ta potvora a člověk alespoň trošku bojí.Jinak opět slabota. Pořád málo vytěženo z démonů.Příběh navazuje na první díl,a alespoň tu bylo větší kadence strašidelných situací.

Hellraiser (1987)

Celkově slabota.Pár let jsem si říkal co že na tom Pinheadovi je.Možná je to odstupem času,ale přišlo mi to jako nebetyčná slátanina.Pinhead a vlastně to hlavní přijde až na konec a ještě na dvě minuty.Škoda že démoni nedostali víc prostoru,zpracování bylo na dobu velmi dobré.

Krotitelé duchů II (1989)

Málo se to podaří,když je pokračováni lepší než originál.Zde je to ale výjimka potvrzující pravidlo.

Krotitelé duchů (1984)

Kdybych nikdy nebyl dítětem,tak nedám ze pět.Takhle ale musím,přece jen to byl jeden z prvních "hororů" mých mladých let.I když dvojka byla o maličko lepší,na čtyři to nejde...:)

Avatar (2009)

Nádherné efekty,Sigourney,ale nic co bych neviděl několikrát například v Pocahontas.Předem jasná zápletka,kdy se vetřelec dostane do klanu určité rasy a pak se postaví vlastním aby je ochránil...Podívání pěkné,není to špatný film,ale pět bych dal,kdybych to neviděl před tím několikrát jinde

Vetřelci (1986)

Vetřelec ³ (1992)

Vetřelec (1979)

Ukradené Vánoce (1993)

Další Burtonova pecka.Tohle nemůže nikoho urazit navíc úvodní znělka je pecka.5*