Sám doma (1990)

Prostě vánoční klasika pro nás vyrůstající v 90.letech. To, co byl pro naše rodiče Mrazík, je pro nás tenhle film s uječeným děckem.

Bez soucitu (2010)

Co k tomu dodat. Morel prostě natočil béčko, za které by se ve své nejlepší slávě nestydil ani Arnold Schwarzenegger. Travolta hláškuje jak o závod, všechno to tu vybuchuje, jsou tu honičky aut, bitky, no prostě to, co jsem měl tak rád ve filmech z 80.let. A samozřejmě další znak béčkovosti - hloupý příběh.

Osudový dotek (2004)

Je to tak na 70% a to ještě nejspíš k tomu, že jsem prvně viděl kinoverzi. Radši si pusťte režisérský sestřih, který má o dost lepší pointu, která se k příběhu víc hodí. Občas mi to tam zavonělo nelogičností a Ashton Kutcher zrovna taky nebyla nejlepší volba jako hlavní hrdina. I tak musím ocenit, že takhle podařenou sci-fi či mysteriozní film jsem dlouho neviděl.

Prokletý ostrov (2010)

Ze všech stran slyším, že Prokletý ostrov je takové cvičení pro Martina Scorseseho. Tak to mě potom podrž, protože tohle "cvičení" je naprosto dokonalé. Zvláště pak prvních 100 minut, kdy se do vyšetřování prolínají sny Lea, jsou geniálně natočené. Všichni herci si své postavy naprosto užívají a vedle již tradičně ve Scorseseho filmech dobrého DiCapria bych neměl opomenout na Marka Ruffala a Bena Kingsleyho. Hodnocení snížil ten polopatický závěr, ale poslední věta mě zase dostala do kolen.

Pokrevní bratři 2 (2009)

To, co mě vadilo na jedničce, se tady zdesetinásobilo. A to jsem po prvních 30 minutách myslel, že ztisícenásobilo. Ta neustálá snaha říct hlášky, které nehorázně šustí papírem a trapností. Ty neustále zpomalovačky při střílečce, kdy se hlavním hrdinům nic nestane. No a pak ta "rekonstrukce" přestřelek. Překvapila mě Julie Benz. Nejspíš tím strašným přízvukem, ale pak tím jejím sexappealem. Bohužel filmu ani nepomohli náražky na všechny různé filmy a ani snaha vyrovnat se trilogiii o Kmotrovi.

Roger a já (1989)

Tady se Michael Moore ještě rozjížděl, ale i tak už tady najdete jeho trademarky - konfrontace, manipulace s divákem a humor.

Kluci nepláčou (1999)

Kluci nepláčou mě nechali chladným. Celých 110 minut vidíme takovou nudnější výplň, ve které trochu září Hilary Swank. No a pak přijde očekáváný závěr a trochu toho vydírání. Bohužel mě to nedostalo a na mnoha místech mi to připomělo Ples příšer. Oba mají podle mě společné to, že jsou nadhodnocovány.

Matka noc (1996)

Musím se přiklonit k plnému hodnocení, ikdyž zvláště pak mezičas v New Yorku ztrácí dech. Ale už samotná předloha mě dostala do kolen a podobný pocit se mi dostal od režiséra Gordona. Nick Nolte prostě válí.

Proutníci (1996)

70%. Na mnoha místech scénář drhne a celá ta zápletka je takovým mixem všech podobných filmů, že vás to nemusí nadchnout. Alespoň že to Vaughnovi a Favreauovi jako parťákům náramně klape.