Rychle a zběsile 2 (2003)

Brian O'Conner tady pořád ještě vypadá jako úplný cucák, zbytek postav s trochou charismatu se vypařila a rychlými auty se jezdí jenom proto, aby se jezdilo rychlými auty. I když bylo kolikrát rychlejší i praktičtější jít pěšky. Stačit to bude těm kterým jde jen o nadupané káry a polonahé dámy na karoseriích. Nic jiného totiž ve filmu skoro ani není. Úplný propadák.

Rychle a zběsile 6 (2013)

I když je to ještě třeskutější než pětka, tak když pominu vycucanou zápletku, jak do filmu dostat celou hvězdnou sestavu, tak je to trefa do černého, a i když i tady jsou fráze jako "to je blbost" a "to si dělaj prdel" zcela namístě, člověk si je nemusí celý film chtě nechtě opakovat a aspoň na ty dvě hodinky tomu může uvěřit. V dobrém slova smyslu jsem se u filmu i dost nasmál. Začlo to tím, když Skála Johnson vymetl tu vyšetřovnu, přes bitky všeho druhu i pohlaví, nebo dálniční tankodrom. Celý film jsem se takhle pochechtával, jenže když se do sebe pustili Kráčející skála s ještě další o hlavu větší gorilou, to už jsem se smíchy vyloženě neudržel:D. Na konci to letadlo sice mohlo startovat třeba na solném jezeře, aby o 20ti kilometrové ranveji už nikdo neřekl ani slovo, ale i tak to zatím byla nejlepší akce celé série.

Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)

Je to nádhera, když se na to člověk díval kdysi dávno poprvé a všechno to viděl Vaškovýma očima a královsky se bavil, a po letech se na to podívá znovu, vidí to zase očima těch dospělých, tak nejen že pochopí, o co jim v celém filmu jde, ale je to ještě lepší než na poprvé. To samé platí i o velrybě, na které se oproti vybroušené polepšovně přece jen pár pih najde.

Lovci pokladů: Kniha tajemství (2007)

Opět skvělé obsazení, Benův vtípek s amputací ruky i celkový nápad, který je možná i lepší než v jedničce, podstatná část filmu je ovšem scénáristicky značně nezvládnutá, počínaje únosem prezidenta, přes polévání hektarové skály vodou a končeje "záporákem" Edem Harrisem, který nejdřív někomu míří pistolí na hlavu, ale vzápětí mu zachrání život a sám se obětuje. Ovšem na poprvé se na to dívá víc než dobře a na podruhé i na potřetí, když člověk už ví kdy má přivřít oči, to není zas o tolik horší. ;)

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

I u psaní scénáře k takovému fantasy je třeba použít kapku rozumu a ne tam flákat co mě zrovna napadne, protože se to nemusí nějak zvlášť vysvětlovat. Fakt si mysleli, že někdo bude brát vážně, že pirátská sebranka z celého světa v čele se Sparrowem je vlastně skvěle organizovaná námořní velmoc? Po tak špičkovém Cliffhangeru, jaký připravily poslední tři scény z Truhly mrtvého muže, je Konec světa místy až trapnou pseudokomedií, k čemuž nemusí pomáhat ani památně řečnící Keira Knightley, budiž nejtrapnější scéna filmové historie, kterou snad už nikdy neuvidím. A skvělé nápady jako Konec světa, Singapur s asijskými piráty, nebo bitva ve víru to nezachránily.

Godzilla (2014)

Hrozně mám rád ve filmech ty vysvětlovací seznamovací části ať už šlo o Počátek nebo třeba Transformers 3 a nejinak tomu bylo u Godzilly. Nějakou hodinku jsem se královsky bavil, je tu ovšem dost kiksů, které učinilo všechno to napínavé vysvětlování úplně zbytečným. V polovině filmu totiž hlavní persona filmu natáhne bačkory a i když to ještě chvíli vypadá nadějně, tak zbytek filmu pouze okrajově rozvijí to co se stalo v první půli, protože se plně soustředí na souboje monster, které si dělají co chtějí, aniž by to někdo vysvětlil (třeba chrlící oheň), které divák sotva zřetelně vidí a na veskrze klišoidní osudy zbylého a dost nesympatického hrdiny, jehož konání se ještě k tomu zdá celkem zbytečné - nějaká naléhavost a napětí zde neexistuje. Emmerich byl lepší.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Až na tu spoustu naivních a trapných řečí ze začátku filmu z úst jednotlivých američanů, např: "Nevím jak vy, ale já byl vycvičen k boji.", "My jsme Rangers, jsme elita.", "já jsem jim to přišel nandat.", je to super válečný snímek, se skvělou armádou herců známých z jiných válečných a akčních filmů. Je to vlastně unikátní válečný film, jiný odehrávající se až po Vietnamu na takové úrovni nenajdete.

Quantum of Solace (2008)

Nikdy jsem si až tolik nevyžíval v Bondovských manýrech typu: Vodka+Martini, Bond, James Bond atd, a bude to nejspíš důvod, proč jsem měl z Brosnanových filmů tak rozporuplné, i když ještě koukatelné pocity, proč jsem nikdy neviděl nějakou bondovku s Connerym, proč je mi Lazenby jen k smíchu, proč tak nesnáším bondovky s Moorem a Daltonem a proč se mi Casino Royale hodně líbilo. Ovšem pokud se James Bond promění v obyčejného chladnokrevného zabijáka, je něco špatně. Ve filmu jsou všeho všudy dvě scény hodné James Bonda, jinak QoS ze 100% těží z Casina Royale od první minuty až do té poslední, a nebýt toho, byl by to i navenek jenom nadprůměrný akční film, kterým je takhle jenom pod tou nálepkou. P.S. Skyfall to je jiná liga!!

Následky (2010) (seriál)

Kvalitní a zajímavý seriál, i když značně depresivní, až mě z něj rozbolela hlava, a nebylo to tím, že jsem ho zvládl najednou, zažil jsem nálože v podobě poloviny řady ztracených za den a podobně:D První dva díly: "Svět bez ropy" a "přelidnění" sice pojednávají o velmi aktuálních tématech, bylo zde však na místě nástup podobných katastrof trochu více zařadit do kontextu, ne jenom prostě říct: "a teď to bude takhle", to, co si divák z těchto dílů odnese hrozně ubijí vědomí, že v takové míře by to zkrátka nebylo možné, někdo by prostě věděl, že ropa co nevidět dojde, nebo že se počet lidí rapidně zvyšuje. "Když se země přestane otáčet" a "zrazeni sluncem" jsou oproti tomu kvalitky založené na reálných poznatcích a skvěle reprezentují ten hlavní smysl dokumentu: říct díky jakým neuvěřitelným shodám okolností zde můžeme žít. Rád bych tímto také poděkoval neznámému spolužákovi ze stavební fakulty v Ostravě, který nahlas rozvíjel své poznatky o účincích otáčení planety.

Kobra 11 - Pekelná jízda na dálnici A4 (1999) (epizoda)

Nápad to není špatný a hromadná havárka na začátku, do které se málem připletl i vrtulník, vstoupí do dějin, ale jakmile jsem si udělal řidičák, tak si tak nějak říkám...nestačilo by v tom autě sešlápnout spojku?