• Romantický

Malá Miss Sunshine (2006)

Okouzlující film. Přiznám se, že kdyby nezískal Oscara a nebyl nominován na nesčetně cen, pravděpodobně by okolo mě profrčel bez povšimnutí, což by ovšem byla věčná škoda. Mimo jiné skvělý casting, přes mého ne zrovna oblíbeného herce Steva Carella, který zde skvěle sehrál postavu sebevražedného bratra, až po fantastickou Abigail Breslin, která ztvárnila hlavní postavu Oliver Hoover a za svůj výkon byla nominována na Oscara.

Hana a její sestry (1986)

Velmi nenápadně a pozvolně jsem se stala velkou fanynkou Woodyho Allena. Tento na první pohled nevzhledný muž má – zde s dovolením použiji slova jisté dámy – zatraceně SEXY MOZEK. Podle mého ještě o stupeň lepší než Annie Hall.

Vesnice (2004)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů od M. Night Shyamalana. Výborné herecké obsazení. Výborná výprava. Skvělá kamera. Originální zápletka. Velký objev pro mne představuje Bryce Dallas Howard, která excelentně ztvárnila postavu hlavní hrdinky, jejíž slabostí a zároveň i předností je slepota. Na mé stupnici jednoduše jednička s hvězdičkou.

Training Day (2001)

Kdyby bylo na mně, nedám Denzelovi Oscara jednoho, ale rovnou deset. V tomto filmu dle mého podává naprosto fantastický výkon. Je třeba zmínit, že ani Ethan Hawke nezůstává pozadu a vůbec všichni, kdo se filmu zúčastnili. Jeden z nejlepších thrillerů kdy natočených.

Doktor Hollywood (1991)

Příjemný a oddychový film. Celkový dojem mi bohužel zkazil český dabing z roku raz dva, kdy několik osob dabuje stejný herec (např. Jiří Pomeje) a kdy hrdinův objekt lásky dabuje osoba o několik desítek let starší.

Kill Bill 2 (2004)

Wow! U jedničky jsem si říkala, že líp už to nejde a ejhle, JDE. Užívala jsem si každou minutu, každou vteřinu. Hluboká poklona, Quentine.

Kill Bill (2003)

Dle mého názoru naprostá filmová lahůdka pro příznivce Quentina Tarantina. Nádherné zpracování inspirované starými japonskými samurajskými filmy a americkými westerny. Třešnička na dortu v podobě animace a krásné hudby.

Mlčení jehňátek (1991)

Na mém filmovém žebříčku bezkonkurenčně NEJLEPŠÍ THRILLER VŠECH DOB.