Tomu.Ver

PeBe

homepage

<< předchozí 1 2 3
    • 23.5.2018  19:35
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

Takzvané rodičovské psycho, ktoré ťa nenechá len tak chladným. Za predpokladu, že je divák rodič, pravdepodobne. Dej každou časťou tlačí na pílu a odkrývajú sa jednotlivé identity, ktoré nie sú až tak ďaleko od dnešnej reality. Herecky aj celkovo naozaj veľmi podarené. Lájk it.

• 11.3.2018  11:43
    Půst jako léčba (TV film) (2011)

Dokument o hladovke, ktorá má blahodárny účinok pre ľudské telo a myseľ. Lenže pôst a hladovka nie je to isté. Pôst sa viaže priamo s Bohom a ten v dokumente nie je spomenutý ani z vlaku. Preto táto hladovka (podľa nich pôst) spadá do škatuľky "alternatívna medicína", čo už nie je veľmi košér. Spájať pôst s hladovkou je dosť zavadzajúce, lebo pri oboch je úplne iný zámer a tým pádom aj výsledok.

• 5.2.2018  21:44

Niekedy stačí pár pochybení jedného človeka a je všetko v troskách. Možno ani nie pochybenie, skôr neprofesionalita, neľudskosť a hlavne ľahostajnosť. V tomto skutočnom príbehu to prakticky stojí na jednom človeku, čo je maximálne zarážajúce, zvlášť keď sa jednalo o tak kuriózny prípad, naoko nemožný. Odporúčam vzhliadnuť pred spaním.

• 17.12.2017  14:09
    Maudie (2016)

Jeden veľký potlesk pre tento film. Drsné ale zároveň romantické a aj vtipné stvárnenie ľudského spolužitia dvoch "čudákov", v dobrom slova zmysle. Fascinujúce a skutočné.

• 17.12.2017  12:59
    Chlapectví (2014)

Bojhúd je 12 ročný časozber, ktorý sa točí okolo hlavnej postavy. Zber akože amerických filozofických rozhovorov a úvah o živote, ktoré sú niekedy dosť mimo. Čo treba uznať je vytrvalosť niečo také natáčať 12 rokov a dúfať, že nikto z nich počas natáčania s tým nebude chcieť skoncovať, čo sa vraj vlastne dialo predstaviteľke matky. Tak ako v režisérovom filme "Pred polnocou", nie je nič podstatné k natočeniu, pre mňa opäť veľké sklamanie.

• 4.10.2017  17:27
    Všechno nebo nic (2017)

Takzvaná komédia v úvodzovkách. Príbeh silne reálny z nášho bežného života, kde nikto naokolo nie je prirodzený, správne orientovaný, či nerozvedený, nezáväzne nepretiahnutý, atď. Proste bežná realita, ktorá ak nie je, tak nám ju musí film natĺcť do hlavy, lebo áno toto je v dnešnej dobe oká a "nehovor že ne".

• 30.12.2016  22:06

Ten pocit, keď sa vyhýbaš filmu kvôli niečomu, ani nevieš čomu, kvôli dĺžke? Nakoniec zistíš, že dvojhodinový film trvá 2x viac. Si napätý, uniká Ti dej? Zle počuješ, máš niečo s hifi sústavou? S ušami? Nie, len pozeráš kapitána, toho červeného. Pritom príbeh fakt slušný, výkony hercov taktiež, no len... ani srnka netuší, alebo aj hej, tuší. Niet pochýb, že aj filmový laik dá disslajk. Asi to soudruhové pokazili v strižni a aj nejakí tí na mieste natáčania, pričom to neboli herci. Škoda preveľká.

• 26.4.2016  22:51
    Room (2015)

Izba ako žiadna iná. Strhujúci príbeh, ktorý len tak nezahreje pri srdci. Vyobrazené je len to, čo sám Jack videl alebo počul. Nápad za milión, no zažit to na vlastnej koži ani za ten spomínaný milión. Hajfájf.

• 26.10.2015  02:06
    Zločin (TV seriál) (2011)

Čo časť, to jeden deň vyšetrovania zločinu. Čo časť, to napätie ale aj nuda. O to viac skutočné, keďže aj vyšetrovateľ má svoje súkromie, ktoré musí riešiť. Záver druhej série a teda ukončenia prípadu sa nesie v podobnom lájt priebehu, no samozrejme s hustejšou atmosférou a prívalom emocií. Na konci seriálu, ba aj v jeho priebehu, som si určite nie len ja položil otázku, či dánska pôvodná verzia by nebola lepšia. Celkom určite, aspoň pre mňa. No... Je lepšie o nej nevedieť :)

• 25.10.2015  23:51
    Spisovatelé (2012)

Klasický príbeh z jú-es-éj. Problematická mládež, húlenie, nezávislý sex, drogy, párty, chlast. Plus romantika kde stále zlyhá láska, akýmsi záhadným spôsobom, podvedením partnerov. Ale je to normálne, aspoň z takýchto žánrov spoza mláky, taký ten odkaz pre našu mládež, že áno, je to "v pohode". V závere sa z deja niečo pozitívne upletie, takzvaný happy end. Pomlčím. 3 mínus.

• 8.4.2015  22:35
    Bílé maso (2008)

Mrazivý a niekedy aj dosť komediálny skvost, z časti podľa skutočného príbehu, plynúci jednou celou nocou a nasledujúcim dňom, kde koniec filmu zavraždi nie jedného filmárika. To nevymyslíš, to je Korea.

• 6.4.2015  13:54

Rozprávam, rozprávaš, rozprávame. Počin zaradený do nového žánru v histórii ľudstva a to rozprávanie. Príbeh o dvojici, ktorá už dávno vyhorela a samozrejme žila celý čas spolu bez zväzku a mali spolu deti. Veľmi romantické, priam dojímavé, najmä ten koniec. Strihov vo filme je fakt veľmi málo. Jeden bod si zaslúžia herci za naučenie sa textu v tak dlhých vstupoch. Neodporučil by som to ani najväčšiemu romantikovi pod slnkom.

• 13.2.2015  20:53
    Nejlepší muži (TV film) (2012)

To je tak, keď z jednej krajiny zíde jedna veľká zrúda a potom to celé vyváži veľký človek, Guttmann. Tlieskam.

• 29.12.2014  21:50
    Borgman (2013)

Ťažký film na žalúdok, ejkejej film, ktorý potrebuje vysvetlenie. Jedného dňa sa doplazí had a naruší ''raj'' na zemi, konkrétne raj v danej rodine. V podstate keď človek vie o čom to je tak je to fajn, keď nie, tak je to totálny odpad bez zaváhania.

• 30.9.2014  20:27
    Líbánky (2013)

Môžeš byť rýchly ako Usain Bolt, minulosť Ťa dobehne. A možno aj nie, ak si dokonalý zmrd. Dráma so zlým názvom ale zase neobyčajným príbehom. Tak ako aj v živote, sú zlí ľudia a ľudia, ktorí kvôli ním trpia. Zaujímavo spravené, keďže do konca filmu divák nevie kde je pravda. Dokonca, vraj je to aj podľa skutočného príbehu, nuž veľmi zaujímavé. Treba vidieť.

• 30.3.2014  20:38

Jedného dňa stretne jeden chlapík jednú žensku, zistí vďaka nej, že má čo vlastne stále mal. Jeden by neveril. Veľmi dobrá záležitosť. To mysteriózne vo filme vôbec nevadí. Paráda

• 5.1.2014  13:52
    Dozvuky (2012)

Nátierka z Poľska. Vynikajúci príbeh so skvelým koncom. Ukážka toho akí vedia byť ľudia "skvelí". Odporúčam.

• 22.10.2013  10:38
    Soul Kitchen (2009)

Príjemný nesílený humor s jemnou erotikou. Určite prekvapil a rozosmial

• 20.8.2013  14:18
    Accused (TV seriál) (2010)

Vydarený seriál. Čo epizóda, to kvalita. Oplatí sa

• 26.7.2013  13:23
    Šmejdi (2013)

Snáď len toľko, na pokazenie nálady takmer dokonalé. Hlavne pred spaním :)

• 14.4.2013  21:54
    Méďa (2012)

Človek by sa aj normálne začudoval keby tento film bol kladne hodnotený, napríklad tak nad 70 percent :)) Asi som to ja, čudák, zle pochopil/si vysvetlil tie trápne, akože "veľmi" smiešne scény. Dve hviezdy dávam... ani neviem za čo :)

• 1.4.2013  21:50
    Argo (2012)

Dobre zmaknutý film, hlavne keď je to podľa skutočnosti. Ak by nebolo, tak hodnotenie by bolo poslabšie, vzhľadom na to neustále USA kakanie sa do všetkého a do všetkých krajín čo im za to stoja. Nuž je to aj ukážka toho, že je to aj pravda :)

• 18.3.2013  12:13
    Polski film (2012)

Väčší blud už asi z toho nemohol vzniknúť, tak to po 109 minútach natáčania museli vypnúť a nejako ukončiť. Po 15 minútach pozerania to už svrbí a núti to človeka sa pohrávať s myšlienkou to zastaviť a už viac neobetovať zo svojho času. Dávam jeden bod za fakt total blud :)

• 17.2.2013  14:50
    Naboso (2005)

Celkom prekvapivo podarené romantické dielo s očarujúcou Leilou a.k.a. Wokalek. Chytilo za srdce.

• 3.2.2013  15:30

Film, obohatený fakt super nápadom, aj nescifi divák ho ocení. Škoda toho klasického nikdy nekončiaceho naháňania v strede filmu. Ale aj tak, klobúk dole, konečne po dlhom čase pozerateľné scifi :)

• 20.1.2013  20:37
    Jiná země (2011)

Kvalitka, vynikajúci príbeh, ktorý chválabohu nepokazila tá pre mňa nepekná ''nálepka'' sci-fi.

• 6.1.2013  11:28

Veľa tichých miest, čo je ale v tomto prípade veľkým plusom. Človek má po vzhliadnutí strach a zároveň dúfa, že snáď nebude mať také ''šťastie'' ako Eva. Good Job :)

• 29.12.2012  09:27
    Jonesovi (2009)

Na zamyslenie, veru. Skryté reklamy sú všade ale toto je najviac. Veď USA, čo by sme mohli čakať. Oplatí sa vidieť, reálne vyobrazenie super marketingu :)

• 28.12.2012  20:38
    Diktátor (2012)

Sklamanie veľké. Ledva som to dopozeral. Časy Borata už asi skončili.

• 2.12.2012  17:48
    Snowtown (2011)

Fuuuú. V skutočnosti to bolo asi ešte drsnejšie. Zmiešané pocity. Pre silné žalúdky.

<< předchozí 1 2 3