Zastav a nepřežiješ (2006)

Mnozí se mnou jistě nebudou souhlasit, ale dle mého názoru se jedná o hitovku pro fanoušky Stathama. Žádný hit pro širší veřejnost to asi úpně být neměl. Alespoň tak se mi vysvětluje ta sebeparodie a přílišná míra trapnosti tohoto snímku, kterou je třeba brát s velkým nadhledem.

Tajemný muž (2012)

Jessica Biel ze začátku filmu naprosto brilantní a okouzlující. Potom se ale sama královna krásy dostává do svárů velmi špatně zvládnutého scénáře. Film, který má našlápnuto na pořádněj traumatickej doják velmi rychle ztratí dech. Nebýt zacílení na adoslescentní osazenstvo ženského rodu v podobě nemluvícím sentimentální EMO/GOTHIC dívky, asi by po tomto filmu hlesl jen málokdo.

Dům voskových figurín (2005)

Šílený! Taková nezáživná slátanina se nevidí moc často. Od nějakějch Pátků 13. číslo 9 se to liší jenom rozpočtem, ale ten to opravdu nezachraňuje. Finální scéna, total s*it!

Skleněný dům (2001)

Myslím si, že tento film je na ČSFD podhodnocený. Dle mého zážitku se jednalo o kvalitní thriller plný husté atmosféry a napětí. Nemohu jinak než 4*.

Playgirls II (1995) odpad!

Než zrátcet cenných 73 minut života, co raději trochu vzdělávání? Polarografie patří mezi elektrochemické analytické metody. Za její objev dostal Čech Jaroslav Heyrovský roku 1959 Nobelovu cenu za chemii. Slouží k určování přítomnosti (kvality) a koncentrace (kvantity) redukovatelných nebo oxidovatelných neznámých látek v roztoku. Princip spočívá ve vyhodnocování závislosti elektrického proudu na napětí na dvojici elektrod, které jsou ponořené do roztoku, v němž probíhá elektrolýza. Závislosti mají tvar vln, jejichž poloha charakterizuje jednotlivé druhy látek. Z velikosti nárůstu proudu lze určit koncentraci příslušné látky. Jako pracovní elektroda slouží rtuťová kapajicí elektroda. Na povrchu kapky rtuti se vytvoří elektrická dvojvrstva. Při zvyšování potenciálu mezi anodou a katodou dojde k vyloučení příslušných iontů na katodě a tím k nárůstu proudu. Proud je omezen množstvím iontů v roztoku. Jakmile se množství vylučujících se iontů rovná počtu přicházejících iontů z roztoku, proud přestane růst. Hodnota středu nárůstu polarizační křivky je charakteristická pro danou látku. Do roztoku se přidává základní (indiferentní) elektrolyt, např. kyselina, aby se vodivost roztoku zvýšila. Dále se přidává povrchově aktivní látka - typicky želatina, jejímž úkolem je zabránit vzniku maxima na začátku polarografické vlny. Důležité je i probublávání vzorku v polarografické nádobce inertním plynem kvůli odstranění kyslíku, který vytváří na polarogramu protáhlé vlny a znehodnocuje záznam. To už je zajímavější než Playgirls 2, ne? P.S. Přístroj založený na polarografické metodě se nazývá polarograf. Jeho tři základní části tvoří zdroj, zapisovač a ovladač rtuťové kapající elektrody.

Čtyři dohody (2013) (divadelní záznam)

Ani ty neváhej a sežeň si lístky!

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Fakta, že vše stojí jen na propagandě a Jennifer od jedničky stále platí. Je zde však znatelně vidět vyšší rozpočet, což dodává filmu mnohem lepší efekty a bohatší audiovizuální show. O ničem jiném to moc není, alespoň nebudu-li brát teenagery, ti musí plakat dojetím.

Hunger Games (2012)

Neslavne vyobrazení na plátno. Prostředí fiktivního světa okolo kapitolu je nechutně abstraktní. Vše staví jen na money vložených do propagandy a nezaměnitelná Jennifer.

Dnes neumírej (2002)

Zmrvili co zmrvit mohli. Fantasmagoricsticky orientovaná a do budoucna Bondovek hledici dojebavka, ve které Brosnan léta jak poblaznena rozespala můra. Nudnejsi než Never say never a z klasických hned po Moonrakerovi nejhorší Bodovka. Velké zprzneni klasických Bondovek a snížení lávky pro novou éru s Craigem. Alespoň že tu byla doslova sexappealova droga Halle!

Spectre (2015)

Když máte práva na Bonda,můžete si s ním dělat de facto co chcete. Tak treba nejdřív vytvořit samostatné odvětví Bondovek, jakože abyste je přiblížili moderním divákům, a potom do nich začlenite napojení na ty předchozí, od kterých se chcete tak lišit. Dost mě mrzí,že zde tvůrci vzali jméno největšího zaporak nadarmo! Spectre je Bodovka, ve které se mísí klasické prvky těchto příběhu spolu se scénami jak z lacineho amerického bijáku. Na bodovku dějově nepříliš obsáhlá a zdánlivě velkolepá podívaná mě zklamala v romantické části. Zamilovaný Bond, to není ono. Dále, scénáristé si svazali ruce Skyfallem. Scénář Spectre vyžadoval podobné prvky beznaděje a úpadku dobra jako má Skyfall,ale problém je,že by tak vznikl téměř identický film. Zkrátka se ukázala velmi nedostatečná síla produkce. Oceňuji, že nechybely Bond car,poradna Bond girl,hodinky a zajímavý zaporak(po stránce herecké). Do linie celého tématu to ale vůbec nenapadlo,ani pro mě, který znám každou Bodovku. Na papíře to možná zapadá, ale ne ve finalnim filmu, o který tu jde. Ještě jeden film a pak snad už dost série s Craigem. Alespoň že se film nevrátil k terminatorovi hrající Texas hold'em. Na Craigovy bodovky dobré.