Zem spieva (2017) (pořad)

Určite by som to nehádzal do jedného koša s rôznymi talentami x-faktomi a podobným balastom v ktorom je priorita len sledovanosť za každú cenu. Zem spieva sa snaží priblížiť folklór súčasnej generácii a bohužiaľ bez trochu komercie to asi nejde. Podla môjho názoru je to pomerne dôstojná ukážka toho ako sa to dá spraviť. Porota je zložená z odborníkov ktorý nepotrebujú nikoho zosmiešňovať a výber umelcov tiež celkom vyšiel. Na výbere moderátorov je zrejme že žijeme čoraz viac v dobe youtube :) ale mne to akosi neprekažalo.. Tento projekt RTVS ma kvalitu aj potenciál dominovať na slovenskom televíznom trhu v prime-time. :)

Výměna (2008)

Maloktorý herec je aj dobrý režiser a opačne :) Clint nato že je vo veku kedy už veku kedy niektorí dôchodcovia zabudajú svoje meno tak on dokaže natočiť silný príbeh s áčkovými kvalitami. Trochu mi prišlo divne že dokazovanie identity chlapca sa dialo len na základe výšky a obriezky ako by vyrastal v nejakej bubline bez kamaratov známych... Inak som tomu príbehu celkom aj veril a vôbec mi nevadila ani dlžka filmu. A Lara Croft to zahrala tiež celkom v pohode :)

Loft (2014)

Zaujímavý namet aj obsadenie ale chcelo to asi precíznejšiu režiu. Mať dobrých kamošov čo ta "podržia" sa zrejme vyplatí ale netreba do toho ťahať ženy :)...

Krásná Varvara (1969)

Pre mna tiež na podobnej (nechapem tie nízke hodnotenia) úrovni ako ospevovaný Mrazik. V tejto rozprávke je proste všetko (Babuška, Báťuška, Čudo-judo, Oslík čo má rad mrkvičku, hovoriace medvedíky čo maju radi medík a kopa ďalších vecí:). Proste pestrá koláž nápadov hudby osobitého folklóru a sympatických postavičiek. Proste rozprávka s posolstvom ktorá vie chytiť za srdce možno skôr tu staršiu generáciu odchovanú na inej tvorbe.

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Celkom chytré psycho ktoré žiaľ zabíja neprehľadný záver... Mám rad filmy s minimom postav na malej ploche a tento mal celkom slušný rozjazd. Niektorým to možno pripomenie Shyamalanove Znamenia ale tam bola trošku ina atmosféra.

jOBS (2013)

Steve Jobs má tých adaptácii samozrejme viac ale ja som tuto videl ako prvú takže zatiaľ porovnávať neviem :). Príbeh sa zameral najmä na jeho cieľavedomosť, perfekcionizmus, schopnosť viesť kolektív a dosiahnuť niečo inovatívne... Ako motivačný príbeh plni svoju funkciu a nezdržiava sa zbytočnými odbočkami. Akurat Ashton Kutcher mi tak akosi nepasoval.

Terminál (2004)

Tom Hanks a je znovu stratený a tento raz to nie je ostrov ale terminal na letisku :)..V podstate taká spielpergova jednohubka ktorá veľa nepokazí ale aj rýchlo vyšumi..

Dokonalý únik (2009)

Šokujuce pointy som mal vždy rad ale tu to šlo už ako cez čiaru... Inak celkom taka oddychovka na večer s pomerne solídnou akciu na konci a sympatickými herečkami :)

Cizí oběd (2013)

Skromný romantický príbeh, ktorému nechýba velké srdce :)

Učitelka (2016)

Taka malá komunista ktorá vedela využiť systém.... Teraz sa to robí sofistikovanejšie a vo veľkom :) Treba uznať že réžia a najmä strih je tu na slušnej úrovni a jednotlivé sekvencie príbehu sú pomerne dobre pospájané. Zuzana Mauréry svoju úlohu osamelej učiteľky zvládla celkom dobre a to som ju nikdy nejako neregistroval. Škoda že slovenský herci nemajú viac príležitostí hrať vo filmoch ktoré máju aspoň trochu normálny scenár.