Liga spravedlnosti (2017)

Není to takový průser jak všichni tvrdí. Mě se to líbilo. Dobře se na to dívá. Jsem asi jeden z mála, kdo nehejtuje Affleca za Batmana, Wonder Woman by mohla mít ještě kratší sukýnku, Flash vůbec není špatnej, Cyborg je DC Iron Man a tomuhle Aquamenovi se už nikdo smát nebude. Pravděpodobně za všemi vtipnými scénami stojí Whedon. Film jako celek je lepší průměr, ale od takové týmovky čekám mnohem mnohem víc. Snad příště už DC najede na vlnu, která jim ve filmech chybí a kterou tak dlouho hledají.

Bowling for Columbine (2002)

Chvílemi autor hodně brnká na city, ale proč ne? Měl silné téma a měl k tomu co říct. Navíc o tom, že celá ekonomika USA je postavená právě na zbrojním průmyslu víme dávno. Tohle byl jen jiný pohled na situaci. S Pepiky pak probereme, že to v té naší malé republice s největším BecherPepikem v čele není zas tak marný.

Pád Londýna (2016)

Ubráno na patriotismu a méně záběrů na vlajku s hvězdičkami a pruhy. Menší snaha o příběh a víc akce. A víte co? Ono je to tady vlastně i dobře. Na nic víc si film nehraje, než na bezduchou střílečku, stojící na Butlerovi, kterému se jako zázrakem vyhýbají všechny kulky. Lepší než jednička. Za mě spokojenost.

Válka o planetu opic (2017)

Jednička sice nepřekonaná, ale tím srovnání s předchozími díly končí.Trojka jede na vážnější notu, na vztahy a poselství do budoucna. Opičí gang jede své a mě osobně velmi bavilo, jak si snažili žít svým životem, ale zlý člověk, který nesnese být č. 2. se furt "brání". Pokud budou případná pokračování na stejné vlně, pak se máme na co těšit. Pokud ne, pak je to skvělé završení už tak výborné trilogie.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

V prvních minutách filmu si možná řeknete "Sakra, co je to zas za kravinu?!", ale nenechte se zmást! Po přechodu do Londinia Vás film okamžitě vtáhne a nepustí. Chytrá, vtipná a velmi osobitá fantasy s naprosto perfektním soundtrackem, který si budete přehrávat ještě dlouho po filmu. Guy Ritchie nezklamal, ač jsem se bál jak mu žánr sedne. Asi nejlepší fantasy za posledních pár let. A jak tak zpětně čtu, nejsem jediný, kdo to tu napsal. :)

Já, padouch 3 (2017)

Největším neduhem filmu je trailer, kde stejně jak u Mimoňů vyzradili většinu vtipných scén. Proto za 3 a né 4. Mimoňi opět bezvadní a Agnes jim zdatně konkuruje. :)

La La Land (2016)

Točeno s láskou k filmu a především k hudbě samotné. Pro všechny, kteří nejen sní, ale jdou za tím, co je baví s hlavou v oblacích a se srdcem v dlaních. Někdy to bohužel skončí dobře, ale ne tak, jak byste si představovali.

Predátor (1987)

Co k tomu říct. Tohle je opravdu klasika mezi klasikami. Má to všechno, co má správný akční film mít a i když víte, že to hlavní hrdina přežije, do poslední chvíle ve vás hlodá "Co kdyby."

Hra (1997)

Do poslední chvíle nevíte, zda se hraje nebo ne.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Rodinné drama doplněné vesmírnými orgiemi s přesně tempovaným soundtrackem. Zatímco ve vol. 1 sountrack krásně doplňoval film. Zde mi přišlo, že jednotlivé scény byly postavené na míru písním. A nebylo to vůbec na škodu. Strážci jsou opět příjemným filmem, který titulu rozhodně nedělá ostudu a Marvel opět jede na jistotu. Rychle to odsýpá, perfektně to klape a bavíte se od začátku do konce. Za mě perfektní 4*. P.S.: Koukejte až do konce. Čekají vás rovnou 4 potitulkové scény.