Kochanski

kaster katter

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 5.1.2011  19:27
    Fontána (2006)

Velmi přeceňovaný film. Filmový ekvivalent "stravitelných mouder" Paula Coelha.

• 17.6.2010  15:57

Pro mě jedna z nejlepších romantických komedii... protože jsem se (narozdíl od jiných) opravdu smála.

• 24.8.2006  13:26

Film je vizuálně odporný, což bych ještě byla ochotna tolerovat, jako režisérův záměr vyvolat dekadentní atmosféru. Slibně nastartovaný příběh se později změní v groteskní, perverzní exibici.Názor, že všichni nacisté byli sexuální devianti, nesnáším. Pravda je totiž mnohem děsivější, protože často to byli hodní tatínové. Připomíná mi to pointu Seznamu 7, kdy se zjistí, že A. Hitler je ďábel. Důvode k těmto názorům je strach si přiznat, že nacisté byli obyčejní lidé, jakých na ulici potkáte stovky. A homosexuální sklony příslušníků SA jsou z velké části mýtem vytvořeným po Noci dlouhých nožů. Připadá mi, že všichni herci přehrávají (i obvykle sympaticky minimalistická Thulinová). Neuvěřitelně přeplácaný film.

• 2.8.2006  20:58

Režisér bývá nazýván "Fellinim Quebecu". Nevykrádá však pouze Felliniho, jakož i Lynche ( prostředí baru; svícení- červená a modrá světla) či Almodovara, v groteskním závěru snad přímo cituje Buňuela. Ale nic na plat - stejně je to stupidní.

• 30.11.2004  21:54

Smála jsem se a basta. Samozřejmě je to primitivní příběh, situace jsou vykonstruované.... no a? Chce to něco jiného než pobavit? Ne! Uznávám, že z Bridge udělali totalní ******... no a. smějete se? TO NEMÁ BÝT EXISTENCIALNÍ DRAMA!

• 30.11.2004  21:48

Oceňuji především výbornou "kafkovskou" sekvenci procesu. Fakt dost dobrý

• 30.11.2004  21:45
    Blíženci (1999)

poctivě vybudovaná atmosféra se ztrácí v záplavě tak hrozných klišé... Ať si chlapec pustí Lynche, ani motiv studny to nezachrání a scény z chudinské čtvrti připomínají kvalitou reklamy na Globus...

• 30.11.2004  21:41
    Pianista (2002)

Takových ilmů už jsme viděli asi tak 100. Nejhorší je, jak málo je postava aktivní. Ano, rezignace jako postoj k válce je sice poměrně originální ale zároveň nudná.

• 30.11.2004  21:38

Totální depka... bez zvuku sice film ztrácí smysl, ale s geniální hudbou je silný až běda!

• 30.11.2004  21:36

Tak rostomilé a sladˇoučké. Dokonce jsem se i zasmála.... Fakt

• 8.9.2004  12:01
    Don Šajn (1969)

Filipovský Švankmajer..... co chcete víc! U zhynouti musí jsem se fakt řezala smíchy.

• 8.9.2004  11:58

Překrásný příběh a dokonalý scénář - chtělo by se říci nepsal to teenager? Já jsem ještě věk teen neopustila a musím říci, že mi většina filmů o "nás "je úplně mimo, ale tenhle je přesný. Trochu neuvěřitrlným ho činí pouze věk hlavních hrdinek. Jeden z nej filmů o "jinost" jaký jsem kdy viděla!!!!

• 8.9.2004  11:52

Konečně Potter jak se patří, ovšem možná jsem neobjektivní, protože za nejsilnější považuji i třetí díl knihy... Thewlis je dokonalý sympaťák - hrál opravdu ve filmu NAHÝ?

• 8.9.2004  11:50
    Shrek 2 (2004)

Jedničce se nevyrovná. Méně citací více humoru, prosím!

• 8.9.2004  11:48

Tomuhle se říká průměr.

• 8.9.2004  11:46

Co se dá na tohle říct? Všechno je tu dokonalé, ale já bych ocenila především střih a paní Rosůlkovou za větu o rakvičce:-)

• 8.6.2004  14:40

Krásně a citliě natočené. Ano, vždy když se jedná o proplétání příběhů "zavání" film vykonstruovaností... ale zde mi to vůbec nevadilo. Běhal mi mráz po zádech!!

• 22.5.2004  22:38
    Rodinná pouta (TV seriál) (2004)

AAAAAAAAAAAAAAAAaaaaaggh! Hrozné! 102 dílů!!! Proč?? Proč?? Proč???

• 22.5.2004  22:27
    Sirotci (1998)

hodně dobré! ****1/2

• 22.5.2004  22:22

Really great! Snad až na poněkud překombinovaný konec...De Niro, Woods, Pesci- krásně se mi na ně koukalo. Filmařsky nejlépe zvládnuté je podle mne Noodlesovo dětství: nostalgické přitom živé, aktuální, vtipné i mrazivě kruté mix Tomy Sawyera a Kmotra :-)

• 11.5.2004  14:26

Vydržela jsem to asi 20 minut... sorry ale kdybych hodinu čučela na bílý obraz mělo by to asi tak stejný filosofický dopad. I umělecký film přeci musí mít trochu tempa, dialogů nebo alespoň HUDBU!!!!! Možná obrazově geniální, ale jako film se vším všudy neobstojí!!

• 4.5.2004  14:55

Tahle příjemná tragikomedie je plná scénáristických perel... Za nejlepší považuji ¨"spojovák" - zpěv dvou cikánů! Fakt dost dobry :-)

• 4.5.2004  14:48

Dobrý film na motivy dokonalé divadelní hry!

• 4.5.2004  14:42
    Blade Runner (1982)

Krásná klasika! Kéž by Ridley Scott natočil více takových!

• 4.5.2004  14:41

Chtěla jsem dát 3*, ale scény, kdy Terezka bije toho invalidu jsou "krásné", je v nich všechno!

• 4.5.2004  14:32

Scénář nás sice odměňuje množstvím narážek, vtipnými paralelami... Gwyneth Paltrow vedle svého Willa herecky exceluje, což ovšem není takový problém, protože Fiennes hraje jako panák-zkrátka líbivá tvářička. Rozhodně jsem to nemusela vidět!!! A neustálé si pomáhání berličkami typu: Alžběta to rozhodne či zvrat, zvrat, zvrat... Jediné, co lze bez výhrad pochválit jsou kostými, byly opravdu krásné!!!

• 27.4.2004  14:40
    Vlasy (1979)

Slyšela jsem, že film je příliš evropský pro Ameriku a příliš americký pro Evropu... Něco na tom bude, ale proč by to mělo být nutně špatné???

• 20.4.2004  14:53

Průměrný thriller, zajímavé obsazení. Vidět se to nemusí.

• 20.4.2004  14:46

Film mi hodně připomínal Takové normální zabijáky nejen svojí ulítlostí. Některé scény jsou opravdu dokonalé: volající červená matička, čarodějnice na koštěti i ta hlavička či Laura Palmerová jako kouzelná víla... Možná není tak "vtipný" jako Twin Peaks či Mulholland, ale rozhodně zaujme (jako vždy u Lynche): atmosfera, práce se světlem, hudba (A. B.), střich . Možná tak trochu vítězství formy nad obsahem...proto jen 4*!!!

• 20.4.2004  14:32
    Sunset Blvd. (1950)

Dechberoucí. Nestárnoucí klasika - zní to jako fráze, ale v tomto filmu se stává realitou... to je zase fráze! Zkrátka se mi to ohromně líbilo!!!

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13