• Fantasy

2001: Vesmírná odysea (1968)

Kubrick je geniální, ale trochu mě tímto filmem zklamal. Slyšela jsem na něj jen samé ody a asi jsem čekala poněkud více... i když už tolik lidí okopírovalo scény (hlavně použilo Straussovu hudbu), že vidět ho před 30 lety, byla bych asi nadšená!!!

Brazil (1985)

Líbil se mi hlavně konec. Scéna s růžovou rakví s mašličkou je tak dokonale hnusná, až je rozkošná. Sice mi na filmu občas něco nesedlo... ale vizuální zážitek to byl úžasný - třeba ty sny! Kdybych ho tak byla viděla v originále - vidět česky šišlajícího M. Palina a R. de NIra (viz.moji oblíbení herci) mě málem zabilo...

Nenápadný půvab buržoazie (1972)

Výborné! Zaujalo Vás už někdy něco, co jste totálně nepochopili? Líbil se mi lehký humor a F. Rey, kterého miluji už od francouzské spojky...

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Příliš natahovaný konec, kýč, někdy přehnané režisérovi exibice.... uznávám, film zdaleka není dokonalý, ale kdo se stará o dokonalost, když máte po celý film doslova " mrazení v zádech (Odula, stezky mrtvých), slzy na krajíčku ( Les Happy EndS- az moc) a vyražený dech (bitvy, bitvy, bitvy)!!!

Noc v opeře (1935)

Wow! Nebýt scén "chudáci milenci" řvala bych smíchy celou dobu!!!

V cirkuse (1939)

Zakladam fanklub Harpa Marxe - připojite se? (viz scéna GORILA)

Kobylkáři (1937)

Jasne, občas je to opravdu SRANDA. Trošku jsem se ovsem nudila - coz je u Marxu divné. Proč ta hudební čísla, proč???

Jdi na Západ (1940)

Neptejte se proc... ale libilo se mi to snad nejvice z Marxovských filmu (mimo Kachní polívky a Noci v opeře). Výborná parodie a hlavně méně hudebních "zábavných" čísel!!!

Buena Vista Social Club (1999)

Ja chcizit na Kube - chapete to? Kdo jiny nez Wenders by dokazal udelat takovy dojem? Vazne skvele. Prijemna a az nesnesitelne pozitivni podivana!!!

Muž na Měsíci (1999)

Příjemný film se skvělým hercem v hlavní roli! Andy Kauffman? Kdo to je? Pro Čecha asi největší nedostatek filmu... ale co se dá dělat i tak velmi dobré! a scéna s léčením (jako v Království) je genialní a vystihuje celou myšlenku filmu!